[MOC] Kamieniczka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

[MOC] Kamieniczka

#1 Post autor: Kasia »

Kiedyś musiał nadejść ten dzień, aby zaprezentować pierwszą pracę na forum ;)
Od dłuższego czasu kolekcjonowałam bricki, aby móc wybudować jakiś większy budynek. Moje zasoby powiększyły się znacznie, przedstawiam zatem tę oto kamieniczkę. Budowałam ją częściowo wzorując się na jednaj z kamieniczek Starego Rynku w Poznaniu. Część klocków nadszarpnął nieco ząb czasu, pochodzą jeszcze z mojego dzieciństwa, ale nie od razu Rzym zbudowano, kiedyś dorobię się takiej ilość klocków, abym mogła budować tylko z nowych. Dwie niewidoczne na zdjęciach ściany są pstrokate, inne ich zagospodarowanie przekracza na razie moje zasoby. Wnętrz nie są urządzone, ale bez większych problemów można by było przebudować kamieniczkę tak, by piętra były zdejmowane a wnętrza zagospodarowane. Budynek powstał w zasadzie jako praca rekreacyjna w ciągu jakiś 4 godzin. No i nie wspomniałam jeszcze, że to pierwsza kamieniczka jaką w życiu wybudowałam :)

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-07-15, 06:18 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewa Sopel
Posty: 11
Rejestracja: 2008-07-09, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk, Gliwice

Re: Kamieniczka

#2 Post autor: Ewa Sopel »

Powiem skromnie - bardzo ładna kamieniczka :)
Teraz tylko hop siup i mozna wybudować cały rynek nie zapominając o trykających się koziołkach :)
! Pozdrawiam !

No risk no fun

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Ładna, taka elbląska. W sensie że po rozwalce którą zafundowali nam sowieci w 45r na "ziemiach odzyskanych" postanowiono wybudować na nowo cały kompleks zrównanej z ziemią elbląskiej starówki. Towja kamienica, wg. mnie prezentuje dokładnie taki sam styl.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#4 Post autor: trubal »

fajna :) mam nadzieję, że przyjedziesz z nią do Gdyni i dołączysz do rzędu (rządu?:P) kamieniczek jakie mam nadzieję licznie zaprezentujemy:) powiedz mi tylko jakie ma wymiary (szer x dług)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Two-Faced

#5 Post autor: Two-Faced »

Ładna kamieniczka. Jak na pierwszy raz jest bardzo fajnie. Zdobienia może i nie są wykonane jakimiś skomplikowanymi technikami ale ładnie się prezentują. To teraz pora na całą ulicę a potem może ryneczek:)

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Niezle, bardzo niezle. Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze. Kamieniczka robi przyjemne wrazenie, biale wstawki z czerwonym jako glownym kolorem bardzo ciekawe.
Jesli moge zaproponowac pare uwag:
- Czerwony budynek i czerwony dach to troche za monotonnie, lepszy bylby czarny dach.
- Jesli podnioslabys calosc o jednego bricka od dolu i zrobila przynajmniej jeden stopien przed drzwiami to wygladaloby lepiej.
- Male okienka w ostatniej kondygnacji powinny sie znalezc centralnie w czerwonym fragmencie
- Duze okna warto by jakos uatrakcyjnic, skoro sa czerwone to moze na przyklad wysunac o pol studa do przodu i dodac z gory i dolu po jednym albo i nawet dwa plate'y.

Bardzo udany debiut, beda z Ciebie ludzie :-)

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Nie znam się na kamieniczkach ale wygląda dobrze. Podobają mi się wstawki z round plate 1x1.
Kasia pisze:Budowałam ją częściowo wzorując się na jednaj z kamieniczek Starego Rynku w Poznaniu.
Nie wiem czemu ale mi się kojarzy z budynkami w Oliwie :)
PatrykZ pisze:Proponuję założyć galerię na www.brickshelf.com
A ja proponuję gdzie indziej, BS schodzi na psy.
Ostatnio zmieniony 2009-07-15, 08:46 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

A ja proponuję podesłąć nam jeszcze zdjęcie na którym się wzorowałaś:)
Czy była też tam taka wystająca basztka?
Kamieniczka z tych 2 stron fajna, typowo staromiejska.
Dachu bym nie zmieniał. W polskich kamieniczkach dachy są czerwone. Pewnie, że fajniej by było aby ściany były bladoróżowe lub dach był dkred, ale nie wszystkich na to stać.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Volans

#9 Post autor: Volans »

Kamieniczka bardzo ładna.
Dwa kolory dają fajny kontrast (patriotyczne barwy :D ).
Brakuje mi tylko komina...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#10 Post autor: Scrat »

Kamieniczka bardzo ładna. Kolory bardzo mi się podobają. Jedynie dach bym zmienił na czarno. Debiut bardzo udany :) Tylko szkoda, że zdjęcia takie małe (że nie 800x600).

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#11 Post autor: kle_on »

prosta i elegancka, subtelne dekoracje, bardzo ładnie sie prezentuje, zwłaszcza w stosunku szerokość do wysokości, brak mi jedynie herbu lub innego zdobienia elewacji u samej góry, zwłaszcza, że trochę tam akurat pusto

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: Kasia »

Dzięki za uwagi :) Cieszę się, że kamieniczka się podobała. Przerobiłam już dach na czarny, wygląda nieźle, choć zabrakło mi paru elementów.
trubal pisze:fajna :) mam nadzieję, że przyjedziesz z nią do Gdyni i dołączysz do rzędu (rządu?:P) kamieniczek jakie mam nadzieję licznie zaprezentujemy:) powiedz mi tylko jakie ma wymiary (szer x dług)
Chętnie przywiozę kamieniczkę do Gdyni. Zbudowana jest na płytce 16X16, a sama ma 15 studów długości i 17 szerokości.

ODPOWIEDZ