[Prawie jak] Renault Premium

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

[Prawie jak] Renault Premium

#1 Post autor: Barteq »

Witam!
Długo się wahałem, czy umieścić te brzydactwo na forum. Na wstępie zaznaczę, że model wygląda tak, a nie inaczej z powodu braku klocków, po prostu wykorzystałem prawie wszystkie bricki które miałem. Tak więc proszę o wyrozumiałość. Inspiracją do zbudowania tego czegoś byłą ta piękna ciężarówka TT [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8730]LINK[/URL].
Model jest napędzany silnikiem RC z przełożeniem 3:1. Silnik odpowiedzialny za skręt, zarówno jaki i sam odbiornik jest wyjęty z jakiegoś samochodu na pilot. Tutaj jest widoczne jak to wygląda. Oprócz tego samochód posiada otwierane drzwi, abym miał jak się dostać do akumulatorków, jednak nie ma żadnego wnętrza kosztem aparaturki. Auto jest jakby podzielone na pół: na część brickową i Technic-ową, ponieważ jak już wspomniałem zabrakło mi klocków. Z opisu to jest na tyle. Tutaj jak ciężarówka wygląda w oryginale:

Obrazek

A tutaj jak ja zbudowałem. Wiem, że nie jest zbyt podobna do oryginału, bo na początku miało być Renualt Magnum, ale były złe proporcje z przodu, potem przestawiłem się na Scanie, aż wreszcie znalazłem zdjęcie przypominające moje auto. FOTKA

I reszta zdjęć:

LEWA STRONA

PRAWA STRONA

I TYł

A tutaj będzie cała galeria:

GALERIA

P.S. Wcześniej jeszcze budowałem parę MOC-ów i czy uważacie, że jest sens je upublicznić, po zobaczeniu tego?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Moim zdaniem, ta ciężarówka bardziej przypomina Magnumkę, która wjechała w naczepę z farbami, niż Premiumkę...
Barteq pisze: P.S. Wcześniej jeszcze budowałem parę MOC-ów i czy uważacie, że jest sens je upublicznić, po zobaczeniu tego?
Sens zawsze jest! :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

A co z frontem ? Zmniejsz kabine bo ciężko określić skale.
Możesz spróbować dodać jakieś kolorowe elementy(np tył kabiny, słupki itd) i wtedy wszystko będzie bardziej jednolite.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#4 Post autor: screamer »

Koła trochę nie trzymają skali, ale przy braku klocków to zrozumiałe. Widze też jakieś elektroniczne elementy odpowiedzialne za łączność radiową. Napisz co to. Z doświadczenia wiem że zagorzali fani LEGO nie będą wyrozumiali dla zastosowań elementów nie LEGO. Ale spoko nie obrazu Rzym zbudowali więc głowa do góry i dawaj do przodu. Powodzenia i wytrwałości w przyszłych konstrukcjach.
What's your favourite scary movie?!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

screamer pisze:Napisz co to.
Barteq pisze:Model jest napędzany silnikiem RC z przełożeniem 3:1. Silnik odpowiedzialny za skręt, zarówno jaki i sam odbiornik jest wyjęty z jakiegoś samochodu na pilot.
Cóż, zmień koła, bo są za małe, lub przebuduj całą ciężarówkę. Rozumiem że brakuje Ci klocków, ale spróbuj jakoś uporządkować tą kabinę kolorystycznie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Nie podoba mi się, że w przednich kołach ośki są szare, a w tylnych czarne. Powinno być chyba na odwrót ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#7 Post autor: Barteq »

Piotrek builder pisze:Moim zdaniem, ta ciężarówka bardziej przypomina Magnumkę, która wjechała w naczepę z farbami, niż Premiumkę...
Zapewne prze słupki.
M_longer pisze:Cóż, zmień koła, bo są za małe, lub przebuduj całą ciężarówkę.
caro pisze:Zmniejsz kabine bo ciężko określić skale.
Obawiam się, że przebudowa ciężarówki jest nie możliwa, bo została ona już rozszufladkowana. Poza tym to jedyne koła jakie mam pasujące do tego typu budowli.

M_longer pisze:ale spróbuj jakoś uporządkować tą kabinę kolorystycznie
Ona jest uporządkowana. Jeżeli się przyjrzysz to widać, że kolory są "nakładane stopniowo" tzn. od góry zielony> czarny> żółty> nebieski> czerwony itd...

Dziękuję za wszelkie komentarze.
Ostatnio zmieniony 2009-04-05, 20:11 przez Barteq, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze:Nie podoba mi się, że w przednich kołach ośki są szare, a w tylnych czarne. Powinno być chyba na odwrót ?
Cóż za wyrafinowane poczucie humoru przechodzące w torturę :D

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#9 Post autor: Barteq »

V1 pisze:Nie podoba mi się, że w przednich kołach ośki są szare, a w tylnych czarne. Powinno być chyba na odwrót ?
Wy te modele pod lupą oglądacie, czy jak? Nawet do głowy mi nie przyszło żeby zwracać uwagę na takie szczegóły. A ośki są szare, bo użyłem tutaj axle 5.5 with stop, czy jakoś tak... a nie mam innych kolorów.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#10 Post autor: Robson »

To był sarkazm ze strony V1 ? Poczucie humoru na wysokim poziomie. Buduj dalej Barteq :)
Cb1100RR

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#11 Post autor: maciejer »

Mój syn patrzy i mówi:
"Ale ładna ciężarówa. Tata napisz panu, że ładny, nawet bardzo ładny."

Kolory pstrokate. Fakt.
Polecam na początek coś tego typu:
http://www.peeron.com/inv/sets/5517-1
To był mój pierwszy zakup po "Dark age" i mogę powiedzieć, że przydaje się bardzo często. Bez wiadra zwykłych bricków trudno Ci będzie zbudować coś w miarę jednolitego.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#12 Post autor: Barteq »

maciejer pisze:Polecam na początek coś tego typu:
http://www.peeron.com/inv/sets/5517-1
Dzięki za rade, ale teraz przez Ciebie mam pewien dylemacik, mianowicie: Kupić pilot i wieżyczkę ir czy te wiadro, bo i jedno i drugie się przyda...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Żeby coś zmotoryzować trzeba mieć co ... Ja bym wybrał zestaw klocków niż elektrykę. A sam polecam 5571 na dobry początek :D ^^
Cb1100RR

rh

#14 Post autor: rh »

Robson1903 pisze: A sam polecam 5571 na dobry początek :D
Bo masz jakiegoś na sprzedaż?:P
Robson1903 pisze:Żeby coś zmotoryzować trzeba mieć co
Zgadza się, ale sam Black Cat to nie wszystko :)

Co do 5517 - tą beczkę spokojnie da się kupić za w miarę niezłe pieniądze. Jest w niej wiele podstawowych bricków, które się bardzo przydają. Oprócz tego wiadomo - inne zestawy, BL, allegro, ebay.

A sama ciężarówka ... przypomniała mi moje czasy autobusów przed00453005_0000002owych, gdzie kompletnie obojętne mi było jakie są kolory :) a na serio, to faktycznie, masz tu kolory układane warstwami, ale .. może i rzeczywiście, jak masz mało klocków to nie rzucaj się na nic wielkiego, tylko zacznij od czegoś małego. Przeglądaj zestawy, myśl, kombinuj, patrz co się może przydać, a będzie ok :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-05, 21:31 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#15 Post autor: Robson »

rh pisze:Bo masz jakiegoś na sprzedaż?:P
No co ty chyba tylko raz w życiu sprzedałem 5571 i do teraz tego żaluje :)
Cb1100RR

ODPOWIEDZ