[MOC] Kenworth Mammoet

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#31 Post autor: V3speer »

Ciamek pisze:Dlaczego nie lubicie Sarielowego chomisia? : o(
Ja go bardzo lubię i przyznam, że czasem oglądam zdjęcia tylko dla niego : oP
To się leczy :D


@Sariel

E no, jak na twoje dzieła to to śliczne jest. Nawet proporcje nie przeszkadzają, bo kierunkowskazy odwracają uwagę ^^

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#32 Post autor: Atros »

Świetny moc i nie gorsza prezentacja. Jednak to prawda że dobre zaprezentowanie pracy znacznie wpływa na efekt końcowy.

Twoje konstrukcje mają charakterystyczny styl, czyli funkcjonalność technica pod budą model teama. I do tego ładne foty z angielskimi nazwami :)
Pewnie dlatego są tak rozpoznawalne.

No dobra, ale uwolniłeś się już od tego mamuta, więc czas na trialówkę. Mam nadzieję, że postarasz się wyrobić na najbliższe GPM.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#33 Post autor: Sariel »

Dzięki. Biorąc pod uwagę ile czasu pozostało to z trialówką się nie wyrobię. Ale spróbuję z fajnym czołgiem.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#34 Post autor: Misterzumbi »

Morda o przynajmniej szesc kropek za dluga. Fajrant.
Pozatym 8-O. Masz zdrowo nakopane w glowie chlopczyku...

No i znowu ze smiechem ogladalem film, bardzo mi sie podoba jak Sariel zawsze wyszuka najdzikszy Metal zeby podlozyc pod... zabawki :)... Paranoja.
Ostatnio zmieniony 2009-07-02, 14:47 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#35 Post autor: FastER »

Świetna ciężarówka! Mordka trochę przydługawa, ale sam efekt końcowy znów rzuca na kolana. Kierunkowskazy i światła cofania- proste, ale fajny efekt daje! Ja jestem niestety posiadaczem ,,aż'' jednej pary świateł PF. Ale za każdym razem, gdy oglądam Twoje MOCe, moja lista zakupów LEGO dziwnym zbiegiem okoliczności powiększa się...
Twój nick jest już od jakiegoś czasu prawdziwą ,,marką''. Bo MOC prezentowany przez Ciebie określa już pewien poziom, a osoba oglądająca go (zdjęcia, film) jest pewna, że praca podpisana Sariel (searme) jest z definicji bardzo dobra a zachwyty są niepodważalne.
Myślę, że osiągnięcie takiego efektu jest już dla każdego AFOLa sukcesem.
No ale żebyś nie zemdlał tu z nadmiaru komplementów, to powiem, że ,,wszystko zawsze można zrobić lepiej'' , a apetyt rośnie w miarę jedzenia, i z każdym Twoim MOCem wymaga się czegoś więcej ;) Biedny jesteś, bo z każdą następną pracą musisz podnosić poprzeczkę, jeśli nie chcesz spotkać się z jękami niezadowolenia. Brutalne to. Ale przeżyjesz... ;]
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#36 Post autor: Sariel »

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale szkoda zakładać nowy dla takiej pierdółki - parę osób chciało zobaczyć mechanizm kierunkowskazów w działaniu. Trochę go pomniejszyłem, uprościłem, i tu jest na filmie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-LhE9CcAblQ[/youtube]

A tu fotosy i instrukcja: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=402559

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#37 Post autor: Pietruch »

Bardzo sprytna rzecz, tylko szkoda że taka duża. A myślałeś może Sariel o kierunkowskazach i ogólnie o światłach, ale nie-lego? Dużo mniejsze, ciekawsze, a efekt lepszy. Oczywiście jeżeli nie dostajesz ataku złości od nie-lego części. :P
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#38 Post autor: DonArkada2 »

Są na przykład migające diody z częstotliwością podobną do kierunkowskazów
Ostatnio zmieniony 2009-09-23, 19:56 przez DonArkada2, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

Pietruch pisze:A myślałeś może Sariel o kierunkowskazach i ogólnie o światłach, ale nie-lego?
Ludwiku Dornie, Sabo, nie idźcie tą drogą :P

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#40 Post autor: TT »

Bardzo podoba mi się Sariel Twój patent. Szczególnie to, że odpowiedni migacz działa przy skręcie w odpowiednią stronę, a to wszystko na jednym silniku, który można jeszcze wykorzystać do skrętu.

Gdyby zastąpić zwykły batbox, boxem inteligentnym :-) np. kostką nxt to wtedy nie trzeba żadnych mechanizmów. Po prostu podłączasz światła, odpowiednio programujesz i już. Dostałem parę dni temu przejściówki z nxt na starą elektronikę ;-)
Pozdrawiam,
Tomek

Fistach

#41 Post autor: Fistach »

TT pisze:dyby zastąpić zwykły batbox, boxem inteligentnym :-) np. kostką nxt to
gdyby ten nxt jescze sie smieścił do tej ciężarówki....

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#42 Post autor: Emilus »

TT pisze:Gdyby zastąpić zwykły batbox, boxem inteligentnym :-) np. kostką nxt to wtedy nie trzeba żadnych mechanizmów
Tylko widzisz TT, to zabija nieco ideę technic.
Moim zdaniem Technic to przede wszystkim mechanizmy. Zaprogramować pewnie, że można, ale zbudować mechanizm jest chyba trudniej i o to w tym chodzi.
Poza tym jeszcze do niedawna Technic i mindstorm to były osobne działy.
Teraz min. dzięki TrTr zaczynają je łączyć niektóre konstrukcje. Ciekawe, czy ten mezalians będzie postępował...

Szkoda tylko że NXT jest takie tanie.

ODPOWIEDZ