[MOC] RZ-1 A-Wing

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] RZ-1 A-Wing

#1 Post autor: Jerac »

Pamiętacie jak marudziłem przy pierwszym że wolałbym na niebiesko? No właśnie. Niebieski a-wing męczył mnie od baardzo dawna, tym bardziej że poprzednia wersja którą zbudowałem zwyczajnie mi się nie podobała.

Ale prawdopodobnie modelik nie wyszedłby w ogóle z fazy projektowania, gdyby nie to że taki jeden długi człowiek znalazł mi na allegro niebieskie felgi - element kluczowy i nie do zastąpienia. Od tego momentu poszło szybko, o trochę czekania na części, trochę marudzenia wspomnianemu longerowi na gg że mi się nie podoba (lub też że mi się podoba, bo to się zmieniało co wersję prototypu), i w końcu - jest. Lepiej nie umiem, przynajmniej nie bez gruntownej zmiany sposobu myślenia o nim. Tak więc nie jest powiedziane że to jest ostatnia wersja... ;>

Wypadało by jeszcze może powiedzieć co to i skąd to. Otóż jest to latadełko z Gwiezdnych Wojen, pojawia się tylko w paru scenach ostatniego epizodu - powrotu Jedi. Zdania co do jego wyglądu są podzielone - jedni go uwielbiają, inni nienawidzą. Nietrudno zgadnąć w której jestem grupie...

Aha, darowałem sobie podwozie. Mógłbym zrobić takie jak zwykle, ale nie było by to ani odkrywcze, ani ładne. Ostatecznie zadowoliłem się podstawką, której i tak nie zobaczycie :D. Jedyną funkcyjką jaką modelik posiada jest otwierany kokpit.

Tutaj oryginał do porównania*

Obrazek
Obrazek

Pozostałe zdjęcia: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

*Jest tutaj pewien haczyk. A-Wing jest na tyle mało znany że różne kanoniczne źródła sobie nawzajem przeczą. Inaczej wygląda model filmowy, inaczej blueprint, jeszcze inaczej model z gry lucas artsu. Obrazek który dałem do porównania nie przedstawia dokładnie tej wersji na której się bazowałem, gdyż źródła są mało ciekawe i dość brzydkie (czarno-białe zdjęcia faktycznego modelu używanego do kręcenia filmu). Pewne detale - szczególnie w tylnej sekcji między silnikami - są inne, ale "tak ma być".

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

U la la... świetny ten "A-Wing"...
Jerac pisze:Lepiej nie umiem
I tu pojawia się pytanie, czy w ogóle da się lepiej... Dla mnie wygląda on fenomenalnie - świetny konstrukcyjnie i perfekcyjny kolorystycznie.
Jak zwykle powala niezwykła dbałość o szczegóły.
Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#3 Post autor: Mistrz Podziemi »

Piękny model! Jako fan Gwiezdnych Wojen patrzę na niego tym bardziej przychylnie. Jeśli chodzi o różnice w jego przedstawianiu przez różne źródła... Cóż A-wingi były na początku budowane w rozrzuconych po galaktyce warsztatach więc i konkretne egzemplarze były niepozbawione indywidualności. Dopiero po wygranej Rebelii bardziej "ucywilizowano" ich produkcję. Tak więc nie musisz się tłumaczyć :P.

A teraz co mi się podoba najbardziej? Wszystko, ale w szczególności wspaniale odwzorowane kształty, naklejki oraz "włączone" silniki. Teraz widzę, że jednak A-wing lepiej wygląda w niebieskich barwach :D.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Rany. Znowu? :D

A tak bardziej serio: wygląda naprawdę super, lepiej niż np. żółty. Planujesz jeszcze jakieś wersje kolorystyczne?:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Mikolaj pisze:Planujesz jeszcze jakieś wersje kolorystyczne?:)
Jeśli mu znajdę kolejne rzadkie felgi to pewnie tak :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Nie, następna wersja również będzie biało-niebieska, ewentualnie biało-ciemnoczerwona (choć to wątpliwe).

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#7 Post autor: Emilus »

ja się nie znam na tych wszystkich wingach ale moim zdaniem to nie są klocki...

Jerac klei to z papieru, te wszystkie skosy i inne. Lepiej to się chyba nie da, ale jak klei z papieru, to szybkę z folii mógłby zrobić...:-)

S. Zając zobaczył i zanucił tak:

Latadełko, latadełko powiedz przecieeee,
Jakiego "winga" najładniej zbudował Jerac na świecieeee,
To nie klocki ino papier emilu gadaszszsz,
mówiąc to chrząkasz i GINAFA składaszszsz,
Dowartościowywujesz trialowcu swe ego, bo powiadaszszsz,
Jerac na wysokim trialu się nie zna, to systemowiec ten kolegaaa,
A ja ci powiem, że jak tak budować nie potrafisz, toś lebiegaaaa... o le!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Emilus pisze:S. Zając zobaczył i zanucił tak:

Latadełko, latadełko powiedz przecieeee,
Jakiego "winga" najładniej zbudował Jerac na świecieeee,
To nie klocki ino papier emilu gadaszszsz,
mówiąc to chrząkasz i GINAFA składaszszsz,
Dowartościowywujesz trialowcu swe ego, bo powiadaszszsz,
Jerac na wysokim trialu się nie zna, to systemowiec ten kolegaaa,
A ja ci powiem, że jak tak budować nie potrafisz, toś lebiegaaaa... o le!
Podaj namiary gościa który dostarcza Ci to coś co bierzesz? :D

ODPOWIEDZ