8079 Shadow Snapper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8079 Shadow Snapper

#1 Post autor: KUKUS »

Obrazek

Recenzja 8079 Shadow Snapper

DANE TECHNICZNE
Seria: Atlantis
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 246
Liczba figurek: 1
Cena: 89-130 zł (allegro), S@H PL: 64,97 zł (stan na 25.12.2010, przeceniono z 129,95 zł)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA
INSTRUKCJA

Tytułem uzupełnienia polecam recenzję na YT użytkownika Brickshowtv.

Chciałbym podziękować rodzicom za zakup powyższego zestawu na święta. Całkiem fajnie się go budowało, a potwór morski wygląda wspaniale :)

PUDŁO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wykonano je z tektury grubszej, niż ta występująca w mniejszych zestawach. Główne zdjęcie przedstawia pojedynek pomiędzy morskim żółwiem, a nurkiem sterującym krewetko-podobnym pojazdem. Moją uwagę zwrócił również napis "Limited Edition" - seria limitowana. Na odwrocie widzimy atrakcje, jakie dostarcza powyższy zestaw, takie jak strzelające pociski czy obracający się silnik. Na jednym z boków pudełka widoczne jest odniesienie do filmu o Clutchu Powersie oraz klubu Lego.

ZAWARTOŚĆ
Obrazek
Klocki zostały umieszczone w 2, niezależnych, ponumerowanych woreczkach. Z pierwszego powstanie nurek i jego pojazd, z drugiego zaś morska bestia. Naklejki i instrukcję dołączono luzem.

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Książeczka składa się z 56 stron (w tym 43 strony zajmuje instrukcja montażu). Nie znalazłem jakichś błędów podczas składania, wszystko zostało pokazane w sposób czytelny i zrozumiały- młody budowniczy nie powinien mieć problemów ze złożeniem modelu. Ostatnie strony obfitują w inne modele z powyższej serii. Na jednej ze stron została umieszczona czarna figura z kluczem do Atlantydy- nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, ale chyba chodzi o jakieś dodatkowe wyświetlenie modelu na komputerze. Dalej znajdziemy mapę z umieszczonymi na niej charakterystycznymi zestawami z serii Atlantis oraz spis elementów.

NAKLEJKI
Obrazek
Naklejek jest dosłownie kilka sztuk. Dodatkowo urozmaicą modele.

LUDZIK
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W zestawie otrzymujemy 1 ludzika (Lance), identycznego jak w zestawie 30042, który w swoim czasie można było nabyć w magazynie Cartoon Network. Tors i główka minifiga mają nadruki z obu stron. Ludzik może wyrażać 2 stany emocjonalne - zadowolenie i strach. Kostium nurka wykonano solidnie, bardzo szczegółowo. W serii Atlantis bardzo podobają mi się skafandry minifigów- idealne do pracy w głębinach, gdzie standardowy strój nie wytrzymałby panującego ciśnienia. Tylko jest jedno małe ale: wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu, ale nasz bohater posiadał na pudełku płetwy, a w zestawie (i spisie elementów) takowych nie było. A szkoda.
Dodatek: charakterystyka bohatera

ZAWARTOŚĆ PIERWSZEGO WORECZKA
Obrazek
Jak już wcześniej wspomniałem, elementy znajdujące się w 1-wszym woreczku umożliwiają złożenie nurka oraz jego pojazdu. Ludzik został omówiony powyżej, dlatego skupmy się teraz na łodzi podwodnej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pojazd naszego bohatera przypomina mi trochę taką mechaniczną krewetkę. Model jest w pełni bawialny: posiada obracający się wentylator, strzelające pociski oraz otwierany kokpit (dzięki czemu łatwiej wyjąć ludzika). Całkiem niezły jest również jako dawca części. Uważam jednak, że kokpit nie został do końca dopracowany- żeby dodali jakieś panele boczne albo jakieś szybki... Z kolei mojej rodzicielce nie podobała się kolorystyka pojazdu- cóż, kwestia gustu…

ZAWARTOŚĆ DRUGIEGO WORECZKA
Obrazek
W woreczku 2-gim znajdziemy części potrzebne do złożenia potwora morskiego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Potwór przypomina żółwia morskiego (wskazywałby na to pancerz oraz kształt jego łap), z tym, że żółwie mają krótsze ogony i nie posiadają zębów (zamiast tego używają dzioba)... no ale potwór musi wyglądać groźnie :) Wyposażony w ostre jak brzytwa pazury i zatrute ostrza na pancerzu stwór tylko czyha na nieostrożnego śmiałka. Przy jego opływowym kształcie ucieczka nie zda się na wiele.

Ruchoma głowa, łapy, paszcza - dzięki temu nasza morska bestia jest w pełni bawialna. Model składa się z dość użytecznych elementów.

Bestia dzierży jeden z 5-ciu kluczy do zaginionego miasta Atlantis:
Obrazek Obrazek
żółty klucz z symbolem żółwia - kto by się tego spodziewał ;) ?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... małe porównanie obu modeli. Jak dla mnie, żółw rządzi!

CAŁOŚĆ
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak widać użycie naklejek dodatkowo urozmaiciło modele. Tylko szkoda, że łódź nurka ma taką gołą kabinę...

POZOSTAŁE ELEMENTY
Obrazek

CIEKAWE CZĘŚCI
Obrazek 8 x Black Arm Mechanical, Exo-Force / Bionicle
Obrazek 7 x Black Bionicle Toa Webbed Fin Armor
Obrazek 1 x Black Bracket 5 x 2 x 2 1/3
Obrazek 2 x Black Brick, Modified 1 x 1 with Clip Vertical
Obrazek 2 x Black Slope 30 1 x 1 x 2/3 (+ 1 dodatkowy)
Obrazek 2 x Black Slope 45 2 x 1 Double / Inverted
Obrazek 6 x Black Slope 45 2 x 1 Triple
Obrazek 4 x Black Slope, Curved 4 x 1 No Studs
Obrazek 2 x Black Technic, Pin Connector Double with Bar
Obrazek 2 x Black Technic, Pin Connector Plate with One Hole (Single on Bottom)
Obrazek 1 x Black Wedge 4 x 3 Open with Cutout, Four Studs
Obrazek 2 x Dark Bluish Gray Bracket 1 x 2 - 2 x 2
Obrazek 4 x Dark Bluish Gray Minifig, Neck Bracket with Back Stud
Obrazek 1 x Light Bluish Gray Tile 2 x 4
Obrazek 10 x Lime Brick, Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side
Obrazek 4 x Red Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots
Obrazek 2 x Red Slope 30 1 x 1 x 2/3 (+ 1 extra)
Obrazek 2 x Red Slope, Curved 2 x 2 Lip, No Studs
Obrazek 2 x Red Slope, Curved 4 x 1 No Studs
Obrazek 2 x Red Slope, Curved 8 x 1 x 1 2/3 with Arch
Obrazek 2 x Trans-Bright Green Light Cover with Internal Bar / Bionicle Barraki Eye
Obrazek 2 x Trans-Red Light Cover with Internal Bar / Bionicle Barraki Eye
Obrazek 1 x Trans-Yellow Ring with Center Triangle with Gold Bands and Turtle Pattern (Atlantis Treasure Key)
Obrazek 12 x White Barb Large (Claw, Horn)
Obrazek 1 x yellow Plate, Modified 4 x 4 with 2 x 2 Cutout
Obrazek Lime Cockpit 8 x 6 x 2 Curved
Obrazek 7 x Lime Dinosaur Tail End Section
Obrazek 4 x Lime Barb Small (Helmet Horn)


DODATKI
Obrazek

PODSUMOWANIE
Muszę się zastanowić nad poszerzeniem swojej kolekcji Atlantis, bo z tego co widzę modele posiada dość treściwe :) Zestaw cechuje bardzo duża bawialność (dzięki znacznej liczbie ruchomych elementów, klimatycznemu potworowi i łatwości naprawy na wypadek uszkodzenia). Potwór głębinowy przypadł mi do gustu, ale łódź trzeba będzie dopracować (albo zburzyć, a pozostałe elementy wykorzystać do budowy czegoś innego). Szkoda, że w zestawie nie znajdziemy płetw (mimo, iż nadruk na pudełku sugeruje co innego).


OCENA
  • (+) ZA:
    + dopracowany, szczegółowy i bardzo bawialny model
    + zestaw zawiera dużo ciekawych części
    + naklejki są miłym urozmaiceniem w zestawie
    + dopracowany minifig
    + harpuny
    + ogólnie fajne klimaty
    + potwór :) !!
  • (-) PRZECIW:
    - nie do końca przekonany jestem do wyglądu łodzi
    - ludzik nie ma płetw, podczas gdy nadruk na pudełku mówi co innego
    - skorupa żółwia miejscami prześwituje
    - trochę mało naklejek
    - brak modeli alternatywnych
    - cena??
Ostatnio zmieniony 2010-12-26, 17:34 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

W sprawie płetw pisz do TLG. Była już raz sprawa z jednym z zestawów Exo-Force, w którym robot nie miał nóg (był w kabinie zamocowany na stałe), choć na pudełku pokazana była kompletna figurka. Firma przyznała się do błędu i każdy, kto się w tej sprawie zgłosił, nogi robota dostał.
Ostatnio zmieniony 2010-12-25, 18:28 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Rewelacyjne pierwsze zdjęcie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Kirysowaty pisze:W sprawie płetw pisz do TLG.
Chyba trzeba będzie tak zrobić.
V1 pisze:Rewelacyjne pierwsze zdjęcie.
Dzięki, trochę eksperymentowałem ;)

Bawiłem się trochę w programie graficznym i wyszło mi coś takiego:
Obrazek
... umieściłem tutaj animację gorszej jakości, żeby się szybciej uruchamiała. Kliknięcie na obrazek spowoduje przeskoczenie do obrazku z lepszą jakością (uwaga- trzeba chwilę odczekać).

Pogrzebałem po internecie i znalazłem prototyp żółwia:
Obrazek
Górna część skorupy zdaje się być ciekawsza niż ta występująca w ostatecznej wersji zestawu, ale dolna mi się nie podoba. Dobrze, że projektanci postanowili zrobić łapska z kilku pożytecznych części, zamiast wykorzystywać ręce nowych bionicli. Głowa może i zrobiona z 1 klocka, ale ma swój urok.

rh

#5 Post autor: rh »

KUKUS pisze:prototyp żółwia:
Skorupa jest genialna. Główka też, pomimo że mało użyteczna.

Dzięki za recenzję :)

Dodatkowe zdjęcie - bardzo fajny pomysł.
Jeśli chodzi o sam zestaw - prawdę mówiąc jakoś mnie zbytnio nie przekonuje. Fakt, że żółw jest w miarę ciekawy, ale niestety nie ma żadnego ludzikowego potworka z głębin, a one są zdecydowanie najciekawsze. No i cena, może po przecenie znośna, przed: nie do zaakceptowania ...

ODPOWIEDZ