[Zawody] GP Południa 2009 - wyścig 1

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

[Zawody] GP Południa 2009 - wyścig 1

#1 Post autor: TT »

Szybko wrzucam wyniki:
http://www.brickshelf.com/gallery/TT/Tr ... l/gps1.jpg

Dla Tych co interesuje tylko wynik:
1. TT
2. Bocian
3. Smyk
4. Ramzes
5. Trucker


Bardzo dziękuje za wspaniałą zabawę. Pogoda dopisała, maszyny dopisały choć sekcje bywały bardzo trudne wszyscy wszystko przejechali!!! Dzięki za doping szerokiej publiczności.


ps. potem pokuszę się o szerszy komentarz.
Ostatnio zmieniony 2012-10-04, 09:16 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Gratulacje dla zwycięzców!

Smyk wstydź się! Jak broniłeś honoru GPM? Dzieciaki Cię objechały... :-)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#3 Post autor: Pietruch »

Gratulacje.

Zgadzam się z Tobą Emil, Smyku jak mogłeś, trzymałem za Ciebie kciuki! Ale pudło i tak jest, gratuluję. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#4 Post autor: TT »

Czas na moją refleksje:

Bocian - bezawaryjna maszyna, zaskakująco ciężka. Mało zabrało mu do zwycięstwa. Moim zdaniem lepszą techniką jazdy można by to osiągnąć. No, ale to pierwsze Twoje zawody i młoda ciężarówka.

Ramzes - Maszyny mocna, równie niezawodna, cały problem na tych zawodach polegał w ciasnych trasach i geometrii ciężarówki - kąty natarcia i długa rama nie pomagały...

Trucker - fatalny przelicznik, kosmiczne przełożenie, brak możliwości określenia marki. Jakby był wyżej to byśmy go nie klasyfikowali ;)

Smyk - na 3 sekcji okazało się, że przedni most ma inne przełożenie niż tylni... " a czemu to te Kiełbasy się tak rozpinają?" Dzięki szybkiemu przełożeniu zwyciężył na 2 sekcjach. Dzięki wyciągarce dał rade kilku innym sekcjom :) Wszystko to złożyło się na podium.

TT - można było obserwować, że unimog nie daje rady wszystkiemu. Zaliczył dachowanie. Ale dzięki równej i bezawaryjnej jeździe znów udało mu się wygrać.


Nie jestem do końca zadowolony z sekcji jakie stworzyliśmy - momentami były nieprzemyślane. Drugi raz byłem na takich zawodach. W dodatku liczyłem, sędziowałem. Przepraszam za wszystkie niedociągnięcia.
Wszyscy zdobyliśmy nowe doświadczenia co do maszyn, jazdy i organizacji zawodów. To się liczy. Do tego była fajna zabawa. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni.


ps. proszę wszystkich którzy mają jakieś zdjęcia i filmy o umieszczenie ich w najbliższym czasie. dz.
Ostatnio zmieniony 2009-04-18, 23:20 przez TT, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ramzes »

Również dodam coś od siebie.

Miło, że spotkalismy się w tak licznym gronie, w tak wspaniałej, miłej atmosferze:)

Same zawody w moim przypadku do udanych zaliczyć nie moge. Jak to TT wspomniał straaaasznie wąskie trasy, momentami strome, co uniemożliwiało przejechanie ich ciężarowce o dłuższym rozstawie osi. Oczywiście z racji tego, że trucktrialowym nowicjuszem jestem i co do spraw technicznych doswiadczenia wielkiego nie mam - popełniłem kilka technicznych błedów:) Ale nie ma co narzekać, Frajda z jazdy i z rywalizacji rekompensuje wszystko. Szkoda, że nie było nas wiecej, ale może na następnych zawodach grono sie poszerzy.

Dziękuje wszystkim:)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-04-18, 20:20 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Bocian
Posty: 26
Rejestracja: 2008-11-13, 11:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: bocian

 

#6 Post autor: Bocian »

Atmosfera świetna. Ludzie świetni. Maszyny świetne. Cóż chcieć więcej ? :)

Ogólnie rywalizacja była ciekawa. Wszystkie maszyny pod względem technicznym bardzo podobne, ale ktoś musiał wygrać. Zaszczyt ten przypadł TT, którego usiłowałem dogonić. Niestety nie udało się tego dokonać ze względu na błędy taktyczne. Następnym razem postaram się zaopatrzyć w 2 piloty na stałe, co ułatwi mi przyśpieszyć dobieranie przechyłu do warunków na trasie.

Ził sprawował się dobrze, ale na początku pierwszego odcinka rozczarował mnie, ale i tak udało mi się go wygrać.

Maszyna TT sprawowała się świetnie i pozwoliła mu wygrać zawody.
Ural Ramzesa nie miał żadnych usterek, ale jego długość i słabe kąty natarcia/zejścia nie pozwoliły na zajęcie lepszej lokaty.
Ciężarówka niewiadomej marki autorstwa Truckera miała kosmiczne przełożenie. Co przedłużyło czas trwania zawodów :) Miał kilka awarii, ale ukończył wszystkie etapy.
Smyk i jego GAZ to wielkie zaskoczenie. Jak można jeździć na różnych przełożeniach ? :)
Gdyby linka w wyciągarce nie pękła na pewno było by lepiej.

Dziękuje wszystkim za świetną zabawę.
Ostatnio zmieniony 2009-04-18, 20:23 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

Dzięki za zawody, muszę przyznać, że było zabawnie ;-p Frekwencja wreszcie dopisała. Szkoda tylko, że nikt za bardzo nie chciał zdemolować swojej ciężarówki, wypadało więc (choć trochę) ratować honor GP. Trasy moim zdaniem fajne, dość szerokie i łatwe. Ciężarówki piękne i dopracowane (prócz mojej ;-D), Ural był świetny. Jeśli chodzi o moje przełożenie - moim zdaniem było OK, to Wasze auta są za szybkie ;-D
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ramzes »

TruckeR pisze:Trasy moim zdaniem fajne, dość szerokie i łatwe
Kpisz sobie?:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Dzięki za spotkanie, było fajnie :)

Kiedyś się pewnie jeszcze u was pojawimy ;)

Galeria z kilkoma zdjęciami będzie tu:
(jakoś się dziwnie złożyło że na większości zdjęć znajduje się Smyk i jego GAZ ;) )
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=379244

W roli głównej Trucker i jego zielony knob!:D
Obrazek

Mam też trochę filmików, ale nie da się z tego zrobić jakiejś dokładnej relacji, nie było mnie od początku, a w trakcie zagadałem się z osobami które nie jeździły ;)

Będzie miks ;)
Ostatnio zmieniony 2009-04-19, 13:03 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

Zielony knob Trucker-a wymiata! ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

rh

#11 Post autor: rh »

Bobofrutx pisze:Zielony knob Trucker-a wymiata! ;P
Trucker w ogóle momentami wymiatał :D że o Smyku nie wspomnę :)

Wielkie dzięki za świetne spotkanie, co prawda nie widziałem wszystkich przejazdów, bo w międzyczasie jeszcze rozmawiałem z innymi ludźmi, którzy się pojawili :) Frekwencja swoją drogą była bardzo wysoka, że nie wspomnę o ludziach, którzy się czasami pojawiali, by popatrzeć (między innymi jakaś starsza kobieta biła brawo po czyimś zjeździe z górki :), albo jakiś dzieciak z góry tylko dało się usłyszeć "ale oni mają fajne autka").

Trasy ciekawe, chociaż momentami masakrycznie trudne, Smyk i wyciągarka rządzili :)

Wielkie dzięki dla Longera, że dał się namówić na pół dnia w pociągu :)

A zdjęcia dorzucę, jak tylko będę miał chwilkę się nimi zająć (chociaż mało ich mam).

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#12 Post autor: Cieślu »

Zdjęcia zdjęciami...ja się dopytuję o filmy bo jestem ciekaw tras i przejazdów poszczególnych zawodników, zwłaszcza Smyka, którego GAZ miał, jak się dowiedziałe, dziwne "dolegliwości" :)

Pozdrawiam
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

Ostatnio zmieniony 2009-04-20, 13:57 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Smyku, co to za koła?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Piotrek builder pisze:Smyku, co to za koła?
Z Jumping Gianta... Tylko Smyk wsadził coś między felgę a oponę...

Ja jednak wysoki jestem :D

ODPOWIEDZ