[MOC] Elbląg Anno Domini 1389

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Elbląg Anno Domini 1389

#1 Post autor: kris kelvin »

A zaczęło się tak.
Chciałem sobie kupić Medieval Market. Niestety nastąpiła tragiczna w skutkach podwyżka cen na S@H, a za pińcet to doszedłem do wniosku, że nie kupię. Ale pomyślałem sobie, że mam masę klocków to sam sobie zbuduję po mojemu ("Kup kłębek druta, sam se zrobię").
No to zacząłem. Najpierw podstawka, jakaś rzeczka przecinająca lekko pod kątem teren no i zabieram się za domki. Buduję pierwszy (z kołem młyńskim), no ale jak go zbudowałem to wydał mi się za mały. Dołożyłem jeszcze pięterko i wtedy zaczął wyglądać dużo lepiej, ale koło młyńskie wyglądało dość dziwnie. No nic, zacząłem budować drugi domek. Też duży i wtedy już koło młyńskie przestało pasować w ogóle więc je wywaliłem. Potem dobudowałem ten (w założeniu ratusz/gmach gildii kupieckiej). Zaczęło mi się wszystko podobać poza jedną rzeczą. Średnio to wszystko pasowało do tej rzeczki ze skalistym brzegiem. No to wywaliłem rzeczkę i zrobiłem nabrzeże. No a jak nabrzeże to i jakiś statek by się przydał. Jakbym miał zwykłe brązowe łódki to bym się statkiem nie przejmował, a że mam tylko czerwone, których nie lubię to skleciłem stateczek. Trochę przypomina kogę.
Potem już tylko ustawić ludki i oto efekt. Umówmy się, że to należący do Hanzy Elbląg.
Jest tu parę mankamentów, które pewnie wychwycicie, ale w sumie z efektu jestem zadowolony.

Całość
Obrazek

Okręt
Obrazek

GALERIA

No to smacznego.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mrosik »

Bardzo fajna dioramka.
Podoba mi się zwłaszcza "niedoszły" młyn z muru pruskiego.
Wydaje mi się jednak, że bocianie gniazdo na statku jest trochę za duże.

Ps a gdzie woda?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Świetny kolor budynków. Nadaje on średniowieczny klimat.
Budynki są puste w środku ? Bo pasowały by tam jeszcze jakieś wnętrza : )
Podziwiam misternie wykonany żagiel. Jest cudny ! ; )
Tylko czy gniazdo osadzone na maszcie nie jest zbyt kwadratowe ?
Wydaje mi się, że powinno być okrągłe.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Cacuszko!
Bardzo mi się podoba. Najbardziej chyba żagiel. W piaskowym domku fajna jest ta wystająca do przodu część. W kamiennym podoba mi się pomysł na narożniki. Ratusz cały jest fajny.
kris kelvin pisze:Jest tu parę mankamentów, które pewnie wychwycicie
No tak, to moja ulubiona chwila w oględzinach MOCa ;o) Jest kilka drobiazgów, które właściwie nie rzutują na odbiór całości, ale skoro je zauważyłem to napiszę.
Wieża ratuszowa powinna chyba być zabudowana do samej ziemi. Nie wiem czy filary wytrzymałyby taki ciężar.
Ratusz i piaskowy domek nie mają kominów.
No i wóz ma za duży rozstaw kół.
No, może jeszcze trochę tu za czysto i za równo.
Jednak całość bardzo udana.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 08:15 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#5 Post autor: crises »

Czy teraz każdego miesiąca będziesz nam pokazywał takie sliczne dioramki? Jestem pod wrażeniem.
Bardzo ładnie to wszystko skomponowałeś przestrzennie. Statek świetny, choć kwadratura bocianiego gniazda trochę razi. Żagiel piękny. Bardzo ładnie wyszedł narożnik szarego budynku z kwadratowych i okrągłych cegieł.
Brawo.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Ja się nie znam, ale bardzo podoba mi się ten stateczek. Brakuje mu tylko zawieszenia ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

A, jeszcze do kogi zapomniałem się przyczepić.
Statek bardzo ładny i od razu widać, że to koga. Żaglem już się zachwyciłem powyżej.
Dopatrzyłem się drobnego błędu. Liny na dole żagla powinny być zamocowane z tyłu a nie z przodu statku. Ich zadaniem jest trzymanie żagla, żeby nie "pofrunął" do przodu.
No i flaga na maszcie. Skoro wiatr jest od rufy to flaga powinna powiewać w kierunku dziobu.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Żagiel majstersztyk. Reszta statku razem z kwadratowym bocianim gniazdem jak żywo przypomina stateczki piracko-smażalnio-wycieczkowe pływające po Zatoce Gdańskiej. Reszta jak zwykle trzyma wysoki poziom. Nie podoba mi się tylko zegar z Harry Pottera, chyba jest jednak zbyt duży na ten ratusz.
Zapowiada się, że czerwiec znowu zdominują Systemy:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

crises

#9 Post autor: crises »

zgrredek pisze:No i flaga na maszcie. Skoro wiatr jest od rufy to flaga powinna powiewać w kierunku dziobu.
Ten błąd jest tak powszechny, że stał się już niemal podręcznikowym. Warto o tym detalu pamiętać :-)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#10 Post autor: FastER »

O Kurczę!
Zawsze, jak oglądam takie prace, to przypomina mi się dzieciństwo, i marzenia o takich budowlach, aby pobawić się wśród nich swoimi ludzikami... ^^
Skończyło się na tym, że mogę im jedynie zbudować działającą pralkę lub środek transportu.

Najbardziej podoba mi się statek (tutaj chętnie dodał bym pojemnik na baterię, zestaw sterowania i zrobił bym z niego naprawdę pływający statek :P). I nie razi mnie to gniazdo kwadratowe, bo ten pan który tam stoi (i ma świetną lunetę!), jak się zmęczy, może sobie usiąść w kącie, a w kole by nie mógł, no bo jak?
Potem to mi się podoba, że wszystko co trzeba jest tak elegancko wygładzone. Lubię, gdy study nie rzucają się w oczy :)
Wóz- fajny, ale można by wstawić tam boxa, wieżyczkę PF i dwa silniki i już był by zdalnie sterowany! :D A konie wywalić, bo po co komu konie, jak już sam wóz jeździ. No chyba, że dla szpanu.
Ratusz- hmm, brakuje mi tu do niego świateł PF, takie lampki na budynku były by fajowe.
Ludziki- no też fajne, ale do wcześniejszych zmian jakie zaproponowałem bardziej będą pasować tu technicfigi ;P
Dużo masz tych kloków :) Może jakaś ciężarówka z tego? Truck Trial? ;]
No i masz mój głos na MOC miesiąca :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Faaajne!

Statek płynie bo nie ma kotwicy opuszczonej, a woda jest niebieska.
Cb1100RR

rasch22

#12 Post autor: rasch22 »

Czasem sie zastanawiam skad ty masz tyle czasu na to by produkowac takie budowle, nie wspominajac o budulcu.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

A no i dziękuję za miłe słowa.
No to tak:
Mrosik pisze:Podoba mi się zwłaszcza "niedoszły" młyn z muru pruskiego.
Wydaje mi się jednak, że bocianie gniazdo na statku jest trochę za duże.

Ps a gdzie woda?
Młyn to akurat miał być ten z szarej cegły - nad wodą.
Za duże to bocianie gniazdo? Całkiem możliwe.
Woda oczywiście jest ! ! !
Statek na niej majestatycznie stoi. Woda jest niebieska i równa jak stół :D
caro pisze: Budynki są puste w środku ? Bo pasowały by tam jeszcze jakieś wnętrza : )
Podziwiam misternie wykonany żagiel. Jest cudny ! ; )
Tylko czy gniazdo osadzone na maszcie nie jest zbyt kwadratowe ?
Wydaje mi się, że powinno być okrągłe.
Budynki są puste w środku. Nie dałbym rady zrobić wnętrz w odpowiedniaj jakości i kolorze - pokończyły się klocki.
Co do żagla. Ja jestem jak inżynier Mamoń - lubię to co już widziałem i się sprawdziło :D
Ten sam patent (czyli wygiete fleksy) był już w wozie i w dachu banku.
Gniazdo jest prawidłowe (LINK ) - Kogi albo nie miały "gniazd" albo miały kwadratowe. Zresztą to taka poskładana koga z różnych elementów. Mam w planach zrobić taką już dość wierną kopię kogi elbląskiej w skali minifigów.
zgrredek pisze: No tak, to moja ulubiona chwila w oględzinach MOCa ;o) Jest kilka drobiazgów, które właściwie nie rzutują na odbiór całości, ale skoro je zauważyłem to napiszę.
Wieża ratuszowa powinna chyba być zabudowana do samej ziemi. Nie wiem czy filary wytrzymałyby taki ciężar.
Ratusz i piaskowy domek nie mają kominów.
No i wóz ma za duży rozstaw kół.
No, może jeszcze trochę tu za czysto i za równo.
Racja, racja, racja. Amen.
To wszystko specjalnie dla Ciebie zgredku, żebyś mógł jakże słusznie pomarudzić :)
O kominach to zapomniałem, wieża faktycznie raczej by się nie utrzymała, ale za dużo byłoby rozbierania, żeby to poprawić. I wstyd powiedzieć, ale mi się nie chciało.
No i za czysto, zdecydowanie za czysto, ale na razie nie potrafię oddać klockami średniowiecznego syfu.
crises pisze:Czy teraz każdego miesiąca będziesz nam pokazywał takie sliczne dioramki? Jestem pod wrażeniem.
Bardzo ładnie to wszystko skomponowałeś przestrzennie. Statek świetny, choć kwadratura bocianiego gniazda trochę razi. Żagiel piękny. Bardzo ładnie wyszedł narożnik szarego budynku z kwadratowych i okrągłych cegieł.
Brawo.
Raczej nie co miesiąc. Myślę, ze najwcześniej w lipcu, albo w sierpniu coś wydłubię. Pracuję raczej systemem dwu/trzy miesięcznym.
A bocianie gniazdo akurat chyba jest dobre :)
Sariel pisze:Ja się nie znam, ale bardzo podoba mi się ten stateczek. Brakuje mu tylko zawieszenia ;)
O nie. Krisie Kelvinie i Sabo nie idźcie tą drogą... :D
Musi wam wystarczyć Ciamek który złapał bakcyla PF.
zgrredek pisze:A, jeszcze do kogi zapomniałem się przyczepić.
Statek bardzo ładny i od razu widać, że to koga. Żaglem już się zachwyciłem powyżej.
Dopatrzyłem się drobnego błędu. Liny na dole żagla powinny być zamocowane z tyłu a nie z przodu statku. Ich zadaniem jest trzymanie żagla, żeby nie "pofrunął" do przodu.
No i flaga na maszcie. Skoro wiatr jest od rufy to flaga powinna powiewać w kierunku dziobu.
No znowu celnie :)
glaz_pimpur pisze: Nie podoba mi się tylko zegar z Harry Pottera, chyba jest jednak zbyt duży na ten ratusz.
Bardzo chciałem ten zegar tam wsadzić. Nic nie poradzę. Może wreszcie zrobię ten ratusz kiedyś i wieża będzie dużo większa, to bardziej będzie pasował.
FastER pisze: Najbardziej podoba mi się statek (tutaj chętnie dodał bym pojemnik na baterię, zestaw sterowania i zrobił bym z niego naprawdę pływający statek :P). I nie razi mnie to gniazdo kwadratowe, bo ten pan który tam stoi (i ma świetną lunetę!), jak się zmęczy, może sobie usiąść w kącie, a w kole by nie mógł, no bo jak?
Potem to mi się podoba, że wszystko co trzeba jest tak elegancko wygładzone. Lubię, gdy study nie rzucają się w oczy :)
Wóz- fajny, ale można by wstawić tam boxa, wieżyczkę PF i dwa silniki i już był by zdalnie sterowany! :D A konie wywalić, bo po co komu konie, jak już sam wóz jeździ. No chyba, że dla szpanu.
Ratusz- hmm, brakuje mi tu do niego świateł PF, takie lampki na budynku były by fajowe.
Ludziki- no też fajne, ale do wcześniejszych zmian jakie zaproponowałem bardziej będą pasować tu technicfigi ;P
No właśnie. Czemu nikt do diaska nie pomyśli o wygodzie tego biedaka na górze?
Nie, nie, nie. Żadnych świateł i żadnych pfów :D
FastER pisze: No i masz mój głos na MOC miesiąca :)
To pozamiatane. Przesuńcie premiery na lipiec :D
Robson pisze:Faaajne!

Statek płynie bo nie ma kotwicy opuszczonej, a woda jest niebieska.
I to jest prawidłowa postawa :).
rasch22 pisze:Czasem sie zastanawiam skad ty masz tyle czasu na to by produkowac takie budowle, nie wspominajac o budulcu.
Budulec jest sukcesywnie gromadzony od ponad dwóch lat zakupami na BL, więc siłą rzeczy musi być go sporo. Co do czasu, to albo nie buduję jak mi się nie chce, albo buduję bardzo szybko. Jednym słowem, albo mam pomysł, albo nie. Statek na przykład zmajstrowałem w jeden wieczór. W drugi wieczór go rozebrałem i zrobiłem od nowa, a w trzeci wieczór poprawiłem detale. Po prostu był w głowie. Z resztą podobnie. Myślę, ze na całość poszło jakieś 20-25 godzin budowania. Czy to dużo? Dla mnie w sam raz ot tak co 3 dzień przez półtora miesiąca coś podłubać godzinkę czy dwie wieczorem :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 10:24 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

A nie zauważyłem jednego dlaczego ten człowieczek w bocianim gnieździe wsadził sobie coś w głowe i ma całe ręce we krwi :( Smutne :(
rasch22 pisze:Czasem sie zastanawiam skad ty masz tyle czasu na to by produkowac takie budowle, nie wspominajac o budulcu.
Jest weteranem wojskowym, jego dzieci chodzą jak w zegarku, żona podaje obiad, a on całymi dniami buduje :)
Przesuńcie premiery na lipiec :D
Ja nie przesunę, za długo już to coś buduję żeby przesunąć ... :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 10:27 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
ost_vegeta_ssj4
Posty: 33
Rejestracja: 2009-04-05, 19:55
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: OST

 

#15 Post autor: ost_vegeta_ssj4 »

Wspaniała sceneria. Ludziki odpowiednio dobrane do kawalery.
Chociaż nie wiem czy pasuje data. W owych czasach w Elblągu nie mieliśmy stylu hiszpańskiego. Bardziej średniowiecze i Krzyżacy^^

ODPOWIEDZ