[MOC] (znowu) GAZ 3308

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

[MOC] (znowu) GAZ 3308

#1 Post autor: mienso123 »

Obrazek


Po zawodach w Chorzowie, Man poszedł się paść. Wtedy to zbudowałem jakiegoś niby monster trucka, ale nie był on dość odpowiedni na zawody, dlatego zachciało mi się zbudowania prawdziwej trialówki. Na początku kombinowałem z tatrą, ale wiadomo jaki to niewdzięczny badziew, dlatego też szybko zaniechałem tego procederu. Na dwa tygodnie przed zawodami nie było czasu na budowanie jakiegoś nowego modelu i to skłoniło mnie do odnowienia ciężarówki z zeszłego sezonu. Zaczęło się od starego zawieszenia, mosty z 8880, rama z belek itd, ale napęd przez xl. Niestety nie był to dobry pomysł, bo jak potem zauważyłem, zawieszenie, prawie w ogóle nie pracowało. No to budowa zaczęła się od nowa, Opony ze starych kół nałożyłem na nową felgę i powstało, w gruncie żeczy, nawet dośc zgrabne kółeczko. Zwrotnice nie były problemem, problemem był jednak most, który nie pasował kompletnie do tego rozmiaru opon. Po kilkudniowym tworzeniu, przeplatanym wylewaniem wody z piwnicy, wypociłem takie oto coś:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest węższy od tego co miałem w manie o 2 study, dzięki czemu idealnie pasuje do kół. Jedyną wadą jest oś 5 z trzema knobami, mocowana tylko na dwóch środkowych studach, ale, do tej pory nie sprawiła mi problemu, więc udaje, że takiego nie ma.

Jeżeli chodzi o sam model, to od starego różni się następującymi rzeczami: mniej dziurawy (całkowite oddziurawowienie było zbyt trudne i nie bardzo przypominałoby dawnego gaza, dlatego też jest jak jest), ma lanserską statuetkę (kiedyś) kota z przodu, rażące żółte fotele, oraz karoserię z czerwonymi wstawkami, no i waży nieco ponad 2kg, co daje mu w miarę, dobry przelicznik.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA

krótki i na troszkę padniętych bateriach, film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qRsAgwpraUk[/youtube]

pozdrawiam i życzę miłego dnia: mienso123
Ostatnio zmieniony 2009-07-07, 12:45 przez mienso123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

Jeśli to są 'padnięte baterie', to ja mogę obluzować klocki i liczyć co najwyżej na wygraną w kategorii "Najładniejszy dzwon". Maszyna fajna, przydałoby się zrobić ciut wyższe drzwi, ewentualnie jakieś lusterka (pamiętaj, jazda bez lusterek może być przyczyną wypadku!), czy burty w pace.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#3 Post autor: FastER »

Te czerwone dodatki nie za fajnie wyglądają...
To coś na masce z przodu to jest kot? O.o
Znając Twoje maszyny jeździ na pewno zadowalająco.
Ale wygląd, moim zdaniem, na pochwały nie zasłużył.
Brak lusterek to pierwsze co rzuca się w oczy (roztargnienie? Nie sądzę.)
Study na masce, dachu i pace- bleee!
No właśnie, ta paka jakaś dziwna...
No i dach taki gruby, że aż pancerny.
Słabe baterie? Jeśli to prawda, to fajnie jeździ, szybko*.
pozdrawiam i życzę miłego dnia: mienso123
Dziękuję, wzajemnie. :)



*Patrząc ramami TrTr.
Ostatnio zmieniony 2009-07-07, 14:13 przez FastER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

TruckeR pisze:jakieś lusterka
TruckeR pisze:czy burty w pace.
FastER pisze:Brak lusterek to pierwsze co rzuca się w oczy
Zrobiłem lusterka, ale z nimi czy bez nie było wielkiej różnicy, wiem, że w trakcie jazdy nie pomagają zbytnio, dlatego skupiłem się bardziej na wyglądzie całości, niż, na szczegółach.
Na burty w pace nie mam tylu części, żeby wyglądały normalnie, dlatego mając do wyboru nienaturalne burty lub ich brak, wybrałem drugą opcję.
Dach jest taki jaki był poprzednio, w sumie to załatałem tylko dziury i dorobiłem kilka pasków, reszta jest prawie niezmieniona.
Faster, jeśli chodzi o study- nie mam kafli, ani części które mogłyby je zakryć, z liftramów też nie zrobiłbym odpowiednio załatanej budy, a nawet gdybym te wszystkie części miał, to i tak bym ich nie użył, ponieważ dla mnie to jest i będzie truck trial, ewentualne rozwalanie się itd, więc po prostu szkoda by mi było nowych części. Wybrałem kropki, moim zdaniem nie wyglądają aż tak rażąco, ale jest tylko i wyłącznie kwestia mojego, nieco, jak widzę, odmiennego gustu, nie zmienia to faktu, że nie zmienię tego. Wiem, zapanowała teraz moda na modelteamowe trialówki, może kiedyś też taką zbuduję, ale mając taką ciężarówkę, na pewno nie pozwoliłbym sobie na jakąkolwiek demolke, dlatego na razie wybieram raczej dobrą zabawę.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#5 Post autor: Emilus »

Wygląda bardzo zgrabnie...

Tylko nieco za kolorowy jak na gust Stanisława...
A koła z osiek się nie zsuwają? Brak jest oporów.

A podpis to masz mega........

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#6 Post autor: mienso123 »

Emilus pisze:A koła z osiek się nie zsuwają? Brak jest oporów.
Dałem 8 ze stopem, a koła mam blokowane jeszcze przez koła pasowe, których na zdjęciach nie ma, jest dobrze :)
Emilus pisze:A podpis to masz mega........
Normalsi- Patologia, polecam, naprawdę ciekawy zespół, jeden z nielicznych, którego płyty można ściągnąć z ich strony głównej, a jakość nie odbiega od płyt kupowanych w sklepach.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Normalsi- Patologia, polecam, naprawdę ciekawy zespół, jeden z nielicznych, którego płyty można ściągnąć z ich strony głównej, a jakość nie odbiega od płyt kupowanych w sklepach.
Chciales chyba napisac "rozdawanych na koncertach", bo oni tak wlasnie je rozprowadzaja - kupujesz bilet, dostajesz plyte :P

Gdzie lusterka?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#8 Post autor: mienso123 »

Kubrick pisze:Gdzie lusterka?
Zgubił po drodze na forum.
Kubrick pisze:"rozdawanych na koncertach"
Ale ściągnąć też można :P

ODPOWIEDZ