Złote Study 2008

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

Złote Study 2008

#1 Post autor: Hippotam »

Ruszyły Złote Study 2008!
Zapraszamy na stronę konkursu gdzie dziś publikujemy listę kategorii a od jutra - nominacje.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »


Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Ja już oddałem swoje głosy (*)

Zgłaszam błąd! : o)
Kategoria 'Najlepszy zestaw firmowy' - nie ma pozycji dla kalendarza adwentowego.



A swoją drogą to bardzo zniesmaczyło mnie nominowanie dwa a nawet trzy razy w jednej kategorii prac tej samej osoby. Fakt, że są to prace świetne i nic nie można tym osobom zarzucić, ale wydaje mi się, że spokojnie można by obsadzić wszystkie miejsca startowe dla poszczególnych kategorii różnymi zawodnikami.


(*) Oprócz kategorii 'Najlepszy zestaw firmowy'
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 23:56 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

Ciamek pisze:Zgłaszam błąd! : o)
Kategoria 'Najlepszy zestaw firmowy' - nie ma pozycji dla kalendarza adwentowego.
Poprawione jak najszybciej się dało - przepraszam!
A swoją drogą to bardzo zniesmaczyło mnie nominowanie dwa a nawet trzy razy w jednej kategorii prac tej samej osoby.
Przygotowalismy dwie wersje nominacji. Pierwsza, przy założeniu ze w każdej kategorii każdy autor może się pojawić tylko raz. Drugą - taką jak obecnie, zawierającą to, co wychodzi z głosów członków kapituły (ach, ponapawam się tym słowem, takie prestiżowe). Po czym zaczęlismy dyskutować i wyszło nam, że pierwsza wersja sztucznie wycina z czołówki dobre prace i to jest jeszcze bardziej nie fair. To ma byc konkurs prac, nie autorów. No i jest jak jest.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Poprawione
Zagłosowane : o)
Hippotam pisze:To ma byc konkurs prac, nie autorów.
No niby tak...

Ale jak pomyślę, że oni zajmują MOJE miejsce...!
: oP
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Ciamek pisze:Zgłaszam błąd! : o)
Kategoria 'Najlepszy zestaw firmowy' - nie ma pozycji dla kalendarza adwentowego.
Dokładnie. Osobiście uważam że brakuje także jakiegoś technicowego zestawu. Offroadera albo koparki.
Ciamek pisze:A swoją drogą to bardzo zniesmaczyło mnie nominowanie dwa a nawet trzy razy w jednej kategorii prac tej samej osoby. Fakt, że są to prace świetne i nic nie można tym osobom zarzucić, ale wydaje mi się, że spokojnie można by obsadzić wszystkie miejsca startowe dla poszczególnych kategorii różnymi zawodnikami.
Mam podobne odczucia. Brakło także kilku genialnych prac który do tej pory są zachwalane jak np. Krematorium V1, zielony frachtowiec Jeraca czy wyspa Hippa. Poza tym prezentacja nominacji wypadła dosyć słabo. Rok temu bardzo fajnie uzasadnialiście każdy swój wybór w kilku podpunktach a teraz uraczyliście nas maksymalnie dwoma bezpłciowymi zdaniami. Ogólnie rzecz biorąc, mimo że tegoroczne Złote Study się jeszcze nie skończyły, poprzednie były lepsze.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

ImpreSariO pisze:Brakło także kilku genialnych prac który do tej pory są zachwalane jak np. Krematorium V1, zielony frachtowiec Jeraca czy wyspa Hippa.
Nie zdobyły takiego uznania w preselekcjach jak inne prace, niestety.
ImpreSariO pisze:Rok temu bardzo fajnie uzasadnialiście każdy swój wybór w kilku podpunktach a teraz uraczyliście nas maksymalnie dwoma bezpłciowymi zdaniami.
To był kolejny trudny wybór. Nie jesteśmy w stanie przygotować jednakowo "atrakcyjnych" opisów do wszystkich prac. Bałem się że niechcący dowcipniejszy opis będzie grał na korzyść pojedyńczej pracy, podnosząc jej wynik. Dlatego pisałem je być może zbyt "ostrożnie".

Wielkie dzięki za uwagi, są dla nas bardzo ważne.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Poprawimy sie za rok! Nominacje beda lepiej zaprezentowane.
Tegoroczni laureaci beda mogli sie wypowiedziec na temat doboru prac do kolejnej edycji.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Wtrącając grosz do analiz technicznych chciałbym zauważyć, że nie jest zachowana tajność wyników.
Mechanizm wyświetlania wyników wprawdzie nie podaje liczby głosów oddanych na daną pozycję, ale - po zagłosowaniu - wg niej je sortuje. Chyba że się mylę ? :)
Ostatnio zmieniony 2009-02-24, 10:45 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

Ja właśnie zagłosowałem. w Dwóch kategoriach miałem problem z oddaniem głosu.

Szkoda że można wybrać tylko jedną pracę w głosowaniu /w danej kategorii/. Brakuje mi też kilku świetnych prac, na które mógłbym oddać głos. Zdziwiłem się też jak zobaczyłem niektóre prace na liście.

Głosowanie odnośnie najlepszego zestawu firmowego i porównywanie lokomotywy z green grocerem jest jak dla mnie trochę chore ze względu na zbyt wielkie różnice w wielkości zestawu /osobiście nie patrzyłem na stosunek cena/jakość lub przydatność klocków/cena/ tylko na wygląd ogólny. Szkoda,że nie ma technica ale na pewno nie był on najmocniejszą stroną katalogu na ten rok. Ciekawe jak będzie w przyszłym roku po wprowadzeniu PF dla trains.

Ale najgorsza jest dla mnie kategoria technic, w której wszystkie modele wyglądają jak Model Team - wiadomo że mało kto buduje dzisiaj strict'e technic'znie ale jakoś mi się gryzie kategoria z jej zawartością. No ale niech sie nazywa jak sobie tam chce. Ważne , że poziom prac był wysoki.

W przyszłym roku chciałbym zobaczyć więcej prac w kategorii /7 - 8 min, 10 max/ i po 2 głosy na kategorię.

Strasznie ciekawią mnie wyniki głosowań.

Wszystkim życzę powodzenia!
Ostatnio zmieniony 2009-02-24, 11:30 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Fistach pisze:Ale najgorsza jest dla mnie kategoria technic, w której wszystkie modele wyglądają jak Model Team
To przypomnij sobie, że jak Jennifer Clark tak budowała, nikt nie narzekał :)

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

V1 pisze:Wtrącając grosz do analiz technicznych chciałbym zauważyć, że nie jest zachowana tajność wyników.
Mechanizm wyświetlania wyników wprawdzie nie podaje liczby głosów oddanych na daną pozycję, ale - po zagłosowaniu - wg niej je sortuje. Chyba że się mylę ? :)
Nie mylisz sie, juz to zmieniłem.

Dzieki za dotychczasową dyskusję, bardzo ciekawe wnioski.

Fistach

#13 Post autor: Fistach »

Ale ja nie narzekam:) tak tylko stwierdzam że nazwa nie za bardzo odpowiada zawartości kategorii :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Dlaczego, za każdym razem gdy wchodzę na stronę Złotych Studów mogę po raz kolejny oddać głosy?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#15 Post autor: misiek »

jesli masz internet przez TePse to za kazdym nowym polączeniem przyznaje Ci nowy IP
FREE HUGS :D

ODPOWIEDZ