[MOC] Mech LEGQ17 ARSUS I i LEGQ18 ARSUS II

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Mech LEGQ17 ARSUS I i LEGQ18 ARSUS II

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!
Od czasu publikacji mojej mini armii minęło już dość sporo czasu, postanowiłem więc coś wybudować, tym razem coś dla minifigów. Wbrew pozorom największy problem miałem z doborem ludzika- wszystkie nóżki i rączki były już wykorzystane...

Pragnę podziękować Hippotamowi za części, które otrzymałem od niego podczas jednego z krakowskich spotkań.

A teraz konkrety:

ARSUS I - galeria
ARSUS II - galeria

ARSUS jest jednym z podstawowych jednostek bojowych Q. Standardowo wyposażony jest w rakietnice umieszczone po obu bokach kokpitu. Idealny do małych potyczek
i eksploracji terenu (np. czujniki wbudowane w jego nogi bardzo szybko analizują typ gruntu, po którym robot stąpa). Posiada dość nietypowy komputer pokładowy-
wszystko, co powinien wiedzieć pilot, wyświetla się na zielonej szybie mecha (gdyby ta uległa uszkodzeniu istnieje możliwość podpięcia komputera do hełmu).
Widzenie w podczerwieni i promieniowania ultrafioletowego jest normą u Q, dlatego nie będę za bardzo zagłębiać się w szczegóły...

Mechy są bardzo podatne na uszkodzenia nóg, dlatego ARSUS wyposażony jest w tylne odrzuty, które unoszą kokpit z pilotem i pozwalają na szybkie przemieszczenie się w razie problemów. Niestety zużywa to dość dużo energii...


...więcej zdjęć znajdziecie w galerii powyżej

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-02, 20:32 przez KUKUS, łącznie zmieniany 5 razy.

szczudel

Re: Mech LEGQ17 ARSUS

#2 Post autor: szczudel »

KUKUS pisze: czujniki wbudowane w jego nogi bardzo szybko analizują typ gruntu, po którym robot stąpa
tzn jakie? Jeśli kamere to nie pasuje opis do wyglądu czujnika, Jeśli sonary to też za duże są te cuśie...
:D żart.
Mały ale jary :), podoba mi sie.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Udany robot-mech :)

Wszystkie zdjęcia są z tej samej odległości (nie ma z bliska), i prawie z tej samej strony :/
Jedno z boku - moim zdaniem najfajniejsze jest.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Dziękuję za komentarze od krakowskich afoli :)

Niedługo postaram się dodać nieco więcej zdjęć. Niestety nie posiadam trybu makro, dlatego nie wiem, czy uda mi się zrobić je jeszcze bliżej.

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#5 Post autor: Lipek79 »

Przypomina mi post apokaliptyczną wersje mecha z Power Miners. Konstrukcja robi wrażenie a co za tym idzie mi się podoba.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Robocik raczej bez zarzutu, ale to główne zdjęcie jest paskudnie złożone. Ja rozumiem że ładne, ale ani nie stoi na nim na ziemi (cień?), ani nie jest odpowiednio oświetlony (cienie na modelu?), ani nawet nie jest ładnie wycięty (rządek pikseli naokoło). Bardzo trudno jest złożyć taką kompozycję tak aby miało to ręce i nogi. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie z fajnym tłem, to znajdź jakieś dziwne miejsce na dworze i tam zrób - na przykład, hałda piachu, dach kryty smołą, beton...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Czyżby zmiana zainteresowań?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

Lipek79 pisze:Przypomina mi post apokaliptyczną wersje mecha z Power Miners.
przyznam się, że tak na to nie patrzyłem :P
Jerac pisze:ale to główne zdjęcie jest paskudnie złożone (...) ani nawet nie jest ładnie wycięty (rządek pikseli naokoło)
nie mogę znaleźć takiej funkcji w Gimpie, żeby obrazek był wtopiony w tło. Znalazłem inną, podobną, ale to niestety wiązało się z zamazaniem reszty...
spacelord pisze:Wszystkie zdjęcia są z tej samej odległości (nie ma z bliska), i prawie z tej samej strony :/
Jerac pisze:Jeśli chcesz zrobić zdjęcie z fajnym tłem, to znajdź jakieś dziwne miejsce na dworze i tam zrób - na przykład, hałda piachu, dach kryty smołą, beton...
poszedłem za Waszymi radami i poprawiłem zdjęcia- oby na lepsze. Starsze też zachowałem, ale są pod dalszymi numerkami.
PatrykZ pisze:Czyżby zmiana zainteresowań?
prawdę mówiąc pierwotnie miało to być coś z castle :P

pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2012-08-02, 20:21 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

No teraz główne zdjęcie jest bomba! Trzeba było tak od razu :)
Ładne i szczegóły w końcu widać... tak się zastanawiam jakby on wyglądał gdyby z tyłu u góry jeszcze jakieś masywne wyrzutnie były (bo chyba by pasowały?)...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

No, i to określam mianem Bardzo Dobrego Zdjęcia!

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ramzes »

Model przypomina roboty z mechcommander - po prostu w swojej prostocie jest świetny - jeśli to można prostotą nazwać:)
Przydałaby się armia takich, tylko że żółto-czarnych robotów, i mozna wojować;]
Pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Spacelord pisze:tak się zastanawiam jakby on wyglądał gdyby z tyłu u góry jeszcze jakieś masywne wyrzutnie były (bo chyba by pasowały?)
myślę, że by pasowały, jednak obawiam się że mogę mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego budulca. Postaram się jeszcze coś wykombinować...
Jerac pisze:No, i to określam mianem Bardzo Dobrego Zdjęcia!
postąpiłem zgodnie z radą ;)
Ramzes pisze:Przydałaby się armia takich, tylko że żółto-czarnych robotów, i można wojować;]
good idea ;)

dziękuję za komentarze i pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 2012-08-02, 20:20 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#13 Post autor: Mistrz Podziemi »

Niezłe, popieram budowę modeli bojowych minifig. Sam sobie grzebię nad jednym takim, pewnie i pokażę cosik. Jak więcej osób pobuduje można by jakąś wspólną akcję zwołać.

Btw, jak się trzyma czarna butla?
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#14 Post autor: misiek »

Mistrz Podziemi pisze:Btw, jak się trzyma czarna butla?
chyba tylko przewieszona przez antenkę :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#15 Post autor: KUKUS »

Tak, butla jest tylko przewieszona przez antenkę.
Mistrz Podziemi pisze:Sam sobie grzebię nad jednym takim, pewnie i pokażę cosik. Jak więcej osób pobuduje można by jakąś wspólną akcję zwołać.
czekam z niecierpliwością na Twojego "cosia" ;) Być może niedługo pojawi się więcej minifigowych mechów ;) ...

EDIT:
Dorobiłem Arsusa II. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Arsusa II częściej wykorzystuje się do większych potyczek. Dzięki użyciu specjalnego systemu nóg, jest on bardzo szybki i stabilny. Użycie 28 działek (zamiast standardowych 8) znacznie zwiększa jego siłę rażenia. Q jest bardzo zadowolony z tego typu robotów...

Wbrew pozorom robot jest naprawdę bardzo mocny (jak na te rozmiary)- musiałem dość dużo czasu spędzić nad ukształtowaniem jego chodu. Osobiście jestem z niego zadowolony, kolegom też się podobał. Przepraszam za jakoś zdjęć, ale tam, gdzie projektuję nie ma za bardzo możliwości na ich poprawienie...
Ostatnio zmieniony 2012-08-02, 20:20 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ