[MOC] MCM mk II

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] MCM mk II

#1 Post autor: Jerac »

MCM, czyli Mega Core Magnetizer, albo też Mocno Czerwona Mordęga... w zależności od tego kiedy na niego patrzyłem. Historia tego modelu jest dość ciekawa - nie miałem pojęcia że będę go budować w najbliższym czasie, aż tu nagle po prostu zacząłem. No, nie do końca "tak po prostu"... prawdopodobnie pomogło mi to że dostałem oryginał od Pietruszki. Naprawdę! (Jeszcze raz dziękuję!).

Pierwsze odczucia po zbudowaniu oryginału miałem dość mieszane. Zapamiętałem ten zestaw jako najcudowniejsze toczydło jakie Lego wypuściło, i nigdy też nie dostrzegałem jego wad aż w końcu miałem okazję go wziąć do ręki i pooglądać. Doszedłem do wniosku że jest... paskudny! I wyjątkowo delikatny. Bardzo pozytywnie natomiast wypada bawialność, prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze zestawu w którym tyle jest różnych fajnych drobiazgów, nawet jeśli nie są to rzeczy duże. W zasadzie wszystko opiera się o dźwig z magnesem, którym można przestawiać i wyciągać komplet kontenerów, pojazdów i latadełek poutykanych tu i tam.

Budowa wersji drugiej okazała się być mocno problematyczna. Po pierwsze, wiem już że nie będę budować trialówek. Szlag mnie trafiał na miejscu jak ciągle coś przeskakiwało, strzelało, zgrzytało, lub też wystrzeliwywało w dwóch kawałkach. W końcu jednak się udało. Czerwono-zielonego stwora napędza XL z przełożeniem 5:3, co pozwala mu osiągnąć całkiem przyzwoitą prędkość na wszystkim co gładkie, niestety kosztem możliwości terenowych. Z technicznego punktu widzenia napęd jest banalny - silnik wychodzi nad środkową osią, napędza 2 ośki do przodu i do tyłu, które z kolei napędzają pozostałe dwie osie napędowe. Przegub jest zmodyfikowaną wersją przegubu Longera, steruje nim PF-medium umieszczony w pionie tuż nad nim. Układ automatycznego powrotu niestety nie sprawdza się przy tej masie, ale wystarcza do zachowania względnie prostego kierunku jazdy.

Wygląd... jest. Nie jestem do końca zadowolony, ale słowo daję, lepiej nie umiem. Tak trudnego modelu jeszcze mi się w życiu nie zdarzyło budować. Alpina to pryszcz przy tym. Każdy klocek się liczy, każdy zielono-świecący drobiazg umiesczony tak aby rozjaśnić zbyt ciemny obszar - nie licząc tego potwornego kokpitu. Przypomina mi się ten skecz KMN - Lachony, i pewien kawałek stamtąd:

-Jestem Bożydar.
-...No z tym to już nic się nie da zrobić... Bożydar, co to za imię?! To już lepiej jakbyś miał trzy nogi!

Nie mnie jednak oceniać jak wyszła integracja legowego Bożydara, lecz Wam. Miłej zabawy życzę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7pDMPDJSBEA[/youtube]

Galeria BS, Flickr!.
Zdjęcia tym razem poukładane od 000 do 016 więc obejdzie się bez linków.
Ostatnio zmieniony 2009-06-11, 18:44 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Przegub jest zmodyfikowaną wersją przegubu Longera
Który go jeszcze w niczym nie użył ;)

Fajna zabawka, po dodaniu PFów jest jeszcze bardziej bawialna.
A teraz weź z łaski swojej zrób coś co ma PFy i NIE JEST modyfikowanym zestawem :>

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Musi być bardzo bawialny ;]
Ale kolorystycznie to dla mnie dramat!
Super pierwsze zdjęcie z lecącym statkiem !
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Dramat. Normalnie aż się prosi o szybkę w kolorze smoke... ale nie można mieć wszystkiego :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#5 Post autor: TruckeR »

Jest, no... dziwny?! Wygląda zupełnie jak te zestawy sprzed lat 20, jeździ znakomicie, dźwig jest fantastyczny.. Używaj częściej PFów, wyraźnie Ci to idzie ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#6 Post autor: Bartex0805 »

O kur.... ale to szybko jeździ myślałem że będzie się ledwo wlókł, a to zasuwa jak rakieta. Dla mnie świetnie wygląda, duża szyba z przodu jest bardzo fajna i daje na plus całości. Ogólnie bomba konstrukcja.

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Mam ten zestaw i bardzo go lubię. Ale przykro mi, no ta nowa wersja po prostu jest dla mnie straszna. Odarła go całkiem z uroku klasycznych 'spejsów'. Najgorsze są czrwone dish-e na kołach i obudowa przedniej szyby. Ale podobają mi się światła - te przednie i te po bokach ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

TruckeR pisze:Wygląda zupełnie jak te zestawy sprzed lat 20
Bo to jest zestaw sprzed 20 lat. No, sprzed 19...
TruckeR pisze:dźwig jest fantastyczny
Bo fabryczny :P

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

Jerac pisze:Dramat. Normalnie aż się prosi o szybkę w kolorze smoke... ale nie można mieć wszystkiego :)
Nie rozumiem co was boli w jego kolorach. Wyglądają conajmniej dobrze.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Havoc, ogólnie miałem 3 koncepcje odnośnie wyglądu nowej wersji:

-zostawić wygląd tak jak w oryginale (tylko dodać PFy);
-wprowadzić lekkie poprawki - jak naprzykład światła, uporządkować kolorystycznie, etc;
-kompletne przebudowanie od zera, czyli to co zrobiłem.

Wybrałem opcję trzecią dlatego że zwyczajnie nie podobał mi się oryginał i już. Okazało się że "urok klasycznych spejsów" w przypadku tego modelu do mnie nie trafia, aczkolwiek jest parę zestawów które wyglądają świetnie już teraz - ale wszystkie są nieco bardziej stonowane kolorystycznie :D
Ostatnio zmieniony 2009-06-11, 19:02 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Uwielbiam ten zestaw, szkoda, że nigdy go nie miałem... Pamiętam, że był jeszcze jeden podobny pojazd z Blacktronu II, oba były ładnie pokazane w katalogach.... ups, sorry zapędziłem się:P
Twój model jest niesamowity. Chcę to widzieć jako MOC miesiąca:D
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Piękne. To jeden z zestawów które jako dzieciak oglądałem z zapartym tchem w katalogach. Zobaczyć go po liftingu jak o własnych siłach jeździ to naprawdę coś :)

Volans

#13 Post autor: Volans »

Dramat? Jaki dramat? Wygląda genialnie, a szyba oczobijąca pasuje doskonale do charakteru pojazdu.
Fajnie odświeżone.
Ciekawy plener znalazłeś, ten odrapany chodnik wygląda, jakby miał jakieś kratery pouderzeniowe :).

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#14 Post autor: smyk »

Dużo kontrowersji, odważna decyzja.
To trochę tak jak z tuningowaniem klasycznego garbusa. Jedni się zakochają, inni znienawidzą.

Niemniej - takie używanie PFów jest bardzo konstruktywne, generalnie warto ożywiać modele wszelkiej maści i koloru.

Mi - posiadaczowi raptem dwóch małych zestawów z serii Metron - podoba się to, że po Twoich przeróbkach model stał się bardziej agresywny wizualnie. Ma jakieś takie jakby twardsze, szarpane linie. No i w ruchu jest chaotyczny, nerwowy, dygotliwy, deliryczny...

Więc czekam na więcej!
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#15 Post autor: pitrek02 »

To jest genialne!
Świetnie wygląda i do tego świetnie jeździ!
Też chcę coś takiego! :D

ODPOWIEDZ