[MOC] Weselmy się!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#31 Post autor: zgrredek »

PatrykZ pisze:Czyżby neogotyk?
Nie jest to kopia konkretnego kościoła, więc nie wiadomo czy to gotyk, czy neogotyk. Najchętniej zbudowałbym gotycki kościół z cegły, ale nie mam dość klocków do tego, dlatego ten został zbudowany z "piaskowca".

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#32 Post autor: PatrykZ »

Jasne :-) A mogę wiedzieć na którym się wzorowałeś?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#33 Post autor: zgrredek »

Na żadnym konkretnym. Po prostu wyguglałem sobie ileś tam zdjęć kościołów, wybrałem z nich te, które najbardziej mi się podobały, a potem wybrałem z nich elementy możliwe do zbudowania bez wielkich inwestycji w klocki. Właściwie największy zakup to było kupienie kilkudziesięciu czarnych płotków na witraże.

Mrutek

#34 Post autor: Mrutek »

Po za talentem budowlańca gratuluję poczucia humoru. Kolejny fajny produkt. Może tym razem uda Ci sie wywalczyć moca m-ca.
Nie będę sie rozwodził nad elementami architektonicznymi bo właśnie negocjowałem z budowlańcami małą robótkę przy domu, której nie byłem w stanie zrobić sam i nie mogę jeszcze dojść do siebie.
Za to:
Bardzo podoba mi sie motyw organisty i ministrantów z kiełbasą na zapleczu. Od razu widać, że to protestanci.
Jak dla mnie laski rządzą. Siedzę sobie, oglądam je na BS, a tu wpada żona i krzyczy, że znowu jakieś d....y w internecie oglądam. Musi być realistyczne są...
Ptaszki kojarzą mi sie ze szwejami. Po prawej piechota, po lewej MP (ŻW). To przez te hełmy na głowach.
Zastanawiam sie czy nie warto by, do zdjęć, wstawić do środka jakąś żarówę, w celu wyeksponowania witraży. Gdzieś, chyba na BS, widziałem coś takiego i wyglądało to efektownie.

Nexus 7

#35 Post autor: Nexus 7 »

Najlepsze sa minifigi. Rewelacyjne po prostu. Kosciol i wszystko co sie naokolo niego dzieje oczywiscie rowniez bardzo dobre.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#36 Post autor: zgrredek »

Mrutek pisze:Zastanawiam sie czy nie warto by, do zdjęć, wstawić do środka jakąś żarówę, w celu wyeksponowania witraży.
Mogłem wyjąć witraże z jednej strony i to by wpuściło do środka wystarczająco dużo światła, ale nie pomyślałem o tym. Po za tym witraże mają być ładne dla tych co są w środku.

Mrutek

#37 Post autor: Mrutek »

zgrredek pisze: Po za tym witraże mają być ładne dla tych co są w środku.
Racja! Nie zapomnij następnym razem zrobić zdjęć od środka :-)))

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#38 Post autor: Mr.Z »

1.
zgrredek pisze:Mogłem wyjąć witraże z jednej strony i to by wpuściło do środka wystarczająco dużo światła, ale nie pomyślałem o tym. Po za tym witraże mają być ładne dla tych co są w środku.
Na jednym z pierwszych zdjęć widać witraż główny przez otwarte wrota kościoła. Myślę że dla niego jednego mógłbyś zrobić tę sztuczkę ze światłem. To się po prostu aż prosi.. Źródło światła mógłbyś umieścić albo na krańcu dioramy i ukryć np w drzewie, albo ten główny witraż zdublować i światło dać między nimi, w stronę wejścia.

2. Zegar na wieży. Szkoda że go nie ma. Nie mam bladego pojęcia jak taką tarczę zrobić żeby pasowała do reszty [a nie używać dup(l)owej], ale ja jestem tylko leszczem kontestatorem a Ty wielkim Zgrrredkiem legoholikiem! :-)

3. Kolor dachu. Czarny jest ok, ale jak już tak sobie rozpędziłem fantazje, to lepszy byłby z klocków seledynowych. Jak dla mnie najpaskudniejszy z kolorów, ale świetnie oddałby zaśniedziałą miedź i pasowałby do granitu/piaskowca.

Może coś z powyższych pomysłów przyda Ci się przy rekonstrukcji? Bo nie muszę chyba dodawać że całość super? z24 jako krzyż też bomba. Nawet "anorektyczki" fajne. Zdradź jak są zrobione te krótkie nóżki brązowe chłopaczka w pierwszym rzędzie? to z klocków czy z photoshopa?
Załączniki
Ps. Zapomniałem dodać, że mi tym kościołem przypomniałeś taki z mojego dzieciństwa, do którego bez entuzjazmu paradowałem ;-)
Ps. Zapomniałem dodać, że mi tym kościołem przypomniałeś taki z mojego dzieciństwa, do którego bez entuzjazmu paradowałem ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-05-20, 21:47 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#39 Post autor: zgrredek »

Mr.Z pisze:Kolor dachu. Czarny jest ok, ale jak już tak sobie rozpędziłem fantazje, to lepszy byłby z klocków seledynowych.
Chciałbym mieć tyle seledynowych klocków, żeby starczyło na dach. Właściwie to tylko czarnych mam potrzebną tu ilość.
Mr.Z pisze:Zdradź jak są zrobione te krótkie nóżki brązowe chłopaczka w pierwszym rzędzie? to z klocków czy z photoshopa?
No tu nie popisałem się taką inwencją o jaką mnie posądzasz. Po prostu gwizdnąłem je temu jegomościowi.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-05-21, 05:10 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ