[MOC] Mercedes-Benz Kurzhauber

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

TruckeR pisze:Raczej nie, zgapiałem je od Longera, ale nie wiem od kogo on odgapiał ;-P
EEE?
Z którego modelu?

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#17 Post autor: TruckeR »

Z HEMMTa, rozwiązanie z użyciem zwolnic (zbudowanych z axle joinerów perpendicular); z takim patentem spotkałem się już wcześniej, możliwe, że był to TT, ale nie jestem pewny.
Ostatnio zmieniony 2009-07-07, 18:29 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

TruckeR pisze:Z HEMMTa,
Ciiiicho bądź :P
Chwilowo tylko z tych mostów jestem zadowolony...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#19 Post autor: Robson »

Jest ładny.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#20 Post autor: TruckeR »

Chciałbym zauważyć jedną rzecz. Mianowicie, auto ssie.
1) Kabina - może i ładna, ale ma dosyć sporą ilość wynalazku typu SNOT i jakikolwiek upadek jest zgubny. Również z racji dużej ilości snotu trudno ją zamontować co owocuje w wysokich lotach. Na dodatek brzydko wygląda z kołami 24x43.
2) Podwozie - też ssie. Dobija je przełożenie z8->z24, które skacze, mimo, że teoretycznie nie powinno. Gwoździem do trumny jest zawieszenie mostów, które przez pewne zabezpieczenie nie ma skoku, bez zabezpieczenia siadłoby całkowicie.
3) Mosty - a co mi tam, też są do chrzanu. Co prawda nic w nich nie przeskakuje, ale za sprawą wadliwego układu skrętnego kierowanie pojazdem wymaga wysokich kwalifikacji. Jeden fałszywy ruch i auto przełącza się w tryb autodestrukcji. Co też zostało przetestowane.
4) Paka - to dopiero paskuda! Budowałem ją tak, żeby nie dało się jej popsuć, jednak jej zniszczenie okazało się jak najbardziej możliwe. Nie wiem czy to zasługa wadliwej budowy paki, czy wysokich kwalifikacji ekipy psujów.

Aktualnie, kabina jest (w miarę) w całości, mosty też, rama sprawia wrażenie, że ma się dobrze, zaś paka jest w proszku. Nie wiem czy/jak go poprawiać, nie uśmiecha mi się bieganie za autem z szufelką, zmiotką i workami na śmieci.
Ostatnio zmieniony 2009-07-18, 19:55 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ