[MOC] Średniowieczny plac

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

[MOC] Średniowieczny plac

#1 Post autor: Misaki »

Witam. Przedstawiam Wam średniowieczny plac w mieście będącym pod władaniem "Koronnych". MOC powstawał na przestrzeni dwóch miesięcy, jednakże rzeczywisty czas budowy to jeden tydzień.

Parametry:
powierzchnia: 3600 studów (60 x 60)
wysokość w najwyższym punkcie( od baseplate): 30 i 2/3 bricka (bez krzyża)
ilość elementów: policzę przy rozbiórce
ilość ludzików: 13+1


Obrazek

Zapraszam do obejrzenia galerii:

Brickshelf



Czekam na opinie, pochwały, krytyki, rady itp itd :)
Ostatnio zmieniony 2009-07-31, 21:39 przez Misaki, łącznie zmieniany 3 razy.

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

No to może ja zacznę :P

Na pierwszy ogień wieża, jakie jest jej przeznaczenie?? wygląda jak by na niej był zegar. Jesli chodzi o parter i pierwsze piętro to ładni to wygląda ale trzecia kondygnacja jest dla mnie nie do odgadnięcia.

Budynek obok wieży. Bardzo ładny zmienił bym tu ewentualnie dwie rzeczy.
Pierwsza to te lwy, jak dla mnie zbytnio wystają z muru, mógł byś spróbować wkomponować w mur czyli o jeden stud do środka a u góry zamiast platesa dać skos. Druga to ozdoby tan na poddaszu te w wykuszach. Lepszy efekt dały by te same ozdoby ale zamocowane od wewnątrz do tego klocka
Obrazek

Trzeci budynek w linii, ładna bryła i ładna kolorystyka jedynie co mi nie pasuje to brak do niego drzwi, czyżby wchodziło się do niego przez piętro a na parter wewnątrz schodami w dół ??

Kościół, mógł by być troche bogatszy, ale rozumiem braki klockowe :P tylko ze jakoś tak w oczy zaraz się rzuca że za wąski jest, praktycznie jego szerokosz to szerokość otwieranych drzwi

Zrezygnował bym z pomnika i wybudowałbym studnie jakby większą albo o innym kształcie

Kareta, szczerze za bardzo mi sie nie widzi, nawet powiem ze jest straszna no ale może tro i kwestia gustu.

Podoba mi się pomysł z zamachowce na wieży kościoła ale mam jakieś wrażenie że jakby za pusto było, brakuje tu jakiegoś stoiska z towarami na handel w końcu to rynek,

Ogólnie widać że się napracowałeś tyle tylko że oszałamiającego efektu nie ma, zbyt pusto mi sie wydaje na tym rynku jest
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 06:41 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Barodzi mi się podoba, drażni jedynie pustka na placu. Jakiś bruk czy choćby końskie kupki by się przydały. A ja brakuje klocków, to niechże się tam dzieje coś więcej od przejeżdżającej karety.
Kareta nie podoba mi się, wyszła zbyt masywna; i nie za bardzo wiem, co na środku placu miejskiego robi studnia :P
pomnik bardzo ładny.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Ither pisze:nie za bardzo wiem, co na środku placu miejskiego robi studnia
No to Ci wyjaśnię. Taki plac, czy raczej rynek, pełnił głównie funkcję handlową. To tu zjeżdżali kupcy, a każdy miał konia lub kilka i musiał je napoić. Poza tym okoliczne budynki też przeważnie nie miały własnych studni i czerpały ze studni miejskiej. Tak więc ta studnia jest jak najbardziej na miejscu. To do czego można się przyczepić to do tego, że jest za wąska. Powinna mieć kształt koła lub kwadratu.
Co do innych rzeczy to widzę tu trochę rzeczy do poprawki. Wieża przy rynku była najczęściej częścią ratusza, więc można by połączyć te dwa budynki w jeden. Budynek w rogu nie ma drzwi, o czym już wspomniał Rasch. Budynki przy rynku miały najczęściej przeznaczenie handlowe, czyli były to sklepy lub karczmy, a te potrzebują drzwi od strony rynku. No i na piętrze wystają ze ściany klocki, które przeszkadzają okiennicom otworzyć się do końca.
No i kościół. Kościoły, zwłaszcza w miastach to były monumentalne budowle. Poza tym powinien stać przodem do rynku a nie bokiem. Toteż w ogóle zrezygnowałbym z kościoła, a w tym miejscu postawił jakiś zwykły budynek.
Rynek jest pustawy, ale przecież to wczesny ranek. Pochodnie są gaszone, pani pędzi do lekarza z dzieckiem, które wymiotowało całą noc, zbieracz uryny objeżdża domy chcące pozbyć się zawartości nocników, a królowa wraca od kochanka (zdradził ją ten uśmieszek i rozmarzone oczy) i być może zamachowiec działa na zlecenie króla rogacza.
Choć tyle rzeczy Ci wytknąłem to doceniam to, że się rozwijasz i twoje prace są coraz lepsze.

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Ciekawa praca, potencjal na pewno ma. Rasch i zgrredek juz wypunktowali co warto by bylo poprawic. Fajne te drewniane sciany pod kamiennymi lukami na pietrze w ratuszu.
Kosciol oczywiscie za maly, ale to przeciez nieodzowny element sredniowiecznego placu, stad pewnie sie tu wzial. Nie ulega watpliwosci, ze kanonem jest kosciol stojacy przodem do rynku chociaz warto wiedziec ze zdarzaja sie wyjatki od tej reguly. Zeby dlugo nie szukac to kosciol farny w Koscianie, woj. wielkopolskie, stoi na skos w stosunku do miejskiego rynku.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

Wieża i budynek obok niej bardzo mi się podobają. Ładnie dobrałeś w nich kolory i w ciekawy sposób ukształtowałeś bryły obu budynków. Nie podoba mi się w nich tylko dach, mógłby on wystawać o jednego studa przed ściany. Trzeci budynek i kościółek wyglądają jakby ci już trochę cierpliwości zabrakło (lub klocków). Pomimo że jest trochę pusto pracę miło się ogląda
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#7 Post autor: Misaki »

Na pierwszy ogień wieża, jakie jest jej przeznaczenie??


spełnia funkcje administracyjne

jedynie co mi nie pasuje to brak do niego drzwi, czyżby wchodziło się do niego przez piętro a na parter wewnątrz schodami w dół ??
zapewne drzwi na parterze są ale od drugiej strony :)
Kościół, mógł by być troche bogatszy, ale rozumiem braki klockowe


rzeczywiście z białych klocków wycisnąłem wszystko co miałem, kościółek początkowo był jeszcze mniejszy i ostateczna wersja jest po przebudowie bo początkowo wyglądał śmiesznie przy tych dość masywnych budynkach - wiedziałem, że to zostanie wytknięte :)


zbyt pusto mi sie wydaje na tym rynku jest
tak sobie założyłem ,żeby pokazać właśnie przestrzenny rynek ale rzeczywiście mogłem dać np więcej ludzików, jednakże jak słusznie zauważył zgredek to jest dopiero początek dnia


Rynek jest pustawy, ale przecież to wczesny ranek. Pochodnie są gaszone, pani pędzi do lekarza z dzieckiem, które wymiotowało całą noc, zbieracz uryny objeżdża domy chcące pozbyć się zawartości nocników, a królowa wraca od kochanka (zdradził ją ten uśmieszek i rozmarzone oczy) i być może zamachowiec działa na zlecenie króla rogacza.
ciekawa interpretacja :)


Dziękuję wszystkim za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2009-08-04, 11:52 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#8 Post autor: Piterko »

Myślałem że ten wóz ze złotymi elementami to wóz z sianem. A tu królowa siedzi xD
Mi tam się podoba placyk - przynajmniej masz lepszy zmysł architektoniczny niż ja (lol xD) .
Sporo ciekawostek, poranny placy ma swój urok, do tego ta szarość dnia.
Zastanawia mnie przedostatnie i ostatnie zdjęcie ... co zrobiłes? Kalką przez zdjęcie czy jakoś komputerowo?

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#9 Post autor: Misaki »

Nie wiem co Wam się w tej karecie nie podoba. Uważam ją za najlepszą część tej pracy. :)
Dwa ostatnie zdjęcia to efekt przeróbki w programie graficznym.

ODPOWIEDZ