[MOC] PZL P11.c - Polski myśliwiec z Kampanii Wrześniowej

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#16 Post autor: caro »

Model niby prosty do zbudowania, ale żeby miał charakter musi mieć to "coś".
Twój właśnie to ma.
Podoba mi się szachownica i wirnik. Mimo, że szary to kolor monotonny, ten właśnie tam pasuje jak ulał : )
Powoli Astra GSI

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Piekny jest po prostu, i tyle. Szczerze zazdroszcze. Sprobuje sobie skopiowac :-)

LordBlackFalcon

#18 Post autor: LordBlackFalcon »

1. Kampania wrześniowa nie zakończyła się w czerwcu
2. Kolor powinien być zielono-oliwkowy - polskie khaki, a pod spodem błękitny
3. Świetna robota

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#19 Post autor: Misterzumbi »

Piekny, i ja zazdroszcze bo i ja mialem ochote na to cudo (i dalej mam i kiedys zbuduje)...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#20 Post autor: Mr.Z »

Ciamek pisze:Mr.Z napisał/a:
Ale dla wierności oryginałowi powinieneś przesunąć jedną ze skrzydłowych szachownic.

Wiedziałem, że coś spartaczę : o( Zapomniałem o tym. Chociaż to może moja podświadomość mi tak kazała, bo nie podoba mi się niesymetrycznie : oP
Jeśli powstanie jakaś dioramka to będzie poprawione.
To zastanów się również nad wymianą śmigła na brązowe. Głowy nie dam, ale były na pewno drewniane i chyba pozostawione w kolorze oryginalnym, jedynie lakierowane (bezbarwnie).

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Mr.Z »

LordBlackFalcon pisze:2. Kolor powinien być zielono-oliwkowy - polskie khaki
Ciamek wybrał najlepszy z kolorów dostępnych w Lego. Może jedynie dla urozmaicenia modelu, mógłby pokombinować z różnymi odcieniami szarego w osprzęcie (zastrzały skrzydeł i goleni podwozia, wnętrze kabiny itd). Błękit na spodzie skrzydeł bezcenny :-)

Ostatnia moja sugestia - naklejki. Wiem że niektórzy od nich stronią. Ale tu aż same się proszą. Nie tylko ożywią szarość (swoją drogą świetną, surową, militarną), z drugiej dodadzą realizmu, po trzecie wreszcie uhonorują którąś z historycznych eskadr, albo nawet pilota.
Ostatnio zmieniony 2009-06-22, 09:46 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#22 Post autor: Benny »

LordBlackFalcon pisze: 2. Kolor powinien być zielono-oliwkowy - polskie khaki, a pod spodem błękitny
Ale, czy jest taki kolor w asortymencie LEGO? Chyba, że dark green, ale nie wiem, czy Ciamek miałby dostęp do tylu części w tym kolorze.

Jako fan tej i nie tylko tej maszyny składam wyrazy uznania. Model tak wierny na ile tylko się dało :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-22, 09:43 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#23 Post autor: zgrredek »

Jeśli dioramka to może epizod kiedy Stanisław Skalski wziął do niewoli niemieckiego pilota za pomocą zapalniczki?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ciamek »

LordBlackFalcon pisze:1. Kampania wrześniowa nie zakończyła się w czerwcu
Nie wytrzymałbym do września z publikacją.
2. Kolor powinien być zielono-oliwkowy - polskie khaki, a pod spodem błękitny
DBG to chyba najbardziej do niego (khaki) zbliżony kolor...
Benny pisze:Chyba, że dark green, ale nie wiem, czy Ciamek miałby dostęp do tylu części w tym kolorze.
Wątpię żeby były wszystkie potrzebne w tym kolorze, w dodatku ciemnozielony wcale tu nie pasuje moim zdaniem. DBG najlepszy!
Mr.Z pisze:To zastanów się również nad wymianą śmigła na brązowe.
Hmm, sprawdzę... brązowe były na pewno "krawędzie natarcia" osłony silnika, czego niestety mi się nie udało uzyskać.
Mr.Z pisze:Ostatnia moja sugestia - naklejki. Wiem że niektórzy od nich stronią. Ale tu aż same się proszą.
No ja niestety wciąż nie jestem przekonany do naklejek - zwłaszcza własnej produkcji.
Ale może kiedyś jedynastce dorobię...

zgrredek pisze:Jeśli dioramka to może epizod kiedy Stanisław Skalski wziął do niewoli niemieckiego pilota za pomocą zapalniczki?
Ech, musisz wszystko popsuć : oP
Może nie dokładnie ta scena, ale myślałem właśnie o tym wydarzeniu.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#25 Post autor: Misterzumbi »

Pomarudze troche OT na temat koloru ktory powinna miec 11.

Obrazek

Otoz Polski khaki ktorym byly malowane samoloty WP przed wojna jest bardzo daleki od zielonego (Porownac mozna to wedlug starych czarno bialych fotorgafii miedzy innymi przez odcienie trawy w porownainiu z samolotem itd. Kiedys, czytaj. za czasow kiedy Mr. Zumbi interesowal sie wszystkimi duperelami zwiazanymi z WP, spedzalem cale dnie na takim zgadywaniu). Polskie khaki to raczej zgaszony braz wpadajacy w zielen. W wypadku klockow najbardziej odpowiednim kolorem byl by stary poczciwy Dark Grey. Ciemnozielony nie pasuje tutaj nijak i bardzo dobrze ze Ciamek nie wybral wlasnie tego koloru.
Jedyne do czego mozna by sie (jezeli chodzi o malowanie) przyczepic to to ze prawa szachownica powinna byc polozona w (na oko) polowie skrzydla, a lewa w lewym w rogu lewego skrzydla. Smiglo bylo czarne i koniec.

Pozatym to tylko klocki a nie perfekcyjne miniaturki.
Ostatnio zmieniony 2009-06-22, 14:33 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

Misterzumbi pisze:Jedyne do czego mozna by sie (jezeli chodzi o malowanie) przyczepic to to ze prawa szachownica powinna byc polozona w (na oko) polowie skrzydla, a lewa w lewym w rogu lewego skrzydla. Smiglo bylo czarne i koniec.
Tu już zostałem wypunktowany : o(
Natomiast śmigło faktycznie czarne.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#27 Post autor: Qworg »

Mi to się wszystko podoba (oprócz śmigła), a w szczególności obudowa (osłona) silnika oraz całe "opatyczkowanie" samolotu. Co do koloru to Ciamek lepiej nie mógł wybrać.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#28 Post autor: Ciamek »

Qworg pisze:Mi to się wszystko podoba (oprócz śmigła)
Niestety, dzisiejsze próby przerobienia śmigła przy użyciu chwytaków jak pokazał Zgreddek nie udały się : o(

Za to zrobiłem sobie dla zabawy takie coś:

Obrazek

800x600
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:próby przerobienia śmigła przy użyciu chwytaków jak pokazał Zgreddek nie udały się
Chyba już lepiej wyglądałoby gdybyś obrócił łopaty o 90 stopni.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#30 Post autor: Qworg »

Obrazek
A takie czarne nie byłoby lepsze?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ