Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
3826 Build-A-Bob
Autor Wiadomość
Scrat 

Wpisy: 542
Wysłany: 2009-05-21, 20:15   3826 Build-A-Bob

3826 Build-A-Bob

Czyli misja od administracji, po tym jak mnie brat wkopał... Dedykacja dla noriego za mojego paskudnego lenia ;)

1) Dane techniczne

Seria: SpongeBob SquarePants
Rok produkcji: 2006
Liczba klocków: 446
Liczba figurek: 0
MSRP: $30.00
Naklejki: bricklink
Wymiary pudełka (w cm): 28.5 x 38 x 7
Lista części: bricklink
lugnet, brickset, bricklink, peeron

2) Krótka historia

Bez bicia się przyznaję, że bajki nie znam. Fakt, widziałem parę odcinków i tyle. Niestety ciężko mi coś więcej napisać na ten temat, polecam poszperać samemu.

Zestaw zakupiony został w Görlitz (gdzie często z rh robiliśmy w wakacje zakupy, głównie klockowe), gdzie wypatrzyłem go wśród zestawów po przecenie. Decyzja, mimo tego, że nie znaliśmy spisu części, była szybka: bierzemy.

3) Pudełko i instrukcja
Tu będzie tylko parę słów. Pudełko nie dotrwało do recenzji, jakiś czas temu na polecenie mamy zostało zutylizowane, a później prawdopodobnie spalone. O ile pamiętam, sam osobiście je darłem na kawałki...

Instrukcja czytelna, z tyłu tradycyjnie spis części, a na początku typowe ostrzeżenia. Podobają mi się bąbelki u góry stron.

4) Klocki

To co najciekawsze w tym zestawie, a więc:
- 8 sztuk, Black Brick, Round Corner 2 x 2 Macaroni
- 4 sztuki, Black Brick, Round Corner 4 x 4 Full Brick
- 4 sztuki, Black Brick, Round Corner 4 x 4 Macaroni Wide with 3 Studs
- 4 sztuki, Black Slope, Curved 6 x 1
- 1 sztuka, Black Technic, Gear 36 Tooth Double Bevel
- 1 sztuka, Dark Bluish Gray Tile, Decorated 1 x 4 with Knob, Dials and Train Throttle Pattern
- 8 sztuk, Tan Technic, Brick 1 x 2 with Hole. Klocek może nie jest jakiś wyjątkowy, ale tanowy bardzo mi się podoba, na pewno przyda się do jakiejś kamieniczki.
- 4 sztuki, Trans-Clear Minifig, Headgear Cook's Hat (Toque). W tym kolorze to można by kombinować z wykorzystaniem tego klocka jako lampa samochodu ;)
- 2 sztuki, White Dish 8 x 8 Inverted with Medium Blue Circle with Black Center Pattern. Osobiście wolałbym te klocki bez nadruku, ale z naklejką...
- 2 sztuki, White Minifig, Head (Plain) - Stud Hollow. Ja już ten klocek wykorzystałem. Pamięta ktoś bałwana z mojej walentynkowej miniatruki?
- 1 sztuka, White Tile, Decorated 1 x 2 with Computer Keyboard Standard Pattern. Mi ta klawiatura dużo bardziej mi się podoba od starej.
- 32 sztuki(!), Yellow Slope, Inverted 75 2 x 1 x 3. Bardzo podoba mi się ilość tej części w tym zestawie...

Tyle wg mnie najciekawszych klocków. Więcej na spisie części.

4) Model
Pierwszą rzeczą o jakiej chce napisać jest... Plankton. Można go potraktować jako nibyfiga. Zbudowany jest z trzech round bricków w kolorze sandgreen (do których jest przyklejona naklejka) i dwóch antenek.

Głównym modelem jest Sponge.

Zobaczcie, jak ma świetnie wymodelowane buciki.

Jego ręce są ruchome i można zmieniać jego pozy.

Ma też wymienny "otwór gębowy" :)

Tak wygląda bez "otworu gębowego".

Ciekawy jest niezabudowany tył (co sprzyja w zabawie), w którym mieści się centrum sterowania, wykorzystywane przez Planktonidło.

Na górze znajduję się mechanizm, którym można poruszać gałkami ocznymi żółtka.

Na dole zaś jest mechanizm do... plucia trans-clearowymi czapkami kucharzy, które robią za ślinę (w filmiku został wykorzystany inny kolor aby pocisk był lepiej widoczny).

5) Podsumowanie

Zestaw jak dla mnie jest świetny. Bardzo dobrze prezentuje się na półce (przeleżał u mnie parę miesięcy i nic nie zapowiada się abym go rozłożyć, podkradałem mu jedynie niektóre części), można też kogoś nim zaatakować. Polecam, jeśli ktoś z Was będzie miał okazję zdobyć do w jakiejś okazyjnej cenie, to warto go kupić.

plusy:
-prezencja
-klocki (32 odwrócone skosy!)
-świetnie wymodelowany
-Plankton!
-małe, ale sprytne mechanizmy

wady:
-nóżki lubią czasami odpadać
Ostatnio zmieniony przez nori 2009-10-17, 08:57, w całości zmieniany 6 razy  

caro 
Wyznawca Model Team

Wpisy: 496
Wysłany: 2009-05-21, 22:28   

Świetne !!!!
Nawet nie wiedziałem, że taki model istnieje :D chętnie bym się na niego pokusił z racji... Części :D
Ale nie ukrywam, że na półce musi również dumnie się prezentować :)

SeezSQ 

Wpisy: 183
Wysłany: 2009-05-21, 23:41   

Chyba nie ma modelu który budzi większy uśmiech na moich ustach :)
a bajka spoko, dość absurdalna więc zależy kto co lubi,oglądać koniecznie po Angielsku (polski dubing zabija)!!

aro_kal 
Arek

Wpisy: 436
Wysłany: 2009-05-22, 00:45   

Śmieszne to. Moja sporo młodsza siostra uwielbia tę bajkę i czasami jak ja się na nią napatoczę to też chętnie zerknę. Polubiłem ją nawet. Uważam, że polski podkład jest niesamowity i lepszego w kreskówkach seryjnych nie słyszałem. Uwielbiam głos gąbki i wiewiórki, z takim dyskretnym seplenieniem.

caro 
Wyznawca Model Team

Wpisy: 496
Wysłany: 2009-05-22, 13:11   

aro_kal napisał/a:
Moja sporo młodsza siostra

aro_kal napisał/a:
Polubiłem ją nawet

Siostrę czy kreskówkę ? :D :)
Kreskówka sama w sobie jest śmieszna, polski dubbing jest nawet nawet bo niestety w dzisiejszych czasach to zwykle właśnie on zabija cały klimat.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu