[MOC] Atak smoka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Atak smoka

#1 Post autor: Qworg »

Obrazek
Oto moja ostatnia praca. Miłego oglądania (mam nadzieję :P).
Tu będzie GALERIA
Wybrane zdjęcia:
1, 2, 3,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
Ostatnio zmieniony 2009-06-11, 10:37 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Bardzo fajna makieta.
Widzę tu elementy średniowiecznego miasteczka? ;>
Tylko dlaczego niektórzy mają spokój na twarzach skoro atakuje ich smok ? :D
Wierzę, że sam smok nie jest łatwy do zrobienia, ale jakoś Twój jest mało straszny.
Powinien mieć zabójcze spojrzenie.
Podoba mi się drzewo na końcu, to naprawdę ładne drzewo :D
Stabilny ten smok ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#3 Post autor: Filozof »

Zacznę od początku - same miasteczko, domki, targowisko, most i ludność jest super!
Wieże są bardzo ładne, prace nad murem także.
Smok mi się w ogóle nie podoba - kwestia gustu.
Nie podobają mi się również twoi żołnierze - moim zdaniem hełmy orków do nich nie pasują.
Mimo wszystko praca udana i ciekawa! Czekam na następne i zazdroszczę ci 10193 ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Bardzo ładnie mury się prezentują z tymi ciemnoszarymi tile... tak elegancko w pewnym sensie. Mur z wodą wyglądają bardzo ładnie patrząc od zewnątrz. Chociaż niektórzy mogą się przyczepić, że zbyt cukierkowo : o)
Jedyne co mnie w nich denerwuje to zbyt gęste blanki, w dodatku pozaokrąglane i grube. Na wieżach jest dla mnie zbyt masywnie.

Domki fajniutkie. Zwłaszcza ten połączony nad uliczką. Ten niski również bardzo sympatycznie wygląda.
Bardzo podobają mi "porowata" ziemia i np. to, że deski leżą właśnie w takim zagłębieniu lekko.
Rusztowanie na dole ładne, ale na górze mogło by być z tile 1x4, a nie z płytek zwykłych. Nie wiem też po co jest aż tak wysokie : o) Mógłby też jakiś dźwig tam być.

Smok... niespecjalnie mi się podoba. Ale ja nie przepadam za smokami.

Trochę łyso jest w okolicach rzeczki. Ale za to bardzo ładne gęste drzewo. Szkoda, że cała dioramka jest taka wąska, jakby ją tak poszerzyć o drugie tyle, hmm... : o)


Ogólnie <brawo>. Jak tak patrzę, to aż mi się chce iść coś zamkowego zbudować... a miałem się bawić PFami!
Zdrufko, Ciamek

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Wszystko mi się podoba (najbardziej zainteresowały mnie kominy-są zbudowane z takich fajnych szarych elementów, których mi brakuje). Podoba mi się uśmiechnięty "Benyhil", który jeszcze nie wie ,że zaraz go coś zeżre, drzewo i parę innych szczegółów.
Wszystko poza smokiem. W zasadzie moc powinien się nazywać "Atak gacka w płaszczu" albo "Półpiespółmrówa atakuje".
Może żeby chociaż wisiał na miastem, ział ogniem, lub robił wielką smoczą kupę na pomnik króla. A on po prostu psuje krajobraz. Sorry, ale nad smokiem musisz jeszcze popracować.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

caro pisze:Bardzo fajna makieta.
Tylko dlaczego niektórzy mają spokój na twarzach skoro atakuje ich smok ? :D
Jeszcze go nie zauważyli.
caro pisze:Stabilny ten smok ?
Emocjonalnie bardzo, fizycznie nieszczególnie....
Filozof pisze:Nie podobają mi się również twoi żołnierze - moim zdaniem hełmy orków do nich nie pasują.
Strasznie się trzymasz stereotypów :)
Ciamek pisze:Bardzo ładnie mury się prezentują z tymi ciemnoszarymi tile... tak elegancko w pewnym sensie. Mur z wodą wyglądają bardzo ładnie patrząc od zewnątrz. Chociaż niektórzy mogą się przyczepić, że zbyt cukierkowo : o)
Jedyne co mnie w nich denerwuje to zbyt gęste blanki, w dodatku pozaokrąglane i grube. Na wieżach jest dla mnie zbyt masywnie.

Masywny mur to dobry mur :) Blanki faktycznie trochę za gęste. Mi się na przykład strasznie podobają pozaokrąglane i grube.
Ciamek pisze:Ogólnie <brawo>. Jak tak patrzę, to aż mi się chce iść coś zamkowego zbudować... a miałem się bawić PFami!
Jeden odratowany :)
Mrutek pisze:Sorry, ale nad smokiem musisz jeszcze popracować.
Na razie to jest moja najlepsza smocza wypocina.... po kilkunastu już próbach.
Miał ziać ogniem i palić domki, ale tak mi się spodobał pierwszy domek który zbudowałem, że stwierdziłem że im to nie pomoże i olałem sprawę.
Dzięki za komentarze
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Bardzo ładna praca.
Mogła by być nawet piękna, gdyby nie kilka drobiazgów.
Qworg pisze:caro napisał/a:
Tylko dlaczego niektórzy mają spokój na twarzach skoro atakuje ich smok ? :D

Jeszcze go nie zauważyli.
Mało prawdopodobne. Atakujący smok zapewne ryczy. A pochwyceni w szpony zapewne krzyczą i wzywają pomocy. Gdybyś na przykład takiemu kamieniarzowi odwrócił głowę na bok, że niby właśnie coś usłyszał, ale jeszcze nie wie o co chodzi i tylko głowę odwrócił z zaciekawienia. Właściwie to w całym miasteczku ludziki powinny być poruszone tym co się dzieje. Nawet jeśli przy straganach nie wiedzą o co chodzi, to czują, że coś się dzieje, bo żołnierze biegną gdzieś w pośpiechu, więc mogliby znad tych straganów zerkać choć na tych żołnierzy.
Smok byłby całkiem dobry, gdyby nie głowa. Bardzo podobają mi się te wielgachne uszy, ale kiepskie są jego szczęki. Wystarczyło przyjrzeć się jak wyglądają głowy zwierząt. Górna szczęka jest nieruchoma, a dolna ma "zawiasy" za oczami, czyli cała otwierająca się szczęka jest bardzo długa. Gdyby smok rozdziawił taką wielką paszczę na pewno wyglądałby groźnie. Oczywiście gdyby w tej paszczy miał kły, a nie zęby przeżuwacza jak tutaj. Reszta smoka jest OK.
No i architektura. Było już wspomniane, że wieże za niskie, a rusztowanie za wysokie. I zgadzam się z tym. Przyczepię się jeszcze do domków. W sumie są ładne, ale nie mogę nie wytknąć Ci kilku drobiazgów (to pewnie przez moje budowlane wykształcenie).
Komin to nie jest ozdóbka na dachu, a ciężka konstrukcja z kamienia. Nie może sobie wystawać ze ściany i opierać się na drewnianej belce. Jeśli komin jest przy zewnętrznej ścianie to musi schodzić do samej ziemi.
Mur pruski, czy "tudor" jak to gdzie indziej nazywają, jest bardzo efektowny, ale nie powstał dla wrażeń estetycznych. Przede wszystkim jest konstrukcją i dlatego na przykład powinieneś dać pionowe belki na narożnikach.
No i jeszcze te dachy spłaszczone nie podobają mi się. Wolałbym jakby były strome do samej góry.
Pomimo tylu uwag to nadal jest bardzo ładna praca.
Ostatnio zmieniony 2009-06-12, 07:30 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

Co do przerażenia mieszkańców to jednym z powodów ich spokoju jest też brak odpowiednich główek (i tu pewnie ktoś powie że powinienem sobie darować targowisko i praca wyglądałaby realniej i pewnie bardziej by się podobała, tylko że mi bardziej podoba się tak, z targowiekiem :P)
Co do smoka, dziwi mnie to ze mi się podoba w nim tylko głowa, a tu na forum dokładnie odwrotnie.... Co do zawiasów za oczami postaram się zapamiętać.
O kominach zapomniałem i je dorabiałem dlatego są tylko ozdóbką a nie ciężką konstrukcją z kamienia :P. Następnym razem będę pamiętał.
No i jeszcze ten mur pruski.... co do narożnikowych belek całkowicie się z tobą zgadzam Zggredku, tylko że ten powstał dla moich wrażeń estetycznych. Buduje przede wszystkim dla siebie i jak widać za bardzo się realiami architektonicznymi nie przejmuję... W tym niebieskim domku belki na narożnikach po prostu nie podobały mi się(gryzły mi się z układem okien).
Ostatnio zmieniony 2009-06-12, 10:05 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#9 Post autor: aro_kal »

To że ludzie w większości jeszcze nie wiedzą co się święci wynika z tego, że są to pierwsze 2 sekundy ataku smoka, który się po cichu zakrada. Został już dostrzeżony przez wojsko i budowniczych, ale reszta ludzi jeszcze jest zajęta swoimi problemami. Sama gadzina wcale do brzydkich nie należy. Ma co prawda pyszczek podobny do świstaka albo jamnika, ale to mi zupełnie nie przeszkadza. Ma dość ładne ciałko.

Dlaczego piszę w takim "głupim" dziale? Ano dlatego, że urzekły mnie te ciasne uliczki. Uwielbiam coś takiego. Tobie udało się jeszcze je cudnie sfotografować. Całość jest taka bajkowo kolorowa. Mniam.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Kawał niezłej pracy. Tak obserwujac spróbuję osadzic to po swojemu, nieudolnie w jakiś realiach. Miasteczko cara Bułgarii atakuje wstrętne monstrum w newralgicznym momencie tj. w czasie prac renowacyjnych przy murach miejskich. Te ciasne uliczki i kolorowe domki, wg. mnie wypisz wymaluj styl czarnomorski. Żywa, czysta zieleń, ludzie z pewnym temperamentem jak przystało na typów południowych. Plac budowy uchwycony znakomicie, jedno co mnie nie spodobało się na nim to drabina - wygląda z daleka jak taśmociąg urobku w kopalni odkrywkowej :-)

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#11 Post autor: Vlado »

Panorama świetna.
Mnie najbardziej urzekł plac budowy z murem obronnym (blanki i widok od strony morza są super) i mostek przez rzeczkę.
Smok też jest spoko, ale wygląda bardziej zabawnie niż strasznie. Sprawa wrażenie istoty roślinożernej. :)

Tak mnie zastanowiło skąd w tym średniowiecznym miasteczku wzięły się banany? ;)
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

Vlado pisze:Tak mnie zastanowiło skąd w tym średniowiecznym miasteczku wzięły się banany? ;)
Import z południa :)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ