[MOC] M.R.P. Mammoth

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

[MOC] M.R.P. Mammoth

#1 Post autor: Legate Scimitar »

Witam po dłuższej przerwie!
Jakiś 3 miesiące temu zabrałem się za kabinę z Rock Raiders z mocnym postanowieniem zrobienia czegoś fajnego, no i tak powoli dłubałem, aż powstało takie coś:

Obrazek

W założeniu jest to napędzany silnikiem parowym mech, z dość sporym chaingunem (Gatling Gun mk III "King") i mniejszym przyjacielem (CKM mk II "Staś" - autorstwa KUKUSa) :D

Kilka zdjęć:
widok z przodu, z boku, kabina pilota, główny kaliber, CKM "Staś", nogi, fragment silnika parowego.

krótki test głównego kalibru, czyli M.R.P. Mammoth vs Stodoła:
uczestnicy, celowanie, RATATATA!!!! i rezultat.

Galeria (po upublicznieniu)
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 20:35 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 4 razy.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Bardzo słabe zdjęcia dałeś :/

A co do modelu, to najlepiej wyszły nogi - dość ciekawe, i tył robota... to duże działo po jednej (i malutkie po drugiej) - wygląda bardzo nieproporcjonalnie... chorągiewka też ;)
Ogólnie to mógłbyś trochę dodać więcej małych szczegółów gdzieniegdzie - wyglądałby pewnie lepiej ;)
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 05:31 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Faktycznie zdjęcia są kiepskie. Model za to bardzo udany.
Nogi fajnie wyszły, kabina zresztą też.
Działka (choć ładne) trochę psują efekt, zamiast jednego dużego i jednego małego, dać dwa średnie ;)
Czy maszyna nie przewróci się pod ciężarem tego dużego działa?
Why so serious?

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#4 Post autor: Legate Scimitar »

Możliwe, że uda mi się jeszcze dzisiaj wrzucić lepsze zdjęcia, te które dałem były robione w dość dużym pośpiechu...
Co do działek to właśnie tak chciałem, żeby ten model wyglądał, przede wszystkim z jednym dużym działem z boku i czymś mniejszym przeciwpiechotnym (zresztą małe działko początkowo miało gdzie indziej wylądować).
Bazowałem mniej więcej na takim układzie uzbrojenia, nic na to nie poradzę, że akurat tak mi się bardzo podoba :D
Poza tym sam model jest całkiem stabilny, można go nawet odchylać od pionu z jakieś 10 stopni i nie przewraca się.
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 09:16 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#5 Post autor: Benny »

A moim zdaniem wielgachna giwera pasuje jak ulał. Dodaje takiego... specyficznego uroku :) Przypomniały mi się maszyny z Wild Wild West ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Trochę bym przesunął nogi do przodu (znaczy, miejsce ich mocowania do kadłuba), wtedy wyglądało by to nieco stabilniej. Nie mam nic przeciwko asymetrii ani wielkiemu działu, ale drzewce od flagi faktycznie lepsze by były z jakiegoś flexa alboco...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Nareszcie go opublikowałeś ;) Mówiłem to już wiele razy, ale jeszcze raz powtórzę- Twój robot jest ekstra ;) Jak na swoje rozmiary trzyma się całkiem pewnie na nogach. Trochę boli mocowanie nóg do tułowia, ale nie łatwo było skonstruować coś lepszego.

Karabinek był wzorowany na tym, trzymanym przez Stasia (z "Nowych Przygód Stasia i Nel"/"I Brygady").

Stodoła rulez ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#8 Post autor: Legate Scimitar »

Benny pisze:Przypomniały mi się maszyny z Wild Wild West ;)
To super, bo bałem się że bardziej post apokaliptyczny wyjdzie. Poza tym przez jakiś czas zastanawiałem się nad czworonożnym lub nawet sześcionożnym zawieszeniem.
Jerac pisze:Trochę bym przesunął nogi do przodu
Nie prędko będę miał jak to zrobić, poza tym wyglądało by to chyba trochę gorzej...
KUKUS pisze:Karabinek był wzorowany na tym, trzymanym przez Stasia (z "Nowych Przygód Stasia i Nel"/"I Brygady").

tak defacto cały model był mniej lub bardziej wzorowany na tym komiksie :P
KUKUS pisze:Stodoła rulez ;)
No baa, w końcu Twojej roboty :P
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 20:50 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#9 Post autor: V3speer »

Tyle mi sie udało ze zdjęcia wycisnąć :P Może lepiej będzie tego sympatycznego mecha widać :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#10 Post autor: Legate Scimitar »

Dzięki bardzo za pomoc! :D
na kompie chwilowo po prostu nie mam nic więcej niż paint :P
Ostatnio zmieniony 2009-06-19, 23:02 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#11 Post autor: KUKUS »

http://www.youtube.com/watch?v=jwSAMpdB ... re=related <-- ten filmik pokazuje, jak jedno działo potrafi rozwalić całą stodołę. Podobnie działa również działo tegoż mecha :D

szczudel

#12 Post autor: szczudel »

Steam punk to zawsze wdzieczny temat. Praca bardzo mi się podoba ale te czarne przewody dochodzace do stóp troche nie pasuja do stylu i zmienilbym je. w ogóle nogi sa zbyt nowoczesne.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

Dziękuje bardzo za komentarze :)

szczudel
z nogami to właśnie miałem zagwozdkę i tak w stosunku do oryginalnych zamierzeń wyglądają na trochę bardziej przestarzałe.

KUKUS
Dzięki za ten filmik, nie byłem w stanie go znaleźć na sieci...
Ostatnio zmieniony 2009-07-01, 08:06 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ