Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
5974 Galactic Enforcer
Autor Wiadomość
rh
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 22:40   5974 Galactic Enforcer

5974 Galactic Enforcer

Początek powinien być tradycyjny dla ostatnich recenzji :)
No ale jedynie na pocieszenie, to trzecia i ostatnia w tym ciągu z moich recenzji. Kolejny zestaw z obecnej serii Space Police. Model flagowy, że tak to ujmę. Największy z tegorocznych statków, tym razem z brygady policji (ahh jeśli by zła strona doczekała się takiego samego potwora, to by było coś niesamowitego). Dobra, dość zbędnego gadania. Czas na szczegóły!
A i zdjęcia zrobił Scrat.
Dane techniczne

Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 797
Liczba figurek: 5 + 1
Spis części: Bricklink, Peeron, Brickset
Instrukcja: http://cache.lego.com/big...ons/4561965.pdf (tu twórcy strony lego.com skopali sprawę – jest tylko i wyłącznie druga książeczka, oby z czasem się pierwsza pojawiła).
Cena: S@H PL: 449,95 zł, S@H UK: 58,69 GBP, S@H US: 99,99 USD, S@H D: brak, allegro: 359 – 440 zł

Opakowanie i instrukcja

Wielkie pudło utrzymane w klimacie innych pudełek z tej serii Space Police. Standardowo z przodu mamy wielkie zdjęcie modelu, gdzie „źli” atakują statek policyjny, oraz „list gończy” pokazujący, których złoczyńców znajdziemy w tym zestawie. Z tyłu, także standardowo, pewne funkcjonalności modelu, a także ukazanie modułowej budowy. Jednak tutaj musiał się wkraść pewien błąd na instrukcji. Zauważcie, że na bocznej ściance w skali 1:1 pokazany policjant ma złą buźkę. A szkoda, bo ta, którą pokazali jest świetna.


Instrukcje podobnie jak w Hyperspeed Pursuit mamy dwie. W pierwszej: ludziki, latadełko złych, mały pojazd policjantów oraz przednia kabina dużego statku. W drugie instrukcji znajdziemy kroki do budowy korpusu, małych kabin wraz z silnikami oraz kontenerów do przewożenia więźniów. Błędów, na szczęście, nie ma. Z tyłu instrukcji mamy świetny podsumowujący obrazek dla całej serii.


Klocki

Tu zdecydowanie jest w czym wybierać. Sporo przydatnych klocków, ciekawie wykorzystanych. A także znajdziemy coś, czym ten zestaw podbił moje serce, ale o tym będzie za chwilę. Oczywiście mamy tu również arkusz z naklejkami – podobnie jak w Hyperspeedzie, kompletnie przezroczyste. Tym razem nie uświadczymy żadnego podpisu twórcy.

Ludziki

 • Policjantka i dwóch policjantów.
  Tors niestety każde z nich ma taki sam (szkoda, że nie ma jak z agentami, gdzie agentka ma wyraźnie kobiecy tors). W sumie jako jedyna Pani Policjantka dorobiła się podwójnej główki – uśmiechnięta lub przerażona, zależnie od sytuacji. Ale wraz z policjantami dostajemy jeszcze jedno małe cudko, które nawet się pojawia w jednym z filmików. Mały robocik, który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył w czasie budowy zestawu. Jest po prostu świetny (chociaż „oficjalnie” nie jest traktowany jako ludzik). • Złoczyńcy.
  Mamy tu ich dwóch. Obaj są genialni. Ogólnie musze przyznać, że wszyscy przedstawiciele złych z Space Police III są rewelacyjni. Tutaj mamy Kranxxa – pomarańczowo-czarnego potworka z genialną główką. Za to Slizer, zielony obrzydliwy stwór, ma również niesamowitą główkę, ale do tego dochodzi jeszcze ciekawe nakrycie głowy, które tym razem już jest wykonane z twardego plastiku. Ależ to będzie świetne dla orków i innych dziwadełek. • Pomnik Classic Space.
  Tak, właśnie to jest to, co mnie w tym zestawie oczarowało. To jest naprawdę PEREŁKA. Jest to bardzo ciekawy tors z logo classic space. Przede wszystkim w pierwszej chwili się bałem, że to będzie naklejka – nic z tego, jest to rewelacyjny nadruk, a na dodatek dwustronny. A oczywiście, całość jest na podstawce, gdzie mamy naklejkę z łacińskim napisem. Dokładnego znaczenia tekstu nie znam, ale z tego, co mi się udało wydedukować na podstawie translatorów z łaciny na angielski, chodzi tu o upamiętnienie 30-lecia classic space. Jak ktoś dokładnie może to przetłumaczyć i by miało to ręce i nogi – śmiało. Zresztą, nigdy nawet 1000 słów nie jest w stanie zastąpić jednego obrazu. Zatem lepiej się jej przyjrzyjcie, bo naprawdę warto!
Użyteczne części
 • Black Bracket 1 x 2 - 2 x 2, sztuk 16 (!)

 • Black Bionicle Wing Small, sztuk 8, te skrzydełka w kolorze czarnym występują tylko w Space Police III

 • Black Hose, Flexible Ribbed with 8mm ends, 19L, sztuk 2

 • Black Plate 6 x 8, sztuk 6, no to jest sensowna ilość

 • Black Plate, Modified 1 x 2 with Racers Car Grill, sztuk 6, w żadnym zestawie nie ma ich w takiej ilości

 • Black Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots, sztuk 8, trzeci zestaw z tymi serkami, nigdzie nie ma ich więcej

 • Black Slope 30 1 x 1 x 2/3, sztuk 9

 • Black Slope, Curved 3 x 1 No Studs, sztuk 8

 • Black Tail Shuttle, Small, sztuk 4, element, który pojawił się w 2003 roku, czarny obecnie w 5 zestawach,

 • Black Technic, Pin Connector Round with Slot, sztuk 12

 • Dark Bluish Gray Brick, Round 2 x 2, sztuk 14

 • Dark Bluish Gray Technic, Brick 1 x 2 with Hole and Dual Liftarm Extensions, sztuk 4

 • Light Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Clip Horizontal on End, sztuk 8

 • Light Bluish Gray Pneumatic T Piece New Style (T Bar), sztuk 2, taka mała ciekawostka

 • Trans-Dark Blue Brick 1 x 2 without Bottom Tube, sztuk 6

 • Trans-Dark Blue Cylinder Half 2 x 4 x 6 with 1 x 2 cutout, sztuk 8

 • Trans-Dark Blue Light Cover with Internal Bar / Bionicle Barraki Eye, sztuk 4

 • Trans-Dark Blue Windscreen 12 x 6 x 6 Curved, sztuk 1, bardzo ciekawa szybka

 • Trans-Green Cone 1 x 1 without Top Groove, sztuk 27 (!)

 • Trans-Green Slope 30 1 x 1 x 2/3, sztuk 2

 • Trans-Red Light Cover with Internal Bar / Bionicle Barraki Eye, sztuk 5

 • Trans-Red Wave Rounded Large (Flame) with Marbled Trans-Yellow Pattern, sztuk 1

 • White Brick 1 x 2 ( sztuk 16), White Brick 1 x 3 (sztuk 7), White Brick 1 x 4 (sztuk 6), White Brick 1 x 8 (sztuk 12)

 • White Brick, Modified 2 x 4 x 1 1/3 with Curved Top, sztuk 10

 • White Brick, Round 2 x 2, sztuk 6

 • White Brick, Round 2 x 2 Dome Top - with Bottom Axle Holder x Shape + Orientation, sztuk 4

 • White Plate, Modified 1 x 2 with Door Rail, sztuk 13

 • White Slope 30 1 x 1 x 2/3, sztuk 26 (!)

 • White Slope, Curved 8 x 8 x 2 Double with Cutout, sztuk 4

 • White Tail Shuttle, sztuk 4

 • White Technic, Figure Accessory Scuba Flipper, sztuk 8, ciekawa część rodem z technica, po raz pierwszy biała, do tej pory tylko czarna i to w dwóch zestawach

 • White Technic, Panel Fairing # 3 Small Smooth, Side A/B (po 2 sztuki każdej strony)

 • White Technic, Panel Fairing #17 Large Smooth, Side A i B (po 1 sztuce),

Części zapasowe
Tak, 4 dodatkowe białe serki to wcale nie jest błąd listy części na BL. Tak naprawdę jest. Ciekawie, co nie?


Budowa i modele
No dobra. Przebrnęliśmy przez opakowanie, instrukcje, naklejki, ludziki, listę części. Czas w końcu zerknąć na same modele, wysypać klocki, budować! No to zaczynamy … woreczek nr 1. Oczywiście standardowo mamy ludziki, ale … o, jakieś kółka, skrzydełka. No zapowiada się ciekawie. Ale najpierw ludziki. Wspominałem już, że pomnik classic space to perełka? Jeśli nie, to właśnie mówię. To jest wspaniała PEREŁKA (która niestety póki co ma niezbyt przyjemne ceny na BL). Mamy ludziki gotowe, zabieramy się za coś jeżdżącego…

Łazik i stateczek złoczyńców
Coś bardzo dziwnego, patrząc na ułożenia, że tak za przeproszeniem to ujmę, zadu kierowcy. Bo kto to widział, by kierowca siedział nierównolegle do płaszczyzny, po której się porusza? Ale trzeba przyznać projektantom, że jest to ciekawe rozwiązanie. Oczywiście warto zauważyć, że, uwaga! spoiler!, mieści się spokojnie w dużym statku, dokąd może wjechać przez tylną otwieraną klapę.
Oprócz tego bierzemy się za mały stateczek złych. No może lata małym czymś, ale jaki on odważny. W końcu ma działo, by uwalniać swoich braci z rąk policjantów. Znowu – działo spełnia swoje zadanie i zabawa nim jest świetna. Sama konstrukcja tego maleństwa też jest bardzo ciekawa, szczególnie wykorzystanie tych ciekawych bioniclowych skrzydełek. I do tego jeszcze mamy ogień buchający z tyłu statku z silnika. Model, jak nic, udany.

Galactic Enforcer

No to rozpakowujemy woreczek nr 2. Widzimy kolejną sforę klocków wraz z wielką szybką. To już nam sugeruje, że zbudujemy kabinę. I dobrze. Budujemy tutaj przednią część statku. Ogólnie warto zauważyć, że całość składa się z pojedynczych modułów, więc rozłożenie budowy na etapy nie było trudne. Buduje się to przyjemnie, sama konstrukcja jest ciekawa. Po raz kolejny cieszy sposób użycia technicowych paneli. Prosty kokpit, do tego działka z przodu i coś, co mi wygląda na rakiety po bokach. No i ciekawe użycie tych grubszych karbowanych flexów przecinających panele. Jak się spojrzy na tą kabinę z przodu to sprawia wrażenie bardzo agresywnej, mi tam się podoba. No i po raz kolejny martwi wkładanie Barraki Eye do halfinów ze studem, trzeba uważać, bo potem ciężko wyjąć. A, i jeszcze w ciągu budowy tego etapu, miłym zaskoczeniem był powstały mały robocik (patrz: fragment o ludzikach). Wstawia się go mniej więcej stud – dwa przed końcem szybki, tam nawet widać półeczkę dlań przeznaczoną.
No to czas na woreczek nr 3. Nuda. A może i nie. Budujemy sam korpus. Zaczynamy od potężnej ramy zmontowanej z technic bricków i ramek technicowych, nawet liftarmy się tu zapodziały. Ale tak musi być. W końcu ten statek mały nie jest, a jakoś to się musi trzymać i musi być możliwość zabawy tym czymś.
Woreczek nr 4. Kontynuujemy budowę korpusu. Tym razem dodajemy drobiazgi na skrzydełka, dwa potężne działa na każdym z skrzydeł, do tego zaczyna się tworzyć całe centrum dowodzenia wewnątrz. Powoli, powoli, dążymy do celu. Nawiasem mówiąc, w momencie budowy korpusu to wciąż sprawia wrażenie, że ten statek będzie … no raczej niewielki. Taki sumie niepozorny, korpus prosty, żadnych wodotrysków, po prostu jest.
Woreczek nr 5. No w końcu. Widać cokolwiek. Na tym etapie kończy się budowa całego korpusu. No i wciąż się nasuwa stwierdzenie, że to jest malutkie. Gdzie ta cała potęga? Jaki to zestaw flagowy, skoro to wciąż malutkie. Ale mniejsza o to. Z ciekawych rzeczy – wewnątrz mamy dodatkowe butle tlenowe, działka (w trzech różnych kolorach, a co). Do wnętrza mamy dostęp dzięki otwieranej do góry klapie – która o nic nie zahacza dzięki 8 serkom w osi obrotu (widać na dalszych zdjęciach). To rozwiązanie z serkami mi się bardzo podoba, szczególnie, że dzięki temu jest ich całkiem sporo. A i ciekawostka, klapę otwieramy za pomocą tego klocka, butle tlenowe trzymają się na tym klocku. A mimo że się odwróci statek to butle nie spadają z haków. Trzeba przyznać, że patent z użyciem takiego samego klocka, jak do otwierania klapy, ale odwróconego (znaczy „łapka” do środka) jest o tyle ciekawy, że blokuje butle, no i co prawda się majtają po haku, ale z niego nie wypadają. Naprawdę pomysłowe. Mamy jeszcze kolejną szybkę, która bardzo ładnie się komponuje z przednią (ale to będzie później widać na zdjęciach). Do tego należy jeszcze dodać bardzo udaną linię skrzydeł (mam nadzieję, że na zdjęciach będzie widać to, jak one stopniowo zwiększają kąt pomiędzy linią skrzydła a linią korpusu), w sumie to mi na myśl przywodzi wahadłowce. Ciekawy jestem, czym się sugerowali projektanci tego zestawu (zdjęcia samego korpusu nie będzie, szukajcie w końcowych zdjęciach).
No i czas na 6., ostatni woreczek. Tutaj, jak macie kogoś pod ręką, kto może pomóc w budowie – to warto sobie ściągnąć taką osobę. Bo wszystko jest budowane 2 albo 4 razy. Zaczynamy od modułu z miejscem dla policjanta oraz silnikiem. Takie są dwa. I muszę przyznać, że ich konstrukcja mi się niesamowicie spodobała. Bardzo ciekawe montowanie tych dużych łuków z wycięciem bokiem na bracketach. Trzyma się to świetnie, do tego dość ciekawa technika. Za to silniki – wykorzystanie felgi 62,4 x 20, do tego płetw technicowych – kolejna ciekawa konstrukcja. Warto sobie dokładniej przejrzeć instrukcję, by wyłapać te wszystkie drobiazgi.
Do tego składamy 4 kontenery-więzienia. Taka sama konstrukcja jak w Hyperspeed Pursuit, świetne do zabawy, jak się ma czym do nich strzelać. Bardzo ciekawy element, który tu idealnie pasuje do całości.
Dobra, tyle o budowie. Proszę Państwa, oto On – Jego Magnificencja Galactic Enforcer. Model flagowy serii Space Police. Serii o tyle ciekawej, że właściwie wydanej w idealnym momencie, bo na 30-lecie classic space. Model ciekawy, z wieloma przydatnymi częściami, do tego parę udanych rozwiązań konstrukcyjnych (widać, że projektanci mieli większe pole do popisu), ale wciąż świetny do zabawy, bardzo odporny. Wielki (a w trakcie budowy sprawiał wrażenie tak niepozornego), ciekawy, udany!

Czas na zdjęcia!


Zacznijmy od paru widoków z zewnątrz:


Następnie spojrzyjmy do wnętrza:
Obejrzyjmy więzienia, silniki, skrzydła:
Kabinę:
Spojrzyjmy od góry:
Pobawmy się modułami (nawiasem mówiąc inne kombinacje niż ten wielki statek - nie są tak ciekawe):
Zerknijmy na cały zestaw:
I postawmy go obok Hypespeed Pursuita:
Podsumowanie
Uf, to by było na tyle. Zestaw jak dla mnie – bomba. Mój nr 1 jeśli chodzi o ten rok (oczywiście nie mówimy o exclusivach tylko o zwykłych zestawach, które możemy kupić w sklepie). Zestaw – warto kupić. Cena na szczęście powoli spada, warto go mieć. I wcale nie trzeba być fanem space – ten zestaw według mnie jest dla każdego. Model warto zbudować, zobaczyć, jak go zaprojektowali, a później użyć części z niego. Jest ich dużo i są przydatne. A wspominałem o cudownym hołdzie dla classic space? :) (gdzie nawet skusiłem się by naklejka, jako jedyna, znalazła się na swoim miejscu – inaczej nie wypadało!).

Za

 • ciekawe elementy,
 • rewelacyjnie zaprojektowane modele,
 • wysoka bawialność,
 • ludziki,
 • hołd dla classic space

Przeciw

 • montowanie Barraki Eye w halfpinach,
 • cena?
Ostatnio zmieniony przez rh 2009-09-02, 23:13, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
 
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 22:50   

Jakoś czasu nie miałem, żeby obejrzeć spis części z tej kosmicznej policji, a tu taka niespodzianka. No toż ten zielony ludek jest po prostu masakrycznie brzydki czyli piękny.
Statek jest do niego zbędnym i zbyt kosztownym dodatkiem.
Mógłby wystąpić w przyszłości w jakimś innym zestawie, bo tak po 10 dolców za figurkę to trochę drogo :(
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2009-09-02, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
greenblue 


Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2007
Wpisy: 183
Skąd: Warsza
Wysłany: 2009-09-03, 00:12   

Zgadzam się z przedmówcą, figurka bandyty jest tak brzydka, że aż piękna. Do tego pomarańczowy złoczyńca wygląda... poczciwie. Obu chciałbym mieć. Statek jakoś niekoniecznie. Nie będzie ze mnie fana SP III, z nowych serii tylko PM mi przypadła do gustu.
Kolorystyka biało niebieska do mnie nie przemawia (podobnie było z Ice Planet, tam jeszcze trans-pomarańcz wieńczył dzieło :/ ) i za dużo dużych elementów. I w ogóle jakoś to nie jest to, jeśli o mnie chodzi.
A jeśli chodzi o samą recenzję to jest bardzo dobra. Dokładna, z wieloma zdjęciami, krok po kroku omawia budowę i wszelkie szczegóły zestawu. Zapewne pomoże osobom, które zainteresują się tym zestawem.
_________________
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017
Ostatnio zmieniony przez greenblue 2009-09-03, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ramzes 
Master of disaster


Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2008
Wpisy: 395
Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Wysłany: 2009-09-03, 12:42   

Kurde urzekł mnie ten statek, nie wiem tylko czy ze wzgledu na świetnie napisaną recenzje, pomysłowe wykonanie, czy może jedno i drugie:)
W każdym bądź razie, zakup jakiegoś zestawu SP przeze mnie zbliża się wielkimi krokami. Aaa własnie, minusikiem tego zestawu jest malutka ilość kosmicznych policjantów. Taki duży statek i tylko 3 stróżów prawa?
_________________
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
 
 
 
 
Piterko 


Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2008
Wpisy: 533
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-09-03, 14:00   

Dokup Hyperspeed pursuit + ze dwa impulsy i masz już pokaźną kolekcję xD
Hm... ci nowi policjanci owszem mają swój urok.. ale patrzę teraz na dowódcę Sp II... zielono biały ludzik z czarnym kaskiem i ciemnozieloną szybką. Naramienniki niebieskie i spluwa u boku. Wygląda... jak kosmiczny policjant. A ci nowi wyglądają jak swat przyszłości. Do tego jak oni oddychają w przestrzeni z pół kaskami? Tak, technika poszła do przodu :)
Nowe statki są wyraźnie bardziej opływowe i bliżej im do Exploriens niż do starych wahadłowców. Widać to chociażby po tych cylindrach. Mówcie co chcecie ale kapsuły, rodem z "Aliena" nie są tak fajne jak te pierwsze więzienia z elektrycznymi kratami z SPI. W SPII były to skrzynie. A tu mamy już kapsuły zamrażające. No i spluwy - jak dla mnie zostawiłbym tylko te stare. Te flick-firesy mnie nie przekonują.
Ten policjant w okularkach wygląda trochę jak jeden z detektywów serialu CSI.
W sumie to coś co zachęciło mnie do kupienia zestawu to ludziki i ta statua. Gdyby jeszcze tak dali kask starego typu...

Sam statek jak dla mnie jest... najwyżej średni. Nie przekonują mnie te ogromne panele. Brak studów (to się zwie SNOT, tak?) osiągnięty kosztem dużych, opływowych paneli. Jak dla mnie spora część ceny to koszt ludzików.
Szkoda, że teraz Lego opłaca się kupować tylko na Allegro albo przez inny serwis aukcyjny. Co z tego, że to są takie wspaniałości, skoro za tyle kasy można kupić malucha odpicowanego na maksa? XD
 
 
 
Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-03, 14:33   

rh napisał/a:
Dokładnego znaczenia tekstu nie znam, ale z tego, co mi się udało wydedukować na podstawie translatorów z łaciny na angielski, chodzi tu o upamiętnienie 30-lecia classic space.

"30 lat budowania w bezkresnym niebie" (mniej więcej)
Piterko napisał/a:
No i spluwy - jak dla mnie zostawiłbym tylko te stare.

A według mnie przydałoby się coś nowego. I tak nawiązań do classica jest sporo.

A sam zestaw - dla mnie prawie bomba. Fakt, że ma parę minusów, ale w obliczu tych 'różności' wypuszczanych przez Lego wypada duuużo lepiej.
 
 
 
Mikolaj 


Wiek: 27
Dołączył: 02 Lut 2008
Wpisy: 1044
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2009-09-03, 15:57   

A mnie się główny model niezbyt podoba. Wygląda na taki... zjunioryzowany. Czy jak to tam się pisze:P


Mimo to - kupiłbym go. Niezłe części, no i posąg CS.
_________________
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.
 
 
 
 
spacelord 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Cze 2007
Wpisy: 920
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-04, 15:56   

Ja też go kupiłem i to w samym Legolandzie na pamiątkę... niestety miałem niemiłą niespodziankę - w pudełku był 3 lewe i 1 prawe skrzydło (to niby technicowe) - zareklamowałem po powrocie do Polski, i byłem mile zaskoczony że w niecały tydzień później już doszedł list z brakującym klockiem :)

Co do zestawu to jak dla mnie ma więcej klocków niż wydawałoby się patrząc na gotowy model - tak że tutaj plus :) Dość sporo fajnych części (w końcu nie zabraknie mi już zielonych światełek ;) ) - też na plus.
Niestety - jak chyba w każdym zestawie - jest trochę niepotrzebnie dużych klocków, tam gdzie mogłoby być więcej ale mniejszych... ale cóż poradzić na to - w końcu to dla dzieci :/
I 'technicowy' spód jakoś mało mi pasuje, ale przynajmniej solidny jest (za to mało 'kosmiczny')...

W moim modelu zauważyłem że tylna klapa zbyt często powoduje odrywanie się sufitu (jakoś zachacza trochę)... ale budowali to znajomi więc może coś nierówno im wyszło...

No i przy dość wielu zaokrągleniach razi mnie trochę kanciasta zabudowa tylnych skrzydeł...

No i na koniec - model bardzo fajny (i fajne części), nie żałuję w ogóle że go kupiłem :)
Recenzja też bardzo solidna :)
 
 
 
glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL


Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2008
Wpisy: 1364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-04, 21:39   

kris kelvin napisał/a:
Jakoś czasu nie miałem, żeby obejrzeć spis części z tej kosmicznej policji, a tu taka niespodzianka. No toż ten zielony ludek jest po prostu masakrycznie brzydki czyli piękny.
Statek jest do niego zbędnym i zbyt kosztownym dodatkiem.
Mógłby wystąpić w przyszłości w jakimś innym zestawie, bo tak po 10 dolców za figurkę to trochę drogo :(

Czuję tak samo. Do tych brzydkich ludzików dołożyłbym tylko pomnik i zrobiłbym jakiś Space Police battlepack czy cóś w tem guście
_________________
acmilaneo napisał/a:
jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach
 
 
 
Piterko 


Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2008
Wpisy: 533
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-09-04, 21:47   

Dygresja: space police I powstało jeszcze gdzieś w 1989 (albo w 90 nie pamiętam). Piraci powstali w 89. Szykujmy się na powrót Blacktrona a w 2013 na Ice Planet 2022.
Skoro zrobili duży flagowy statek, złym też coś niecoś dali to stąd jest tylko krok od odtworzenia jakiejś planety.
Sam Enfoncer też idzie starą drogą: statek + łazik + więzień. No a ten pomnik... cóż, przydało by się coś niecoś więcej. Muzeum jakieś czy coś? Nie zmienia to faktu, że sam posąg jest świetny. Ale dawać go w Battlepacku? Co by tam miał robić? Strzelać z kamienia? ("Daj kamienia")
 
 
 
nori 
Adminus Emeritus


Wiek: 41
Dołączył: 02 Lut 2005
Wpisy: 926
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-06, 01:29   

Ten wielki pojazd jakoś nie przypadł mi do gustu, choć trzeba przyznać że pod wieloma względami prezentuje się rewelacyjnie, i to zarówno pod względem budowy jak i wyglądu. Ale Space to nie moja działka ;). Natomiast ludziki to już inna bajka, są rewelacyjne. I to łącznie z tym malutkim białym robotem - wygląda przepięknie.
No i pomnik. Może to i nienormalne, ale uważam te parę elementów za największy atut tego zestawu. Trzeba będzie popolować na ludziki i pomnik, albo poczekać na jakąś okazje...
Świetna i dokładna recenzja, wielkie dzięki!
_________________
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
 
 
 
ost_vegeta_ssj4 


Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2009
Wpisy: 33
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-09-06, 14:22   

Zestaw prezentuje się standardowo jak na duże krążowniki Space Police, czyli miejsce dla desantu, jakiś pojazd kołowy plus więzienia. Zdecydowanie zestaw nie przypadł mi do gustu poza kolorystyką ala Futuron.
Jedyny plus - Pomnik, który jest rewelacyjny.
 
 
 
 
Scrat 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2008
Wpisy: 543
Skąd: Lubań
Wysłany: 2009-10-09, 14:36   

Nie gryźć za necroposting! Fajną ciekawostkę znalazłem! :>

Jakiś czas temu oglądałem sobie naklejki i... klik. Kolejne nawiązanie do wcześniejszych kosmicznych serii.
_________________
whbricks || facebook
 
 
 
lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy


Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sie 2007
Wpisy: 733
Skąd: fawela wielkomiejska
Wysłany: 2009-10-09, 18:47   

Scrat napisał/a:
Nie gryźć za necroposting! Fajną ciekawostkę znalazłem! :>


Chyba w Recenzjach jako w jedynym dziale necroposting mozna troche uprawiac, prawda? Czy sie myle, administracjo? :)
_________________
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.
 
 
 
Jerac 
Zdemodywowany


Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2006
Wpisy: 2311
Skąd: Sol III, Łódź
Wysłany: 2009-10-09, 18:50   

Cóż, nie wiem jak administracja, ale moderatorzy generalnie nie ścigają jeśli ktoś ma do dodania coś wartościowego, jak na przykład uwaga Scrata powyżej.

Wracając do tematu - kto mi takiego zasponsoruje? :P
_________________
Galeria moich MOCy
 
 
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,059 sekundy. Zapytań do SQL: 9