[MOC] Le Tourneau L-2350

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:żółte felgi wyglądają zdecydowanie gorzej bo wystają z opon na boki na jakieś dobre dwa study.
Wsadzałeś je na axle joinerze czy co? :D

Obrazek
Obrazek

NIC nie wystaje. A może ja mam inne felgi? ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Holender. Trochę się nie zrozumieliśmy i ja próbowałem z żółtymi felgami od Jumping Gianta :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#18 Post autor: Ither »

Jezu. Żółte oO

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Holender. Trochę się nie zrozumieliśmy i ja próbowałem z żółtymi felgami od Jumping Gianta :)
...
BRAWO! :]
Ale przecież pisałem kiedyś że to muszą być felgi 62.4 :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#20 Post autor: Bobofrutx »

Podoba mi sie łyżka, tylko jest trochę za duża względem całego modelu, oczywiście porównując z oryginałem ;) Dobrze że nie użyłeś standardowej łychy lego ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#21 Post autor: trubal »

Fajnie wygląda :) (tak, jestem systemowcem:P)
widzę że coraz więcej pracy wkładasz w wygląd swoich konstrukcji. Technicznie bez zarzutu, poza tymi mankamentami o których wspomniano wcześniej, tj uginająca się tylna oś oraz majtająca się łyżka. Przyznaję, że niektóre z twoich poprzednich prac bardziej mi się podobały, ale i tak jest naprawdę fajnie :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#22 Post autor: Hezar »

Znowu ten chomik... Pamiętam jak to niedawno Aro oznajmił, że odlicza dni tego gryzonia, więc chyba faktycznie sporo jeszcze pociągnie... ale do rzeczy.
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie tej ładowarki w oryginale, zastanawiałem się, kiedy powstanie ona w wersji Lego.
Pamiętam dokładnie - było to wówczas, kiedy Żbik prezentował swojego Terexa, a ja zafascynowany wielkością tej maszyny, zacząłem grzebać po sieci w poszukiwaniu największych maszyn budowlanych świata.
Gdybym wtedy miał zgadywać, kto pokaże największą ładowarkę, pewnie obstawiłbym właśnie Ciebie, Sarielu.
Co do samego MOC-a, to chyba mimo wszystko jestem nieco rozczarowany.
Niby wszystko w porządku - maszyna jeździ, podnosi ramię, porusza łychą, nawet wygląda nie najgorzej, ale jakby czegoś tu brakowało.
To coś nazywa się chyba dopracowaniem, końcowym szlifem.
Trochę szkoda, bo w sumie wielka ładowarka powinna robić wielkie wrażenie, a tutaj ewidentnie tego brakuje.
Nie ma sensu wyliczać wszystkich niedociągnięć, gdyż kilku mądrzejszych ode mnie doskonale je już wypunktowało.
Wydaje mi się, iż powinieneś powrócić do tego projektu za jakiś czas i stworzyć nowego "Le Tourneau" od podstaw, dopracować go jak tylko się da, a potem rozłożyć połowę forum na łopatki.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ