Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] RTT-21 'Caterpillar'
Autor Wiadomość
M_longer 
VIP

Wpisy: 5088
Wysłany: 2009-04-13, 12:19   [MOC] RTT-21 'Caterpillar'

Z racji tego że mamy wiosnę, wszędzie robi się zielono itd, postanowiłem że zrobię zielony model. Oczywiście moje zasoby klockowe nie są zbyt bogate w zieleń, ale udało mi się zrobić model który jest choć w części zielony.

Jest to trzysekcyjny transporter cieczy niebezpiecznych™, potocznie nazywany Gąsienicą ze względu na kolor i sposób w jaki się porusza.

Widok ogólny:

Najwięcej przebojów było z kabiną. Wykorzystałem kabinkę z 4 Juniors, ale szybka z której korzysta ma nadruk. Nie bardzo mi to pasowało, więc obróciłem ją o 90 stopni. Wygląda to lepiej, ale minifig nie mieścił się w kabinie. Nie mieścił się w całości :>

Ładunek to zbiorniki na ciecze niebezpieczne™. Zrobiłem je z airtanków. Z klocków które posiadam to właśnie one pasowały najlepiej do tej roli.

Z ładunkiem i bez:

Każdy moduł ma zawieszenie kolebkowe. Pozwala to na stabilną jazdę podczas pokonywania nierówności:

Galerie:

Brickshelf
flickr
MOCPages

Szczególne podziękowania należą się Jeracowi za namówienie mnie do użycia naklejek :)
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2009-04-14, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  

Gobbi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 12:33   

Widze, że mały odpoczynek od Power Miners... zazdroszcze takiej ilości airtanków ;] bardzo mi się podoba, że w czymś takim małym jest jeszcze zawieszenie, no i naklejki bardzo sympatyczne. Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 12:34   

No z naklejkami wygląda to coś o niego lepiej :)
Poza tym kabina z jednego wielkiego klocka - paskudztwo. Ogólnie dziwne coś, z naklejkami wyglądami nawet nawet ;)
Ale licząc stosunek rozmiar / cena to chyba jedna z najdroższych konstrukcji :P

PS: A gdzie PFy?! do mojego autobusu będącego 1/10 tego chciałeś wcisnąć, a tu nie ma?:P

PS2 EDIT:
Gobbi napisał/a:
Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>
Zapewne dlatego, że to pojazd dla programisty, który najpierw musi sobie wklepać dokładnie trasę, a potem oprogramować zasady jazdy :D
Ostatnio zmieniony przez rh 2009-04-13, 12:36, w całości zmieniany 2 razy  

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-04-13, 12:40   

rh napisał/a:
Gobbi napisał/a:
Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>
Zapewne dlatego, że to pojazd dla programisty, który najpierw musi sobie wklepać dokładnie trasę, a potem oprogramować zasady jazdy :D

Blisko. Na kierownicę nie było miejsca ;)

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5068
Wysłany: 2009-04-13, 13:55   

Longer, zrobiłeś najbardziej lanserski pojazd na LUGPolu - taki mały, a same airtanki to $60 do kupy. Szkoda że nie jest jeszcze chromowany, wtedy w ogóle mógłbyś trzymać go w skarbonce ;P

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-04-13, 14:14   

Sariel napisał/a:
Longer, zrobiłeś najbardziej lanserski pojazd na LUGPolu - taki mały, a same airtanki to $60 do kupy.

Oj tam 60... One i tak niedługo pójdą na sprzedaż, wykorzystałem tylko chwilowy stan posiadania ;)

Sariel napisał/a:
Szkoda że nie jest jeszcze chromowany, wtedy w ogóle mógłbyś trzymać go w skarbonce ;P

Prototyp miał za kabiną srebrne zbiorniki z 4 Juniors :P

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 14:15   

M_longer napisał/a:
Prototyp miał za kabiną srebrne zbiorniki z 4 Juniors :P
Mówiłem byś jej dodał! To dopiero by był lans, paskudne jak cholera, ale lans jak się patrzy :D lepsze niż Golf po tuningu czy 18-latek w BMW 7 tatusia :D

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-04-13, 16:37   

rh napisał/a:
Mówiłem byś jej dodał! To dopiero by był lans, paskudne jak cholera, ale lans jak się patrzy :D

No właśnie paskudne. Jakoś mi zielony z chromem nie pasował ;)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1294
Wysłany: 2009-04-13, 21:23   

Miłe dla oka choć proste jak budowa cepa:) Z jednej strony bardzo "Longerowy" pojazd, a z drugiej zielony. Tym MOCem pokazałeś, że wiosna w pełni i nie wszystko, żeby było ładne musi mieć kupę bebechów w środku.

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-04-14, 19:01   

glaz_pimpur napisał/a:
Miłe dla oka choć proste jak budowa cepa:)

Tak. W sumie to tylko przy kabinie użyłem więcej SNOTu. Reszta jest budowana 'z góry na dół' ;)

Dodałem Gąsieniczkę na MOCPages, a co :D

http://www.mocpages.com/moc.php/111242

spacelord 

Wpisy: 908
Wysłany: 2009-04-15, 08:23   

Podoba mi się kabina i kolorystyka :)
Ale te białe beczki są stanowczo za małe - chyba fajniej by wyglądał gdyby tak coś zw dwa-trzy razy większego tam było...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu