30004 Battle Droid on STAP

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

30004 Battle Droid on STAP

#1 Post autor: Adrian »

Obrazek
Recenzja 30004 Battle Droid on STAP

Dane techniczne
Seria: Star Wars
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 23 (+4 zapasowe)
Liczba figurek: 1
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=30004-1
Cena: średnia na Bricklinku - 10$, na Allegro powierzchownie - 10-20zł

Słowem wstępu
Dawno temu, w odległej galaktyce... otrzymałem informację, że ten zestaw będzie dostępny w sprzedaży brytyjskiego dziennika Daily Mirror (jak i zresztą kilka innych, których recenzja niebawem). Informacja ta przewinęła się nawet przez forum. Później namówiłem znajomego na wczesne wstawanko w celu zakupienia dla mnie kilku zestawów. Zainteresowanie było tym ogromne. Trochę jeżdżenia też za tym było. Dlatego też nabyłem je w cenie 5zł/szt. Sama gazeta kosztowała albo 45p, albo 1£. Nie zagłębiałem się w to dokładnie. Wolałem nie wiedzieć ile dopłacam :P

Opakowanie
Zestaw został zapakowany w typowy woreczek Lego. Klocki widać tylko przez małą 'szparę' z drugiej strony woreczka. Trudno uszkodzić jest ten woreczek, aby klocki niechcący same się wysypały, także nie mam do niego zastrzeżeń, gdyż spełnia swoje zadanie. Wymiary woreczka to 13,5x13,5cm. Waga jak dla mnie nie przekracza 50g.
Obrazek

Obrazek

Instrukcja
Instrukcja składa się z jednej kartki poskładanej na kilka części. Krótka, przejrzysta i czytelna. Na samym końcu zaprezentowane zostały sprzedawane zestawy z serii Star Wars. Brak zastrzeżeń.
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości dla chętnych: (2816x2112)
STRONA 1 HD STRONA 2 HD

Klocki
Kwintesencja tego, jak i zresztą każdego zestawu klocków Lego :)
Klocki, jakie są załączone każdy dobrze widzi. Chciałbym zwrócić uwagę na elementy Trans-Clear. Dla mnie jest to główny powód nabycia tego zestawu. Przebijają nawet figurkę samego droida, o której za chwilę.
Obrazek
Ciekawsze klocki moim zdaniem:
1xObrazek 1xObrazek 2xObrazek 3xObrazek 2xObrazek

Wraz z zestawem otrzymujemy elementy zapasowe. Jak na zestaw składający się z 23 elementów otrzymujemy aż 4 zapasowe elementy. I to elementy nie byle jakie :)
Obrazek

Figurki
Główny smaczek tego zestawu. W zestawie otrzymujemy jednego droida pracującego dla Ciemnej Strony Mocy. Droid zbudowany jest ze standardowych elementów, także idealnie nadaje się do powiększenia armii droidów. W zestawie dostajemy nawet Obrazek, także doczepiając światełko mamy pełnosprawnego żołnierza.
Obrazek

Obrazek

Model
Budowa modelu jest bardzo szybka. Po zbudowaniu jest pewien niedosyt, że cała 'zabawa' trwała tak krótko, ale z drugiej strony czego można oczekiwać od zestawu złożonego z 23 elementów? Sam model jak na tyle elementów prezentuje się bardzo przyzwoicie. Mało tego, jest nawet bardzo bawialny, co zdążył przetestować już mój młodszy brat. Powstały model jest bardzo stabilny, co sprzyja zabawie, jak i służeniu jako drobny eksponat.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
Zestaw uważam za bardzo trafiony. Ciekawe elementy, figurka droida oraz sam pomysł dołączenia go jako dodatek do gazety uważam za bardzo dobry pomysł promocji. Idealny dawca droidów oraz elementów Trans-Clear. Osobiście bardzo polecam.

Za
  • Figurka droida
  • Ciekawe klocki
  • Duża ilość oraz ciekawe elementy zapasowe
  • Wysoka bawialność
  • Idealny na prezent
  • Dobra prezencja


Przeciw
  • Dostępność zestawu
  • Szybkość budowy (to ale zrozumiałe)
  • Mało elementów (to ale również zrozumiałe)
  • Aktualna cena?
PS Jest to moja pierwsza recenzja. Kierowałem się recenzjami Noriego, które są dla mnie inspiracją :) Podszedłem do niej bardzo poważnie, jednakże traktuję ją raczej jako rozgrzewkę do recenzji Cafe Cornera ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-02, 23:01 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Gdybym tylko mógł to zdobyć w takiej cenie, szybko powiększyłaby się moja armia Separatystów. Modelik śliczny. Zestawik powinien być sprzedawany jako pełnoprawny impuls.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ