Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
3843 Ramses Pyramid
Autor Wiadomość
szww 

Wpisy: 302
Wysłany: 2009-08-10, 01:47   3843 Ramses Pyramid

3843: Ramses Pyramid

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 217
Wymiary pudełka (w przybliżeniu): 28.5 x 27.2 x 6.7 cm
Figurki: mikro: 13
Seria: Games
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 19,59; EUR 29,99;
Dodaktowe informacje:BrickLink, Brickset .

1) Pudełko

Pudełko jest wykonany w sposób typowy dla gier planszowych, czyli z dwóch zachodzących na siebie części. Jakość jest trochę lepsza jak standardowe kartony lego, jednak w porównaniu z typowymi pudełkami gier planszowych wypadają bardzo blado i delikatnie - zamiast porządnego kartonu mamy do czynienia z tekturą falistą. Miłośnicy planszówek mają pełne prawo do rozczarowania.

Wewnątrz opakowania znajdziemy trzy woreczki z klockami, kostkę do gry, plansze 32x32 kropki w kolorze piaskowym, instrukcję budowy oraz broszurę z zasadami gry.

Zbiór zasad opisany jest w 4 językach, zainteresowanych odsyłam do zdjęć anglojęzycznego opisu (uwaga, duże plik):

2a) Figurki

W zestawie znajdziemy aż 13 nowych małych figurek (zwanych tez mikrofigurkami). Osobiście uważam, iż są one urocze. Świetnie będą się nadawać do zasiedlenia wszelkich modeli w skali mikro, lub jako niemowlęta standardowych ludzików.

...i wersja inżynierska... ;)

Ciekawostka: oficjalna nazwa mikrofigurek w nomenklaturze LEGO brzmi "BABY WITH DEC.NO.X" gdzie X oznacza numer nadruku, może więc niebawem miasta lego wzbogacą sie o nowych mieszkańców

2b) Figurki zwierząt

...witaj złotko...

3) Elementy

Spis części z instrukcji.

Najciekawsze elementy zestawu to wspomniane już mikrofigurki, oraz nowa kostka do gry, która wykonana jest ze standardowego klockowego ABS (czerwony rdzeń) oraz z elastycznej czarnej otoczki.

Kostka do gry wraz z panelami.

Do zestawu dodany jest również standardowy systemowy klucz, który świetnie sprawdza się przy zdejmowaniu paneli kostki.

Pozostałe ciekawe elementy:

Płytki 2x2 z jedną kropka na środku, doskonałe do ustawiania ludzików na chodniku przed kamieniczkami.

Trochę złota.

...prawie jak w akademiku... :]

Ponadto znajdziemy garść standardowych elementów:

trochę kafli...

...kilka cegiełek w kolorze piaskowym i ciemno piaskowym, oraz osiem skosów.

4) Model

Piramida jest zbudowana segmentowo, dzięki czemu każdy poziom można szybko i łatwo oddzielić od reszty i obrócić (utrudniając zadanie naszym przeciwnikom podczas gry).

5) Gra

Niestety nie miałem jeszcze okazji porządnie przetestować gry, jednak pozycja zapowiada się być ciekawie łącząc w sobie elementy planszówki, strategii i MEMO.
U opisie autorzy zachęcają do modyfikacji zasad, co wydaje sie być koniecznością dla starszych graczy, gdyż opcja podstawowa znacznie skraca czas rozgrywki.

6) Podsumowanie

Śmiałe wejście LEGO w całkiem nowy obszar gier planszowych wydaje się trafionym pomysłem, należy jednak zauważyć, iż oferta jest skierowana zdecydowanie w stronę młodszych graczy. Gra nie jest zbyt rozbudowana, przez co nacisk wydaje się być położony na miłe spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi niż na sprawdzian naszych umiejętności strategicznych.
Łatwość zmiany planszy wydatnie pomaga w dostosowaniu gry do indywidualnych upodobań, dzięki czemu może być świetną rozrywką dłużej niż standardowa planszówka.

Z punktu widzenia fana LEGO zestaw zachęca paletą elementów zaczynając od nowej kostki i mikrofigurek, kończąc na garści podstawowych, acz przydatnych części typu piaskowych cegiełek i kafli.

Ocena: 8/10

7) ...coś na deser...

Ostatnio zmieniony przez nori 2009-09-06, 16:17, w całości zmieniany 3 razy  

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 914
Wysłany: 2009-08-10, 07:15   

Ciekawe jakie pojawią się głosy i opinie o tym zestawie, w sumie można traktować go dwojako: jako dawcę części oraz jako najzwyklejszą grę planszową. W zależności od podejścia wrażenia mogą się znacznie różnic.
Jeżeli traktować go jako dawce części to najważniejszym elementem wydają się właśnie mikrofigurki, i zgadzam się z szww, są przepiękne !
Nie mogę doczekac się pierwszych moc-y wykorzystujących ten element. I najważniejsze: w jaki sposób je wykorzystujących (specyfika nadruków trochę może być tu przeszkodą) ?
Natomiast jeżeli pacząc na to jako najzwyklejszą grę planszową, trudno od LEGO wymagać skomplikowanych zasad i reguł. Nie zapominajmy że odbiorcą docelowym będą głównie dzieci, a biorąc pod uwagę to, iż LEGO próbuje zdobyć nowy segment rynku (oczywiście to stwierdzenie należy traktować z wyrostem) raczej gry będą stricte przeznaczone właśnie dla dzieci, co jest zgodne z ogólnie przyjętym spojrzeniem na te plastikowe zabawki.
Jak na razie zestaw/gra nie jest dostępny na polskim rynku, ciekawe czy opóźnienie z premierą u nas wiąże się z przystosowaniem produktu (czyli np.: przetłumaczenie instrukcji), czy też LEGO sobie nas w ogóle odpuściło...
szww zrobiłeś mi strasznego smaka, tym bardziej że Ramses Pyramid ma dużo wspólnego z Adventurers (takie moje zboczenie ;) ).

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-10, 07:42   

Czy główki są wielkości standardowej główki lego i czy oddzielają się od torsu?

lordofdragonss 
Krówkolub

Wpisy: 619
Wysłany: 2009-08-10, 10:13   

Niestety nie, to jedna część....

Jako Zestaw- mamy tu wiele nowych części za całkiem niezłą cenę.

Jako Gra- Grałem i musze przyznać że bawiłem się świetnie. No i dochodzi jeszcze możliwość rozbudowania/zbudowania własnych gier (Nie nie mam zestawu ale po przeczytaniu zasad, zaraz zbudowałem własną grę xD)

No pomyślcie- Kupcie kilka takich zestawów- macie gromniastą piramidę do gry xD
Ostatnio zmieniony przez lordofdragonss 2009-08-10, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  

szww 

Wysłany: 2009-08-10, 11:03   

kris kelvin napisał/a:

Jak juz lordofdragonss napisal mikroludzik to jeden element, jak bede mial chwile dodam zdjecie porownawcze.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2229
Wysłany: 2009-08-10, 12:23   

szww napisał/a:
mikroludzik to jeden element,

No to lipa... kto by chciał dziecko - mumię? : oP
Chyba, że to becik...

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-10, 13:53   

Dzieki za szczegolowa recenzje. Moze ktos dodalby pare slow o samym graniu?
Tym razem Europa gora, w Ameryce gry jeszcze przez dlugi czas nie beda dostepne.

Qworg 
Avadon

Wpisy: 627
Wysłany: 2009-08-10, 16:20   

lordofdragonss napisał/a:
Niestety nie, to jedna część....

Eeee... przynajmniej nie będę musiał tego kupować....... A tak świetnie wyglądają...
Ostatnio zmieniony przez Qworg 2009-08-10, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

szww 

Wysłany: 2009-08-10, 21:10   

kris kelvin napisał/a:

Dodałem zdjęcia pokazujące skale mikro figurek.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2229
Wysłany: 2009-08-10, 21:26   

szww napisał/a:
Dodałem zdjęcia pokazujące skale mikro figurek.

To one faktycznie malusie. Może kiedyś zrobią prawdziwego dzidziusia w jakimś normalnym zestawie...

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2009-08-10, 22:26   

szww napisał/a:
Figurki

Młodociani zamachowcy!:D
Bardzo podobają mi się figurki, naprawdę ładnie to wszystko zrobili. Oczywiście, nic sobie z tego nie kupię, ale wygląda fajnie:)
Dobra recenzja!

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 1860
Wysłany: 2009-08-11, 20:45   

Temat zostal podzielony, dyskusja o grach ogolnie zostala przeniesiona do wolnej dyskusji.
Przyznam, ze nie przeczytalem dokladnie tego, co wydzielilem, ale tam, dzie juz zaczynalo sie OT, tam zrobilem ciecie.
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1135
Wysłany: 2010-12-25, 22:45   

W tym roku Mikołaj u mnie w domu dopisał, dzięki czemu mogę się podzielić wrażeniami także z tego zestawu.
Jako fan także lekkich gier planszowych muszę powiedzieć, że gra jest cieniutka, pomimo sygnowania nazwiskiem Reinera Knizii. Niby zasady są proste, ale instrukcja tak napisana, że 8-letni pimpur ni w ząb nie mógł skumać o co chodzi. Musieliśmy przeczekać całe świąteczne zamieszanie, żeby sobie w skupieniu poczytać i popróbować. Da się grać ale z miodkiem kruchutko. Dużo lepiej wypada "Robo Champ" z tej samej serii.
Jako dawca części też mam mieszane odczucia. Niby są bricki tan i dk tan, duży baseplate i kupa kolorowych stożków i nawet te fajne kopułki, ale po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że większość tych klocków do niczego mi nie będzie potrzebna. Chyba najlepszymi częściami tutaj są "megajumpery" i czarne tilesy.
A kostkę i mikroludki pimpur wykorzysta do własnych gier.
Ostatnio zmieniony przez 2010-12-26, 02:10, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu