[MOC] Camelback 4-6-0

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

[MOC] Camelback 4-6-0

#1 Post autor: kle_on »

Obrazek

O tym czym jest Camelback już ostatnio pisałem, więc wspomnę tylko że jest to konstrukcja gdzie kocioł został wydłużony do oporu, a po środku wstawiono budkę maszynisty.
Założenia w skrócie to ujęcie nietypowego kształtu i funkcjonalność lokomotywy.

Bojler i palenisko mają zdecydowanie za duży kąt pochyłu, ale po kilku przeróbkach podwozia oraz samego modułu, aktualne rozwiązania wydawało mi się najlepsze gdzie daszek palacza mieści pod sobą wszystko, a zarazem nie wystaje poza linię dachu budki maszynisty. Spełnia warunek podstawowy - pochyłości i nie jest to kąt 45st. ;) Choć nie bez błędów - wejście do paleniska jest zdecydowanie za wysoko bo na linii przedramienia, więc klapa totalna.
Konstrukcyjnie kocioł powinien ciągnąć sie także przez budkę maszynisty, lecz tego nie zrobiłem jest tylko imitacja tego rozwiązania.

Nie podobają mi się rozwiązania napędu kół z wykorzystaniem liftarmów, a jednak dążyłem do tego aby osie poruszały się zależnie od siebie. Stąd pomysł na flexa jako więzar i budowę korbowodu z bar4L oraz technicowych osi i łączników.
Przedni wózek ma identyczne rozwiązanie łączenia i skrętu jak w Emerald, więc żadnych innowacji, choć w odróżnieniu od EN góra cylindrów jest półokrągła :)



Oryginał: Obrazek

Fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Galeria.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Myślę, że niepotrzebnie skupiłeś się na uzyskaniu pochyłości. Przez to nie widać, że przed i za budką maszynisty to jedna całość. Widać to na zdjęciu oryginału, a u Ciebie to dwie osobne części. Pierwsze wrażenie jest takie, że ktoś na tę lokomotywę nadepnął.
Podoba mi się za to bardzo pomysł na użycie tych Obrazek klocków.

ODPOWIEDZ