Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
852702 Dwarf Warrior Battle Pack
Autor Wiadomość
szww 

Wpisy: 302
Wysłany: 2009-08-08, 21:29   852702 Dwarf Warrior Battle Pack

852702 Dwarf Warrior Battle Pack

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 45
Wymiary pudełka (w przybliżeniu): 28 x 10.1 x 3.6 cm
Figurki: 5
Seria: Castle
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 8,79; USD 14,99; EUR 12,99; PLN 54,95;
Dodaktowe informacje:BrickLink, Brickset .

1) Pudełko

Pudełko, jakie jest, każdy widzi. Dodam tylko, iż wykonane zostało z tworzywa sztucznego. W jego środku znajdziemy wytłoczkę ze zmontowanymi figurkami, oraz zadrukowaną jednostronnie kartkę stanowiącą tło dla krasnoludów.

2) Figurki

Oczywiście figurki krasnoludów (w ilości pięciu) stanowią kwintesencję tego zestawu, a że jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej jak tysiąc słów…

3) Elementy

Figurki zostały oczywiście uzbrojone. Z ciekawszych elementów warto wspomnieć o trzech okrągłych tarczach z herbem krasnali, które do tej pory dostępne były tylko w Kopalni Krasnoludów, pochodni (znanej również pod bojowym przydomkiem ‘brązowej marchewki’), oraz trzech toporach obusiecznych.
Poniżej pełen ekwipunek krasnoludzkiej piątki

4) Podsumowanie

Moim zdaniem jest to najlepszy wydany do tej pory zestaw frakcji krasnoludzkiej. Idealny dla wzbogacenia swojej legowej krainy w odrobinę brodatej fantastyki, bez niebezpieczeństwa cichych dni z własnym portfelem.

Ocena: 10/10
Ostatnio zmieniony przez nori 2009-09-06, 15:18, w całości zmieniany 2 razy  

szarikm 
Administrator
mgr inż. technolog (!)

Wpisy: 1203
Wysłany: 2009-08-08, 21:42   

Piękne są w całości jak i w częściach - brody, zbroje, hełmy...

Ither 
Boję się szalonych ludzi

Wpisy: 671
Wysłany: 2009-08-08, 22:16   

i'm in love!

Internetowy Winnetou.

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2009-08-08, 22:25   

kolejna unikalna buźka i kolejne 5 krasnoludów do kompletu. Zbierze się, zwłaszcza że piracki battlecpack co nieco rozczarowuje (ale jest tic tac...)
Tani sposób na zdobycie pochodni. Tarcze może i są fajne ale mało praktyczne - jak się taki krasnal obroni się taką malutką? Musi chyba dobrze celować :)
A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku - że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

szww 

Wysłany: 2009-08-08, 23:59   

Piterko napisał/a:
Tarcze może i są fajne ale mało praktyczne - jak się taki krasnal obroni się taką malutką?

hmm... jak by ci to powiedziec... to jest, no, togo... to jest zabawka i raczej ludziki nie beda brac udzialu w prawdziwych potyczkach ;P

czyli ujmujac to inaczej, precz z afolami-marudami !!! ;P

Piterko napisał/a:
A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku

osobiscie nie zauwazylem, aby jakosc byla inna jak w normalnych zestawach LEGO, czyli bardzo dobra (a jak cos jest nie tak, to zawsze mozna sie zglosic do SWIETNEGO dzialu obslugi klienta LEGO... ale o tym kiedy indziej).

Piterko napisał/a:
[...]że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

to sie kwalifikuje pod afolstwo-marudostwo ;]

...

Edyta podpowiada, ze to moze byc rowniez zboczenie, albo jakas choroba psychiczna ;]
Ostatnio zmieniony przez szww 2009-08-09, 00:07, w całości zmieniany 2 razy  

Piterko 

Wysłany: 2009-08-09, 00:25   

A czy ja marudzę? Ja tylko używam żartobliwych odniesień (naprawdę sądziłeś że mówię na serio z tym że "jak on się obroni tą alutką tarczą?")
Chyba trzeba walić 35 emotikonek na metr kwadratowy by ludzie uznali to za żart.

A co do eurobricksów - tylko pytam. Najwyraźniej w USA mają z tym problem, więc pytam sięjak to jest z wysyłkami do nas :D

szww 

Wysłany: 2009-08-09, 00:40   

Piterko napisał/a:
Ja tylko używam żartobliwych odniesień

a ja tylko podtrzymuje zart (doadlem nawet 4 emotikonki, moze o 31 a malo <mysli>) ;)

Piterko napisał/a:
A co do eurobricksów - tylko pytam. Najwyraźniej w USA mają z tym problem, więc pytam sięjak to jest z wysyłkami do nas :D

co do jakosci, to faktycznie ostatnio coraz wiecej doniesien o pewnych niedociagnieciach, jednak ja od kilku lat mialem tylko jedno 'ale' zwiazane z brakiem czesci w nowym zestawie (ktora zreszta szybko dostalem wraz z listem z przeprowsinami), pozatym jakosc nie budzi najmniejszych zastrzezen

kamzel 

Wpisy: 78
Wysłany: 2009-08-09, 13:00   

szww napisał/a:
a jak cos jest nie tak, to zawsze mozna sie zglosic do SWIETNEGO dzialu obslugi klienta LEGO... ale o tym kiedy indziej.

Tak, "świetnego" doprawdy - trzy razy już wypełniałem formularz zamówienia części zamiennych, bo w nowym zestawie dostałem połamany element. Póki co nie ma żadnej reakcji ze strony LEGO - ani odpowiedzi, ani tym bardziej przesyłki. Bardzo mnie to zniechęciło do firmy LEGO i od pół roku nie kupiłem żadnego nowego zestawu - bo niestety są one pakowane najtaniej jak się da, a w razie problemów jak się okazuje nie można liczyć na wymianę uszkodzonych części... Nie wiem, może Ty masz szczęście i obsługa klienta Cię obsługuje, mnie niestety ignoruje...

EDIT: A tak bardziej "on topic" - ten Battle Pack wydaje się mi szczególnie atrakcyjny, bo zeszłoroczne zestawy z krasnoludami były moim zdaniem, poza kopalnią, mało ciekawe, co oznacza, że nie mam w tej chwili zbyt wielu krasnoludów...
Ostatnio zmieniony przez kamzel 2009-08-10, 13:25, w całości zmieniany 3 razy  

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2009-08-10, 10:41   

Chyba będę musiał sobie nabyć tego battle pack'a, wypadałoby mieć przecież jakiegoś krasnoluda w kolekcji:)
Zobaczymy tylko, na jakim poziomie cena się ustabilizuje na allegro...

lordofdragonss 
Krówkolub

Wpisy: 619
Wysłany: 2009-08-10, 10:57   

Bardziej kręci mnie orkowy, jednak tego też z chęcią zakupię- Nieoskrzydlone hełmy, brody i miedziane ostrza to jest to co lubię! :D
mam tylko że nie trafie na ten ZŁY pack....

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 894
Wysłany: 2009-09-15, 17:19   

Bardzo przyjemny zestaw, jednak cena mogłaby być trochę niższa.

Jako ciekawostka, zwrócę uwagę że dwa krasnoludy mają "firmowo" źle założone brody, widać to nawet na oficjalnym zdjęciu zestawu:

Przyglądając się dokładniej wygląda to tak:

a powinno tak:

Ciekawe że taki ewidentny błąd przeszedł niezauważony w samym TLG.

szww widzę zresztą że obróciłeś im od razu brody ;)

Dodam że zadrukowany kartonik jest identyczny jak w zestawie z tamtego roku: 852271 Battle Pack Knights.

Piterko napisał/a:
A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku - że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

Niestety z tym jest jednak problem, po więcej szczegółów zapraszam do recenzji 852701 Troll Warrior Battle Pack.

szww 

Wysłany: 2009-09-15, 22:33   

nori napisał/a:
szww widzę zresztą że obróciłeś im od razu brody ;)

uznalem to za 'blad systemowy' niewart wspominania ;)

nori napisał/a:
Niestety z tym jest jednak problem, po więcej szczegółów zapraszam do recenzji 852701 Troll Warrior Battle Pack.

po recenzji noriego musze przyznac racje w sprawie jakosci, wypowiedzialem sie szerzej we wspomnianej recenzji Troll Warrior Battle Pack.
Ostatnio zmieniony przez szww 2009-09-15, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

Piterko 

Wysłany: 2009-09-15, 22:49   

Szww Noriemu to przyklaskujesz tak?

Szww napisał/a:
Piterko napisał/a:
[...]że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

...
Edyta podpowiada, ze to moze byc rowniez zboczenie, albo jakas choroba psychiczna ;]

Obrażałeś, docinałeś, ale wyszło na moje : )

End of offtop

szww 

Wysłany: 2009-09-15, 22:54   

Piterko napisał/a:
Szww Noriemu to przyklaskujesz tak?

Szww napisał/a:
Piterko napisał/a:

...

Obrażałeś, docinałeś, ale wyszło na moje : )

podtrzymuje wszystko co powiedzialem

kwestia innego tworzywa, to takie moje zboczenie zawodowe :)

PS.
i nikogo nie obrazalem ;)
Ostatnio zmieniony przez szww 2009-09-15, 22:56, w całości zmieniany 2 razy  

Piterko 

Wysłany: 2009-09-15, 22:59   

No w sumie... to jest army builder, tak? Mając 20-50 orków nikt nie będzie się patrzył jakie ma ręce i czy odcień jego torsu pasuje pod kolor drewna na stole.
To z czego się cieszę to kolejna porcja kryształów -onegdaj w aquazone były chromowane i powolutku farba schodzi. A tutaj będą błyszczały i po 10 latach.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu