[MOC] Volvo FL6 - Cherry Picker

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:mi np. w oko wpadło ostatnio to:
Jak chcesz to możesz pobrać sobie taką krótka prezentację multimedialna jaką kiedyś dostałem o tej koparce: http://odsiebie.com/pokaz/4193914---90c6.html (~0,7Mb)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

makorol pisze:chyba za namową Sariela odłożę holownik na później (bo to w końcu ciężarówka) i zbuduję coś innego (może nawet dźwig).
Nie może, tylko na pewno, i nie słuchaj tego marudy niżej;
Scrat pisze:Makorol nie rób sobie jaj i zbuduj jakąś nietypową, ciekawą maszynę :>
Pokaz mi ile dźwigów pojawiło się na forum? A ile ciężarówek? Więc czas na dźwiiiiik :D
Swoją drogą, dźwigi TEŻ mogą być nietypowe...

Fistach

#18 Post autor: Fistach »

Widziałem to w pracy ale żeby nie było że się lenię to piszę teraz (zresztą i tak czekałem na całą galerię).

Kabina super, ramię brzydkie. Wiem, że trudno się łączy siłowniki z podstawą kwadratową ale to również mi się nie podoba. Ramię jest zbyt mało sztywne i bardzo się rusza - ja bym, na takiej zwyżce nie chciał pracować :)

Podpory są fajnie zrobione.

Zdecydowanie najlepszym elementem jest kabina. Jak jest z wyjmowaniem BB?

Ta koparka co sariel pokazuje jest super.

Skorzystanie z siedzonek Technic trochę trąci lenistwem ale tutaj pasują:) Szkoda, że czerwone.

Czerwone siłowniki są paskudne!

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3990101 < co ile spada ta z8 ?;d

Czekam na kolejny moc.
Ostatnio zmieniony 2009-07-14, 18:02 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#19 Post autor: makorol »

Hmm... ramię jest dość sztywne, to obrotnica nie jest stabilna.
z8 od 2,5 miesiaca mi nie spadła.

A co do łączenia siłowników - to jest najprostszy sposób, i siłownik jest w miarę krótki.
Ostatnio zmieniony 2009-07-14, 18:53 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

dmac pisze:Trochę się zawiodłem na tej "regulowanej prędkości". Ruszyło toto, wolno, wolno, już się spodziewałem gwałtownego przekręcenia gałki, które spowoduje wyskoczenie modelu z kadru, a tu dalej wolno, wolno... No, ale wiem jak jest z dużymi modelami.
Z tymi dużymi modelami to bez przesady. Kwestia dobrania silników do napędu. Tu jest tylko jeden PF M, gdyby dało się zmieścić coś mocniejszego, Makorol na pewno by pokazał więcej tej regulowanej prędkości. Ja po ostatnim MOCu jestem rękami i nogami za nowym pilotem, szczególnie przy dość szybkich i ciężkich pojazdach jest to zupełnie inna jakość niż poprzedni.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#21 Post autor: makorol »

Medium nie ma problemów z tym modelem - xl byłby zupełnie niepotrzebny. Jak pojazd ogólnie jest wolny, to tej róznicy nie widać tak dobrze. Gdybym go przyspieszył, różnica, między pierwszym, a siódmym poziomem byłaby bardziej widoczna.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#22 Post autor: ManiekManiak »

Te koła z terenowymi oponami do mnie nie przemawiają, za to kabina bomba. Bardzo ładna. A 6x6 jest?!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#23 Post autor: Bobofrutx »

W końcu go skończyłeś ;P Fajnie wyszedł, kabina nieźle odwzorowana. Trochę za wolny jak na mój gust ;P
Do czego służą te małe kratki na rogach, w końcowej części paki?;P
Karol pisze:Fajny patent z tymi kołami :)
Fajny bo mój ;P;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#24 Post autor: makorol »

Bobofrutx pisze:Fajny bo mój ;P;)
A to nawet nie wiedziałem.

Te kratki... taki szczegół. Chyba po to, żeby koszyk na środku stał ;P

A co do opon, no to niestety nie mam (albo nie ma w ogóle) innych kół tej wielkości.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#25 Post autor: Mistrz Podziemi »

Gratuluję pięknego pojazdu.
Oprócz ramienia, które jest dość nieładne i wygląda na niesolidne (wrażenie to potęguje bujanie się obrotnicy) wszystko wygląda świetnie. Moim zdaniem terenowe koła nie są wcale złe, nawet gdybyś miał inne nie wiem czy byłoby sens zmieniać.

Troszkę szkoda braku zdalnego sterowania pneumatyką.
makorol pisze:Medium nie ma problemów z tym modelem - xl byłby zupełnie niepotrzebny.
Wiesz, micromotor+odpowiednie przełożenie też by dało radę, pytanie czy jest sens. Uważam, że ten pojazd zasługuje co najmniej na jednego XLa.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

Pod względem estetycznym to bardzo ładna rzecz, kto wie czy nawet nie oddam na to coś mego głosu w MOC-u miesiąca?
dmac pisze: Trochę się zawiodłem na tej "regulowanej prędkości". Ruszyło toto, wolno, wolno, już się spodziewałem gwałtownego przekręcenia gałki, które spowoduje wyskoczenie modelu z kadru, a tu dalej wolno, wolno...
A tu się nie zgodzę. Ideałem byłoby gdyby w ogóle nie ruszyło i po prostu majestatycznie stało :D
Ostatnio zmieniony 2009-07-15, 21:57 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#27 Post autor: Żbik »

Bardzo ładny model. Nie widziałem jeszcze filmu (w pracy nie działa tuba) ale podoba mi się. Ja bym jednak wstawił siłowniki przezroczyste.
Jeśli dojedziesz do Gdyni, to weź go ze sobą - z pewnością spodoba się ludności tłumnie odwiedzającej wystawę :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#28 Post autor: makorol »

Żbik pisze:Jeśli dojedziesz do Gdyni, to weź go ze sobą
Jak dojadę, to wezmę oczywiście, muszę tylko dojechać... ech...
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#29 Post autor: Fiołkowa Furia »

Model wygląda naprawdę dobrze i ogląda się go z przyjemnością (chociaż ktoś złośliwy mógłby powiedzieć był robiony na oko ;) ). Sporo funkcji udało Ci się w nim zmieścić, a ich działanie, biorąc pod uwagę wymiary jest całkiem dobre. Co do jazdy, to może faktycznie jest ciut wolny, ale po zablokowaniu dyfra w drugiej osi i zdjęciu kół z trzeciej dawał radę nawet pod górkę po piachu.
Ostatnio zmieniony 2009-07-19, 20:42 przez Fiołkowa Furia, łącznie zmieniany 1 raz.
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#30 Post autor: FastER »

No właśnie. Gdybym Cię nie znał, i nie kojarzył bym Twojej osoby z nieocenioną precyzją, to powiedział bym... Że wygląda, jak by był robiony tak... Hmm, na oko? ;P
Na poważnie, model na żywo wygląda i spisuje się naprawdę fajnie, masz mój głos w tym miesiącu.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ