[MOC] Wieża Strażników

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

[MOC] Wieża Strażników

#1 Post autor: Ither »

Trzy dni pracy po nocach, masa drinków i niezdrowego jedzenia, segregowanie klocków i szukanie w małych części w wielkich pudłach. Tak w skrócie wyglądała praca nad wieżą. Nie jest to może szczyt osiągnięć architektonicznych, ani coś wybitnego, ale jestem z tego bardzo zadowolony, szczególnie gdy przyrównuję tę pracę do tych sprzed roku. Z wnętrza zrezygnowałem, lenistwo. Może dorobię zanim się do Gdyni wybiorę, ze zdejmowanymi piętrami byłoby to nawet łatwiej zabrać ;) PFów brak.

No dobra, obrazy!

4 pierwsze zdjęcia duże- widok ogólny na wieże. Kolejne - standardowa rozdzielczość, widok szczegółowy

klik na powiększenie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA (po cenzurze)


Deeplinki mają końcówki od 001.jpg do 017.jpg.

Czekam na komentarze, wskazówki, porady i krytykę ;) Na pochwały też czekam :D

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#2 Post autor: Misaki »

To co mi się podoba to ściany widoczne na zdjęciach nr 2 i 4. Widać w nich pewien pomysł i harmonię. Ładnie zrobiona podstawka. Najbardziej podoba mi się podstawka - widać, że nad trawą pracowałeś, fale też niczego sobie. To co bym zmienił to ściany na zdjęciach nr 1 i 3. Jest na nich pewien chaos. Inaczej bym zamontował drzwi, tak żeby nie wystawały na zewnątrz, tylko były w zagłębieniu.

Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 32
Rejestracja: 2008-01-07, 19:14
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: Przemek »

Kilka moich spostrzeżeń :)
Tak jak zostało już to wspomniane przez poprzednika bardzo dobrze wykonana podstawka.
Czy ja dobrze widzę, że jednego biedaka kosz z jedzeniem przeważył? ;)

Idąc troszkę wyżej na plus zaliczam drewniane konstrukcje. Ładnie wkomponowane w wieżę.

Mam jednak kilka uwag co do samej konstrukcji. Po pierwsze zastosowanie narożnych paneli. Nie dałoby się jakoś zastąpić ich brickami? Zrobienie ściany pod kątem jest troszkę kłopotliwe, ale na pewno zwiększyłoby rangę pracy :)

Drewniane okna jakoś nie komponują się z murami. Razi duża niewykorzystana przestrzeń nad posągiem rycerza na pierwszej fotce. Frontową ścianę można byłoby przebudować.
Ściany z fotek 2 i 4 bardzo sympatyczne.
KKS Lech Poznań

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Misaki pisze:To co bym zmienił to ściany na zdjęciach nr 1 i 3. Jest na nich pewien chaos.


hmmm, usunę te round bricki, wstawię zwykłą kostkę i pokombinuję z ujednoliceniem tych ścian. Chaos wynika z przemieszania starego i nowego szarego, ale niestety nie mam tak dużych zasobów jednych albo drugich, aby nie wykorzystać obu naraz ;) Mimo to, postaram się.
Inaczej bym zamontował drzwi, tak żeby nie wystawały na zewnątrz, tylko były w zagłębieniu.
Na początku chciałem, a potem jakoś straciłem zapał :P ale jutro podłubię nad tym i będą w zagłębieniu.
Przemek pisze:Mam jednak kilka uwag co do samej konstrukcji. Po pierwsze zastosowanie narożnych paneli. Nie dałoby się jakoś zastąpić ich brickami? Zrobienie ściany pod kątem jest troszkę kłopotliwe, ale na pewno zwiększyłoby rangę pracy :)
Oh, chciałbym nie używać paneli, na prawdę :P Ale po pierwsze, nie mam tyle skosów do takiej budowy, a po drugie nie wiem czy umiałbym zrobić ścianę pod kątem ;<
Drewniane okna jakoś nie komponują się z murami. Razi duża niewykorzystana przestrzeń nad posągiem rycerza na pierwszej fotce. Frontową ścianę można byłoby przebudować.
Ściany z fotek 2 i 4 bardzo sympatyczne.
Innych okien niż drewniane nie mam, jedynie czerwone, a to już w ogóle byłaby tragedia. Jeśli do sierpnia zdobędę szare okna, wstawię je. Postaram się jakoś zapełnić lukę nad rycerzem, najprawdopodobniej dorobię mu po prostu cokół większy.


Za komplementy wielkie dzięki, rzeczywiście podstawka kosztowała mnie sporo pracy, a na boczne ściany miałem wizję ;d Drewniana przybudówka w zamyśle miała mieć spiczasty daszek, ale mi nie wyszło. Chłopek ewidentnie przeciążony ;)
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 00:25 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Sympatyczne. Podstawka badzo dobra, chociaz woda nie jest wysnotowana na gladko jak to ostatnio jest "trendy" :-) Drzwi koniecznie zmien!
Drewniana przybudowka nie ma chyba sensu strategicznego, zbyt latwo byloby ja zdobyc. Czy otwor w jej dolnej polowie to ujscie latryny? Jesli tak to fragment gruntu tuz pod nim powinien wygladac inaczej :-) EDIT: a nie, no juz widze, to okienka zwykle.
Bardzo fajne postaci i scenki z nimi.
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 02:06 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Twoją pracę należałoby ocenić na dwóch płaszczyznach; estetyki i funkcjonalności.
Co do estetyki to nie mam zastrzeżeń. Ładna podstawa, ładna bryła budynku, ładnie zainscenizowane ludziki, ładny posąg i witraże. Całość mieści się w sielankowym obrazie średniowiecza powszechnym w świecie Lego.
Jednak jeśli chodzi o funkcjonalność to trochę ponarzekam.
Jak nazwa wskazuje jest to budynek o przeznaczeniu militarnym. Powinien więc być choć trochę obronny. Samo posadowienie na wyspie to mało. Przede wszystkim wejście powinno być wyżej, na piętrze. A prowadzić do niego powinny drewniane schody lub drabina, które łatwo odrzucić w razie ataku. Tak samo okna. Na parterze nie powinno być żadnych otworów, nawet małych, przez które można wrzucić płonącą pochodnię. Drewniana przybudówka jest malownicza, ale niepraktyczna. Jest łatwa do podpalenia. Od niej zajęłyby się drzwi i wieża stanęłaby przed napastnikami otworem. No i jak na taki budynek to jest za dużo ozdóbek. Posąg nad drzwiami pasuje do kościoła, albo bogatej mieszczańskiej kamienicy. Tak samo witraże, które były drogie i mało kto mógł sobie na nie pozwolić.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

No całkiem nieźle.
Ponieważ Zgredek się wpisał przede mną to w zasadzie wypunktował to co chciałbym napisać.
No ale jest całkiem, całkiem :)
Generalne wrażenie to takie, że wygląda bardzo dobrze z oddali z bliska trochę gorzej. Po prostu trzeba by dopracować trochę szczegółów i byłoby bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Mam podobne zastrzeżenia co Zgredek i Kris. Estetycznie to wygląda, ale pierwszą myślą jaka mi przyszła do głowy to brak skał. Jak brak skał to znaczy, że to piaszczysta łacha. A jak piaszczysta łacha, to fale zaraz to podmyją. Tak duży budynek nie ma prawa stać na czymś tak kruchym!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Rzeczywiście, popracuję nad podwyższeniem budowli, być może osadzę ją na jakiejś skale i podwyższę fundament. Drzwi oczywiście zrobię we wgłębieniu.

Drewnianą przybudówkę może w takim razie usunę, lub zrobię z niej małą przybudówkę murowaną w trakcie budowy. To nie jest ujście latryny, to takie małe okna dla kuszników :P Ale co im po nich, skoro spłoną :(

A teraz skąd posąg i witraże - w zamyśle miała to być 'szkoła' gwardzistów, swego rodzaju Gildia umieszczona w odosobnionym miejscu i tak w sumie jest, ale nie napisałem tego. Teraz więc czeka mnie praca nad wnętrzem, podwyższeniem, przybudówką i opisem ;) Chyba dam radę to dzisiaj w nocy zrobić, tylko muszę skoczyć po jakiś sok do sklepu :D

crises

#10 Post autor: crises »

Na forum Classic-Castle piszą o wieży.
Mi się najbardziej podoba okno-łezka.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Hm... Zrobiła tam większe wrażenie niż u nas.

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Pozwól, że nieśmiało zapytam: A czego oni tam bronią, na tym bajorze? Jeśli stawu hodowlanego , to brakuje szperaczy na wieży i ścigaczy na wodzie. Brakuje tez arsenału na grubego zwierza - jakichś łańcuchów zaporowych, min, artylerii, itp. Nie dostrzegam praktycznego zastosowania. Jeśli jednak to taka castlowa sztuka dla sztuki - to brakuje mi trochę bajerów upiększających. Ale podoba mi się lampka na łodzi.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Mrutek pisze:Nie dostrzegam praktycznego zastosowania.
Może to być po prostu wieża obserwacyjna. Na potwierdzenie, że taka samotna wieża na wodzie ma sens niech posłuży przykład Mysiej Wieży w Bingen

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

zgrredek pisze:
Mrutek pisze:Nie dostrzegam praktycznego zastosowania.
Może to być po prostu wieża obserwacyjna. Na potwierdzenie, że taka samotna wieża na wodzie ma sens niech posłuży przykład Mysiej Wieży w Bingen
No proszę... Czyli całe życie człowiek się uczy... Nadal jednak uważam, że jest trochę "smutna". No dobra - to była prowokacja. Brakowało mi właśnie jakiejś historii, bo wyobraźnia zawiodła.
Ostatnio zmieniony 2009-07-22, 16:22 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#15 Post autor: Qworg »

Na miniaturkach wieża wygląda zabójczo. Jak powiększyłem zdjęcia to już było trochę gorzej (ale i tak bardzo mi się podoba). O funkcjonalności nie będę nic pisał, bo pewnie jak budowałeś patrzyłeś na to żeby ci się podobało. Sama bryła wieży wyszła świetnie i bardzo okazale prezentuje się na wysepce. Różnymi odcieniami szarego się nie przejmuj, postaraj się raczej je wykorzystać do urozmaicenie gładkich i jednolitych ścian. Są one bardzo monotonne i nieciekawe, brakuje mi na nich jakiś wystających cegiełek (takich jak dałeś w paru miejscach na dole). Drewniana przybudówkę także bym trochę zmienił. Umieściłbym bym ją wyżej, jako wystającą ze ściany wieży (coś jak zabudowany balkonik, nie wiem jak się takie rzeczy nazywają).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ