4401 Little Creations

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

4401 Little Creations

#1 Post autor: rh »

Recenzja: 4401 Little Creations

Obrazek

1) Dane techniczne

Seria: Designer Sets
Rok produkcji: 2003
Liczba klocków: 110
Liczba figurek: 0
Spis części:: Bricklink, Peeron
Cena: MSRP: 7,00 $, Allegro: 10 – 40 zł


2) Opakowanie i instrukcja

Zestaw otrzymujemy w niewielkim pudełeczku (14,2 x 19 x 4,5 cm). Wygląd ma typowy dla serii „Designer Sets”, czyli po lewej żółty pasek z logo firmy oraz wiekiem (tu ciekawostka: 6 – 99, tak powinno być na wszystkich zestawach). Co prawda twierdzą, że jest możliwe 17 konstrukcji, jednak sama instrukcja zawiera szczegółowe kroki tylko dla 7 modelików. Wszystkie pozostałe są pokazane co prawda na zdjęciach, jednak należy samemu pogłówkować, jak je zbudować (z góry zastrzegam: w recenzji praktycznie każda strona instrukcji się znajduje, a ja zbudowałem tylko te 7, do których są szczegółowe kroki). Sama instrukcja to malutka, dość ciekawie przygotowana książeczka. Szczególnie podoba mi się pomysł pokazania modelików (ale to będzie jako tako widać na zdjęciach). Oprócz instrukcji w zestawie znalazła się także mała karteczka z reklamą innych zestawów z serii, a także z możliwością wygrania nagród.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


3) Klocki

W dwóch woreczkach dostajemy 110 klocków, wśród nich parę ciekawych (szczególnie występujący tu kolor Medium Blue). Do budowy wszelkich modeli używamy klocków z obu woreczków. Jednak warto zauważyć, że to są tak malutkie modele, że zwykle mniej niż połowę dostępnych części jest wykorzystana. W sumie daje to spore pole do popisu do wszelkich modyfikacji tych modelików.

Obrazek Obrazek
  • Ciekawe części

    - Black Hinge Cylinder 1 x 3 Locking with 1 Finger and 2 Fingers On Ends, without Hole – sztuk: 6
    Obrazek
    - Black Hinge, Plate 1 x 2 Locking with 2 Fingers On End – sztuk: 6
    Obrazek
    - Black Hinge, Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly – sztuk: 6
    Obrazek
    - Blue Wedge, Plate 4 x 2, 1 para
    Obrazek Obrazek
    - Blue Wedge, Plate 4 x 4, sztuk: 1
    Obrazek
    - Medium Blue Brick 1 x 1 – sztuk: 3
    Obrazek
    - Medium Blue Brick 1 x 2 – sztuk: 2
    Obrazek
    - Medium Blue Brick 1 x 4 – sztuk: 2
    Obrazek
    - Medium Blue Slope 33 3 x 1 – sztuk: 1
    Obrazek
    - Medium Blue Slope, Inverted 45 2 x 1 – sztuk: 4
    Obrazek
    - Medium Blue Wedge, Plate 3 x 2 – 1 para
    Obrazek
    - Yellow Slope 33 3 x 1, sztuk: 6
    Obrazek
    - Yellow Slope, Inverted 33 3 x 1, sztuk: 2
    Obrazek
    - Yellow Technic, Brick 1 x 1 with Hole, sztuk 2
    Obrazek

4) Modele

Opisanych i pokazanych zostanie 7 modelików. Wszelkie pozostałe, które można znaleźć w instrukcji, będą widoczne na zdjęciach. Wszystkie modele zostały podzielone na 3 kategorie: „Quick Build”, „Experienced Build”, „Advanced Build” (najlepiej widać to na TYM zdjęciu).
  • Model 1 –ptak

    A raczej jego większy kawałek, bo skrzydeł to jakoś tutaj nie widać. Nie do końca rozumiem sens tego modeliku, ale może to nie ja mam wiedzieć, o co w nim chodzi.

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Model 2 – ptak
    No to już trochę ciekawiej. W sumie ptaszek dostał nóżki i skrzydła. Modelik ciekawy, aczkolwiek bez rewelacji.

    Obrazek Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek Obrazek
  • Model 3 - ryba

    Rybka według mnie jest najciekawszym modelikiem z całego zestawu. Ciekawy pomysł, płetwy, ogon, udane przeplatanie koloru niebieskiego z kolorem medium blue. Jednak ten wystający z przodu inverted slope budzi u mnie sprzeczne uczucia.

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
  • Model 4 – Ryba

    Kolejna rybka. Tym razem prostsza, zdecydowanie mniej efektowna.

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Model 5 – Konik morski?

    Dobra, co to jest – sam nie wiem. Ja obstawiam, że to jest konik morski, ale mylić się mogę. Największy spośród nich, ale w sumie równie przeciętny jak pozostałe. W sumie dla mnie takie wielkie nie wiadomo co.

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Model 6 – Żółw

    No taki w miarę prosty, chociaż bardzo udany modelik (jak na ten zestaw). Prosty, ale przyjemny.
    Obrazek Obrazek Obrazek
  • Model 7 – ???
    Cokolwiek to jest – nie mam zielonego pojęcia. Parę klocków złożonych, które przedstawiają jakieś zwierzątko, ale jakie to już przekracza granice mojej wyobraźni.
    Obrazek Obrazek
5) Podsumowanie

Zestaw ciekawy na części, w sumie nic poza tym. Modeli dużo – ale ogólnie przeciętne. Może jeśli by się skusić zbudować te wszystkie, które nie posiadają dokładnie opisanych kroków, to wyglądałoby to lepiej. Za ok. 10 zł można spokojnie kupić – więcej – nie widzę sensu.

Plusy
  • ciekawy wybór części, a szczególnie medium blue
  • cena (można kupić za małe pieniądze obecnie)
Minusy:
  • przeciętne modele
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:56 przez rh, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Dziwoląg. Jakoś mnie takie "nie wiadomo co" do końca nie przekonują. Wolę normalny zestaw, gdzie jest wszystko fajnie i jasno opisane. Ale ja mam zboczenie na tym punkcie ;).
A co do modelu numer siedem - obstawiam motylka.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#3 Post autor: lugomina »

model numer 7, owszem to motyl (poznajemy po ulozeniu skrzydel:)
a rybka z wystajacym slopem naprawde tak ma, przeciez to PIRANIA, grr grr :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ