[MOC] Elbląg Anno Domini 1389

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#16 Post autor: Filozof »

Wszystko zostało już praktycznie powiedziane, ale także się odezwę.
Patent na żagiel kogi przepiękny - jak i sama koga!
Muszę zbudować coś w tym stylu, ale bardziej w świecie Warhammera... już się biorę do roboty!
Mnie zegar z Harry'ego Pottera pasje, nawet bardzo!
Jeszcze raz gratuluje udanej pracy!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#17 Post autor: Piterko »

Chętnie zobaczyłbym od podszewki ten patent na żagiel, ale spróbuję wykombinować coś swojego.

A i słuchaj, jeśli to jest "nieudany" model (znaczy nie wyszedł ci medieval market to zrobiłeś coś takiego) to już się boję o udany.

Ja po prostu jestem konformista i buduję jaki mi do ręki klocek wpadnie ale tyy i Zgredek (i parę innych osób) po prostu jesteście mistrzami budowy takich krajobrazów.

A i gdzie niby Medieval Market w sklepie można kupić? Chętnie bym obejrzał XD

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ramzes »

Powiem tak, na architekturze za bardzo się nie znam więc za wiele nie powiem, ale jest ładnie, trochę jakby zbyt ponure budynki ale to może wynikać ze stylu w jakim był port budowany, więc się nie czepiam :)
Najbardziej urzekł mnie statek, jest śliczny i to on a nie miasteczko portowe rzuca się w oczy. Nie ważne, że trochę klockowaty - jest piękny, o żaglu nie wspominając.
Pozdrawiam

edit: nie wierze, że napisałem przez "h" :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 16:26 przez Ramzes, łącznie zmieniany 2 razy.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19 Post autor: Qworg »

Praca jak zwykle przykuwająca uwagę. Bardzo fajny stateczek i ciekawy pomysł na żagiel (przynajmniej jak się od dziobu patrzy :P)
W ratuszu za oknami przydałby się jakieś zasłony, bo trochę pusto on wygląda przez te oszklone okna (prawie jak opuszczony). A takie zasłony z dark red dodałyby mu grozy.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 16:21 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#20 Post autor: dzulian »

Witam całość wygląda super, szczególnie dziedziniec. Jest rewelacyjny
Troszkę mi ta łajba nie leży ale znów żagiel jest piękny,
Budyneczki i całe zamieszanie wokół nich, cacuszko.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 16:58 przez dzulian, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Jak nie lubie tej dziedziny w klockach, to prace Krisa zawsze mi sie dobrze oglada i zawieszam na nich oko dosc dlugo - piekne szczegoly, swietny klimat, po prostu mistrostwo.
Doceniam te cegielki na scianie, misternie wybrukowane podloze, czy kolesia, ktory na statku wsadza sobie kij w oko ;]
Az zal by to bylo trialowka rozjechac :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Nexus 7

#22 Post autor: Nexus 7 »

Ramzes pisze:ponure budynki
Ma byc ponuro, w tym cala dobroc tej pracy. Przydaloby sie jeszcze troche balaganu i smiecia ale podobnie jak kris ja rowniez nie potrafie tego dobrze zrobic wiec tylko sie madrze.

Ogolnie swietne. Najbardziej podoba mi sie waskosc przesmyku miedzy dwoma budynkami, na rogu placu. Mozna by jeszcze moze cos tam wrzucic, szope jakas czy co, bo za waskim przesmykiem robi sie otwarta przestrzen.

Zagiel piekny, ale statek stojacy w porcie, przy nabrzezu raczej nie rozwija zagli :-)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#23 Post autor: Bartex0805 »

Ola Boga co za cudo, pięknie żagiel wspaniale wyszedł budynki również super wyglądają.

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

No to jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie tego MOC-a. Nie bede ukrywał, ze to miłe jak podoba się coś co się wydziergało.
ost_vegeta_ssj4 pisze:Wspaniała sceneria. Ludziki odpowiednio dobrane do kawalery.
Chociaż nie wiem czy pasuje data. W owych czasach w Elblągu nie mieliśmy stylu hiszpańskiego. Bardziej średniowiecze i Krzyżacy^^
No bez wątpienia tak. Ale tak kocham tą mijasperową figurkę, że nie mogłem się oprzeć.
Piterko pisze:Chętnie zobaczyłbym od podszewki ten patent na żagiel, ale spróbuję wykombinować coś swojego.

A i słuchaj, jeśli to jest "nieudany" model (znaczy nie wyszedł ci medieval market to zrobiłeś coś takiego) to już się boję o udany.
Żagiel to zwykłe lekko wygięte fleksy na to clipy, płytki i kafle.
Nie powiedziałbym, że to nieudany MOC czy też jakiś odpad produkcyjny. Po prostu planowałem coś innego, a wyszło co wyszło.
Ramzes pisze:Powiem tak, na architekturze za bardzo się nie znam więc za wiele nie powiem, ale jest ładnie, trochę jakby zbyt ponure budynki ale to może wynikać ze stylu w jakim był port budowany, więc się nie czepiam :)
I tak już jest za wesoło i za kolorowo, ale jak już pisałem, nie potrafię zrobić prawdziwego syfu i wychodzi jak na razie trochę cukierkowo i "holiłódzko" :D
Qworg pisze:Praca jak zwykle przykuwająca uwagę. Bardzo fajny stateczek i ciekawy pomysł na żagiel (przynajmniej jak się od dziobu patrzy :P)
W ratuszu za oknami przydałby się jakieś zasłony, bo trochę pusto on wygląda przez te oszklone okna (prawie jak opuszczony). A takie zasłony z dark red dodałyby mu grozy.
Faktycznie statek najlepiej wygląda "od dziobu", od rufy już znacznie gorzej.
Okna za to są brudne i podrapane :D
Kubrick pisze: Az zal by to bylo trialowka rozjechac :D
Marzenia ściętej głowy...
Nexus 7 pisze: Najbardziej podoba mi sie waskosc przesmyku miedzy dwoma budynkami, na rogu placu. Mozna by jeszcze moze cos tam wrzucic, szope jakas czy co, bo za waskim przesmykiem robi sie otwarta przestrzen.

Zagiel piekny, ale statek stojacy w porcie, przy nabrzezu raczej nie rozwija zagli :-)
No to miał być taki przesmyk, jakaś wąska uliczka, przy czymś większym pewnie wyglądałoby lepiej.
Co do żagla to nie mogłem się oprzeć. Bez tego wiatru w żaglach wyglądało to jednak dużo mniej lansersko :D

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#25 Post autor: Qworg »

Lansersko to by wyglądałaby bitwa dwóch stateczków. Jeden już masz....
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 22:42 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#26 Post autor: Misaki »

Rzuciłem jedynie okiem na miniaturkę na 00453005_0000002.pl i od razu nie patrząc na autora wiedziałem kto zmontował ten mocyk. Jest co oglądać i co podziwiać. Szkoda, że już nie masz klocków bo wtedy bym Ci zaproponował, żebyś dalej pociągnął ten porcik.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 22:03 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ