Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8878 Rechargeable Battery Box & 8887 Transformer
Autor Wiadomość
Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2009-07-20, 08:44   

Hmm, z teg o co ja gdzieś wyczytałem paluszek może podać maksymalny prąd o wartośći ok. 3000mA (pytanie przez jaki okres czasu taki pobór pradu jest możliwy. Bo jęsli pojemność baterii to ok 3000mAh, to na bardzo nie długo:)). A wniosek Z tego co podałeś taki, że podłączając jednego xla do pf'owego batboxa wyjdziemy na tym lepiej niż do tego 8878, w sytuacji, dużego obciążenia oczywiscie.
Właśnie Sariel, jak będziesz miał czas i chęci, to zrób jakiś samochodzik, czy cuś i przetestuj te oba batboxy pod obciążeniem, i zdaj relacje:)
Ostatnio zmieniony przez Ramzes 2009-07-20, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5222
Wysłany: 2009-08-03, 23:00   

Moja relacja na pewno nie będzie tak wiarygodna i obiektywna jak testy Philo, czekam aż Philo znajdzie na nie czas :) Póki co, jak wspominałem, na oko wydaje się że MOCe lepiej się sprawują z baterią niż batboxem, ale to może być kwestia tych 160 gramów różnicy w wadze.
Edit: Philo już się bawi nową baterią, i już wychodzą ciekawe wyniki. Okazało się m.in. że świeżo naładowana bateria (przynajmniej jego egzemplarz) podaje napięcie w okolicach 8.4V.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5309
Wysłany: 2009-09-04, 12:12   

Sam w to nie wierzę, ale kupiłem to COŚ.
Sariel napisał/a:
Pierwsze co rzuca się w oczy (a raczej ręce) to lekkość baterii

Oj tak. Od razu wziąłem do ręki nowy aku i stary box - nie ma nawet co porównywać. I jeszcze te kompaktowe wymiary :))
Sariel napisał/a:
A swoją drogą coraz bardziej podoba mi się ten guziczek na nowym boxie - to takie eleganckie, klik i działa, a nie bawienie się w suwak jak na starym boxie.

Bardzo fajnie to działa ;)

Ogólnie to właśnie testuję coś bardzo małego zasilanego z tego aku. Jak na razie jestem BARDZO zadowolony :D

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2009-09-22, 18:01   

pozwolę sobie odświeżyć temat.

Sprawdzal ktoś jak przy regulacji prędkosci zachowuje się moc (czy xl na wolnych obrotach pociągnie tyle co na normalnych?)

i jak jest z ładowaniem? można doładowywać czy jak wszystko rozladować do końca i wtedy 230V?

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2009-09-22, 18:12   

Moc spada wraz z prędkością, niestety nie jestem elektrykiem i nie potrafię powiedzieć w jakim stosunku. Zachodzi też ciekawy efekt uboczny - silnik do którego dochodzi mało mocy - np na pierwszym "biegu" - dość głośno piszczy. Efekt ten nie występuje gdy się po prostu używa rozładowanego boxa.

Z tego co czytałem wynika że ten rodzaj akumulatora nie ma efektu pamięci i bez przeszkód można go ładować nawet gdy nie jest do końca rozładowany.

Tutaj jest ciekawy dokument dotyczący użytkowania akumulatorków li-poly:
http://pl.wikipedia.org/w...towo-polimerowy

Aha, jako że mojej opinii nie ma jeszcze w tym temacie: POLECAM. Łatwiej wsadzić 2 nowe boxy niz jednego starego, są od niego na dodatek lżejsze!

Qworg 
Avadon

Wpisy: 627
Wysłany: 2009-09-22, 20:12   

Ramzes napisał/a:
Hmm, z teg o co ja gdzieś wyczytałem paluszek może podać maksymalny prąd o wartośći ok. 3000mA

3000mA to 3A, niemożliwe, takim paluszkiem można by zabić człowieka (tzn prądem z takiego paluszka, bo jak paluszkiem w oko to może być nawet rozładowany:0)
Ostatnio zmieniony przez Qworg 2009-09-22, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2009-09-23, 08:54   

Jerac napisał/a:
Moc spada wraz z prędkością

Ale moment obrotowy pozostaje. Nie zauważyłem u siebie żeby silnik miał problemy z pociągnięciem na niskich obrotach czegoś, z czym radził sobie na wyższych.
Acha, ważna uwaga - ładujemy tylko Legowym zasilaczem. Potwierdziło się, że box ma w środku dwa ogniwa litowo-jonowe, więc do standardowych zasilaczy się o ile wiem nie nadaje.

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-23, 09:32   

Sariel napisał/a:
Ale moment obrotowy pozostaje.

W przybliżeniu można powiedzieć że tak.

Moc spada 7krotnie (napierwszym poziomie) ale również zmniejszają się obroty - ale czy7 krotnie? Trzebaby sprawdzić. Wtedy moment zostanie taki sam.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wysłany: 2009-09-23, 09:46   

Moment musi pozostawać taki sam, bo przecież napięcie podawane do silnika nie wpływa na jego wewnętrzną redukcję. Np. wszystkie silniki w testach Philo utrzymywały stały moment obrotowy bez względu na napięcie.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2009-09-23, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  

Bricksley 

Wpisy: 152
Wysłany: 2009-09-23, 14:14   

Sariel napisał/a:
Acha, ważna uwaga - ładujemy tylko Legowym zasilaczem. Potwierdziło się, że box ma w środku dwa ogniwa litowo-jonowe, więc do standardowych zasilaczy się o ile wiem nie nadaje.

Myslę, że zakup nieoryginalnego zasilacza, ale odpowiadajacego mu i tak wyjdzie taniej ;)

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2009-09-23, 15:24   

Nie ryzykowałbym. We wszystkich instrukcjach do akumulatorków li-poly jest napisane żeby używać TYLKO I WYŁĄCZNIE oryginalnych zasilaczy. Chodzi o to że nawet niewielkie przeładowanie może spowodować uszkodzenie/zapłon/eksplozję/dezintegrację akumulatorka.
Ostatnio zmieniony przez Jerac 2009-09-23, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  

Pietruch 

Wpisy: 1379
Wysłany: 2009-09-23, 17:00   

Nieprawda Jerac, wystarczy ładowarka procesorowa z balanserem. A od dawna już wiadomo co oryginalne to badziewie, więc jak będę coś kupował to tylko samo aku. I mogę się założyć że moje aku będzie dłużej żyło bez jakichkolwiek oznak zmęczenia, niż aku ładowane oryginalną ładowarką.
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2009-09-23, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  

Adriel 

Wpisy: 94
Wysłany: 2009-10-04, 13:00   

Mam pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi :(

Czy ładowarka do NXT pasuje wtykiem do tego Aku??

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 13:17   

Odebralem paczke z akumulatorkami i ladowarkami. Co rzucilo mi sie od razu w oczy w papierach dolaczonych do ladowarki/aku to to, ze:
Cytat:
Using the battery during charging increases its charging time

A to oznacza ze na przyszlych wystawach korzystajac z przedluzacza moznaby robic pokazy dynamiczne modeli:) juz sie nie moge doczekac powrotu do domu dzisiaj aby wyprobowac aku :)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2011-10-20, 13:35   

Trochę czasu mięło od ostatnich wpisów w tym wątku więc może ktoś z posiadających aku jest w stanie coś napisać o doświadczeniach z ładowaniem nieoryginalnymi zasilaczami? Da się to robić bez uszczerbku dla aku? Zasilasz do aku NXT nadaje się do tego PFowego?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu