[PRAWIEJAK] Mercedes 310D PF

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

[PRAWIEJAK] Mercedes 310D PF

#1 Post autor: Barteq »

Witam
Chciałbym Wam przedstawić kolejną tęczę mojej produkcji. Budując ten model chciałem zrobić jak najmniejsze zdalnie sterowane podwozie. Wybór padł na Mercedesa 310D, dlaczego taki? Bo mój tata takim modelem jeździ, tyle, że z pojedynczą kabiną. Początkowo również chciałem zrobić pojedynczą kabinę ale nie miałem gdzie upchnąć wieżyczki IR. Przyznaję się bez bicia, że wzorowałem się na [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=80021#80021]tym[/URL] pięknym modelu produkcji caro, Jednak mi wyszedł 100 razy brzydszy. Co do kolorystyki, tak jak wspominałem przy moim Renualt Premium wygląda tak jak wygląda, bo nie mam tyle klocków.
Model jest napędzany 1 PF XL i 1 PF M do skrętu. Przy napędzie redukcja 1:1 (napęd, poprzez knoby), a skręt z redukcją 3:1. I o modelu właściwie wszystko. Zdjęcia:
Przód
Tył
Lewa strona
Prawa strona
Profil
Układ PF-ów
Galeria jak się upubliczni.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Co do kolorystyki, tak jak wspominałem przy moim Renualt Premium wygląda tak jak wygląda, bo nie mam tyle klocków.
To miej. Stać Cię na PFy a nie stać na jeden większy zestaw za około 100 złotych?

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#3 Post autor: Barteq »

Jerac pisze:Stać Cię na PFy a nie stać na jeden większy zestaw za około 100 złotych?
Już teraz nie.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Jerac próbuje delikatnie powiedzieć, że powtarzasz błąd budowania czegoś, na co nie masz klocków. Szczególnie widać to po kołach. Takie łaciate konstrukcje, co do których umawiamy się że w ogóle coś przypominają po prostu mocno odstają od poziomu prezentowanego na forum, i nie chodzi tu o to kto ma ile klocków, tylko o to żeby umieć dobrać projekt do tego, co ma się do dyspozycji. Jeśli mam dość klocków na motor, to nie porywam się na ciężarówkę - myślę, że to proste.
Nie chcielibyśmy Cię zniechęcać, bo każdy od czegoś zaczyna (moje pierwsze konstrukcje były praktycznie gołe, bez żadnej karoserii), ale zacznij mierzyć zamiary na siły. Nie musisz od razu budować wielkich, skomplikowanych rzeczy, potrafimy docenić też małe. Zdarzyło mi się kiedyś zrobić wózek paletowy z garści liftarmów, i podobał się bardziej niż niejeden skomplikowany pojazd. Zastanów się dobrze co chcesz zbudować, zainwestuj w pasujące koła, w klocki w jednym kolorze (przy PFach są tanie jak barszcz), bo to co teraz pokazujesz niestety nie wygląda dobrze.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#5 Post autor: Barteq »

Hmm... Powiem tak zrobiłem model na najmniejszych kołach jakie tylko miałem, ale rozumiem co do mnie mówicie i przyjąłem to do wiadomości. Teraz następny model który wystawie na forum (o ile w ogóle coś wystawię), będzie zbudowany z samych liftramów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Mhmm... Gdzie są zdjęcia?

Gobbi

#7 Post autor: Gobbi »

Fotki nie działają ;/
Not Found

The requested URL /gallery/Barteq/Mercedes-310D-pf/mercedes_310d_pf_1.jpg was not found on this server.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

Barteq, wcięło Ci wszystko z Twojego katalogu!

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#9 Post autor: mienso123 »

szarikm pisze:Barteq, wcięło Ci wszystko z Twojego katalogu!
Może sam usunął?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#10 Post autor: caro »

Barteq pisze:wzorowałem się na tym pięknym modelu produkcji caro
Bez przesady bo mam rumieńce na twarzy. To był mój drugi MOC jaki zaprezentowałem na forum i trzeci MOC w mojej klockowej karierze. A co do Twojego to nie mogę się wypowiedzieć bo nic nie widze. O co chodzi ? Dlaczego usunąłeś ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#11 Post autor: Mistrz Podziemi »

Pewnie się chłopak speszył ostrą krytyką. Trudno mi się wypowiedzieć, gdy nie widzą modelu. Podpisuję się jednak pod ogólną zasadą by mierzyć siły na zamiary.
Sariel pisze:Zastanów się dobrze co chcesz zbudować, zainwestuj w pasujące koła, w klocki w jednym kolorze (przy PFach są tanie jak barszcz)
Hmm? Niekoniecznie, u mnie to marne klocuszki jednego koloru są droższe od PFów (w wykorzystaniu mam 13 silników obecnie, a w planie 17 <<choć jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa>>).

Barteq może spróbujesz zbudować coś bez PFów, małego i ładnego. Albo z PFami ale nie konkretny model czegośtam. Aby było technicznie piękne, ja potrafię docenić wnętrze!
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Mistrz Podziemi pisze:a w planie 17 <<choć jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa>>
Sariel, bój się :D

A co do pracy: Nie widziałem, ale popieram przedmówców. Zbuduj coś ładnego. Nie musi być wielkie i mieć nie wiadomo ile silników. Lepiej mieć coś małego i dopracowanego, niż wielkiego i brzydkiego. Każdy zaczynał od czegoś małego :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#13 Post autor: caro »

Barteq, Jak chcesz to napisz do mnie na gadu to chętnie ci w czymś doradzę. Albo po prostu zatwierdz dostawanie pw :P
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ