[MOC] Freightliner FLA

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#31 Post autor: Robson »

To było fotki wrzucić na których się wzorowałeś bo widzisz jak to wychodzi jak człowiek sam szuka oj Havoc :P
Cb1100RR

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#32 Post autor: maciejer »

Havoc pisze:Kurczę, ale czy one się już trochę nie nudzą...
Nie sądzę. Jeżeli je budujesz, to znaczy że Tobie też się nie nudzą. Porządnie wykonany model zawsze się obroni, choćby był 10-tym z kolei.
Havoc pisze:TruckeR napisał/a:
No dobra, ale tylko jeśli masz inne ciężarówki w zanadrzu :P
Nie wiem jak to powiedzieć ale...nie mam :(
Każdy ma swój ulubiony temat w którym dobrze sie czuje i nie ma co tego na siłę zmieniać. Robisz świetne ciężarówy i tak trzymaj.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#33 Post autor: Emilus »

Jest piękny, wielki i rzeczywisty.

Początek był nietypowy... Wstałem do pracy rano i niewyspany. Oczywiście już na starcie byłem spóźniony i to ze wszystkim. W pracy chcąc sobie poprawić humor, zawsze oglądam nowości na lugu. Tego dnia było tak samo, z małym wyjątkiem...

Dział MT, był jakiś taki nowy? Odmieniony? Ikonki odświeżone?
Potem jeden klik, drugi i..... zwiecha komputronika... Wsciekłość, która narasta.
Umysł mój zdominowały pozytywne mysli dopiero po złamaniu dwóch ołówków ale co to?
Strzał w głowie był silny... pomyślałem że pie.. tzn. kopnął mnie prąd!
Ale nie, to był ten frejtlajner jak wielka długa czerwona barka handlowa na Wiśle...
To był on i to było uczucie rodzące się wewnątrz mojego ciała...

...Chcę powiedzieć, że jak wygram w lotka, to kupię od Ciebie choć instrukcję lub o tego, tego, o dokładnie o niego!

rh

#34 Post autor: rh »

Dobra. Teraz mogę spokojnie coś więcej napisać, szczególnie, że parę dobrych godzin siedziałem z Havociem, a także momentami już musiałem odpowiadać na pytania widzów ;)

Model jest PRZEPIĘKNY. To coś jest potężne, piękne, dopracowane (chociażby ta gwiazda na kontenerze, szczególiki jak pudełko z black catem w środku). Ta skala jest równie niesamowita, co, niestety, kosztowna ...

W sumie, musiałbym być szaleńcem, by się czegokolwiek czepiać, bo właściwie nawet nie ma czego. Chociaż, wiem! Żeby kierownica się kręciła i lusterka nie odpadały ;) (kto siedział przy tym modelu, wie o co chodzi).


Teraz czekam na kolejny model w skali MT w Twoim wykonaniu. Szczególnie, że już powinny na Ciebie czekać obiecane zdjęcia :)

Havoc

#35 Post autor: Havoc »

rh pisze:Teraz czekam na kolejny model w skali MT w Twoim wykonaniu. Szczególnie, że już powinny na Ciebie czekać obiecane zdjęcia :)
Będzie, nie od razu (rozmawialiśmy o tym co będzie pierwsze :) ) ale będzie.
Nie wiem tylko jak rozwiążę problem paki bo poza wersją z samym siodłem każda inna wymaga nieco technica...a samo siodło już nie jest takie ciekawe.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#36 Post autor: Scrat »

Havoc pisze:ale będzie
Trzymamy za słowo :)

Wybacz, ale po dokładnym obejrzeniu tego potwora mogę dodać najwyżej drugie wow :)

Havoc

#37 Post autor: Havoc »

Scrat pisze:Trzymamy za słowo :)
Dokumentacja już prawie zebrana. 3 MOCe, a potem SISU ;)
Scrat pisze:Wybacz, ale po dokładnym obejrzeniu tego potwora mogę dodać najwyżej drugie wow :)
Wybaczam :D, dzięki!
Ostatnio zmieniony 2009-08-25, 10:29 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Sorcerous Simon

#38 Post autor: Sorcerous Simon »

Niesamowita praca. Gdybym nie budował kamieniczek i pirackiej dioramy, porwałbym się pewnie na coś takiego. Szkoda tylko, że nie ma odpowiednich szyb i drzwi firmowych z Lego. Tych z Czarnego Kota nie dało się wykorzystać? Szyba za wąska, drzwi za małe?

Havoc

#39 Post autor: Havoc »

Sorcerous Simon pisze:Tych z Czarnego Kota nie dało się wykorzystać? Szyba za wąska, drzwi za małe?

No drzwi trochę za małe i kolorystycznie nie teges :) A szyba o jakieś 8 studów za wąska.
Szkoda, bo szyby zmiejszyłyby do minimum uszkodzenia jakich dokonywali zwiedzający ;)

Sorcerous Simon

#40 Post autor: Sorcerous Simon »

Aż 8 studów? Acha, czyli jedyna opcja to kupić dwie i odpowiednio przypiłować. A czarne drzwi są mało uniwersalne, to racja.

Havoc

#41 Post autor: Havoc »

Sorcerous Simon pisze:Aż 8 studów? Acha, czyli jedyna opcja to kupić dwie i odpowiednio przypiłować.
No FLA miał 22 study szerokości. Odjąć 2 na zewnętrzne słupki wychodzi 20, a szyba od Cat'a ma 12.
Technika budowy bez szyb to moim zdaniem dobry patent. Nie wiem kto to wymyślił ale ułatwił nam życie. Gdyby Lego miało produkować szyby zgodnie z wymogami AFOLi to dział 'szybek' byłby chyba tak obszerny, że musiałby mieć własnego 'pierona' ;)

ODPOWIEDZ