[MOC] Leclerc T6

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#16 Post autor: Hezar »

Imponujący opis, podobnie jak i sam czołg.
Bardzo podoba mi się zawieszenie - dzięki amortyzatorom pracuje wyśmienicie, z kolei zastosowanie gumowych prowadnic dodaje mu jeszcze płynności. Brawo!
Daleki jestem od narzekania na średnicę lufy, czy też kolorystykę - nawet jeśli w oryginale jest nieco inaczej.
Jak dla mnie wszystko jest na swoim miejscu, MOC pięknie jeździ i ogólnie robi wielkie wrażenie. Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

Bonżur!
To ja, Leclerc !

O! Sariel! O! czołg! O! czarny! Ten potrafi człowieka zaskoczyć !
Może i ja zrobię wreszcie coś na gąsienicach.

Nie jestem w stanie obejrzeć filmu, bo sąsiedzi kutwią na szersze pasmo. Nie znam oryginału, bo jest.... francuski? Bo jest czołgiem? Bo jest... francuskim czołgiem? To brzmi równie groźnie, jak 'chińskie Lego'. Może nawet odrobinkę groźniej. Ciekawe, do czego go używają. Oprócz walki ze stereotypami oczywiście.

Regulacja zawieszenia robi wrażenie. Reszta - standard. Świetne zawieszenie, dużo ciekawych patentów technicznych, i słabe wykończenie. Zrobiłbyś kiedyś ciemnozielony czołg, bezstudowy, realistycznie wykończony. Albo beżowy. Ostatecznie ciemnoszary.

W sumie nawet szkoda, że czołgi to taki niepopularny temat. Dobrze że przynajmniej lufa za cienka. Jaki to ukłon w stronę pacyfistów, nie? Mogłaby jeszcze zwisać. Żeby jak nie podnosili lufy, pocisk zawsze walnął w ziemię, kilka metrów od czołgu.
Ale najdziwniejsze jest, że Sariel tak dalece odbiegł od oryginału, i nie zrobił 5 biegów wstecznych? Świat pełen zagadek...
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

V1 pisze:O! Sariel! O! czołg! O! czarny! Ten potrafi człowieka zaskoczyć !
Nie budowałem czołgu od 10 miesięcy, są granice abstynencji.
Następny czołg będzie ciemnoszary. Choć ma "Czarny" w nazwie i nawet występuje w czarnym malowaniu. To tak na złość :P
Ostatnio zmieniony 2009-08-28, 09:42 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#19 Post autor: dmac »

V1 pisze:Bonżur!
To ja, Leclerc !
Normalnie mnie rozwaliłeś :D :D :D .


Sariel, w całym tym wątku najważniejsza jest wiadomość, że wreszcie uległeś i zamierzasz zainwestować w klocki w innym kolorze :) . Bo to, że model bardzo efektowny i imponująco sprawny, to jest rzecz oczywista i szkoda czasu na pisaninę.
Dodam jeszcze, że zachwycił się nim mój młodszy syn (Maks, lat 8). Grono fanów rośnie, jak widzisz :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

wreszcie uległeś i zamierzasz zainwestować w klocki w innym kolorze :)
Miałem uronić łzę nad 50 dolarami przepuszczonymi na tę przyjemność, no ale skoro Twojej latorośli się podoba to wszystko wynagradza :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#21 Post autor: Emilus »

Nie wiem, jak z jego szybkością, ale czy mógłbyś z czegoś? zrobić rampę i w pełnym pędzie wyskoczyć na maksymalnej prędkości?
Zawsze mnie zachwycały te esiąt parę tron wyskakujących na rampach w powietrze przy ~60 na godzinę.

Tylko musi odpowiednio szybko jechać, rampa nie za stroma, a i czy zawieszka wytrzyma upadek z pewnej wysokości, tej czarnej masy?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Mógłbym spróbować, ale on jest już w połowie rozebrany :) O zawieszkę się nie boję, bardziej o to że skok byłby raczej mało imponujący, marne szanse na taki rozpęd jaki osiąga prawdziwy czołg.
Spróbuję czegoś takiego z następnym.
Ostatnio zmieniony 2009-08-29, 07:55 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Emilus pisze:Nie wiem, jak z jego szybkością, ale czy mógłbyś z czegoś? zrobić rampę i w pełnym pędzie wyskoczyć na maksymalnej prędkości?
Zawsze mnie zachwycały te esiąt parę tron wyskakujących na rampach w powietrze przy ~60 na godzinę.
To się nazywa Monster Tank :D
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

Nie trzeba sięgać aż tak daleko. Amerykanie robią coś takiego 70-tonowym Abramsem, i podobno nieoficjalnym elementem treningowym załóg szykowanych na misje bojowe jest strzelanie w locie: http://www.youtube.com/watch?v=R4Tkaao3hCE
Ostatnio zmieniony 2009-09-01, 15:06 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ