2554 Formula 1 Pit Stop

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lordofdragonss

2554 Formula 1 Pit Stop

#1 Post autor: lordofdragonss »

Czyli czemu warto tankować w Shell'u

2554: Formula 1 Pit Stop
Obrazek
Ceny:
MSRP: BRAK
W sklepach: BRAK
W Shell: 1950 punktów
S@H PL: BRAK

Brickset: http://www.brickset.com/detail/?Set=2554-1
Częsci Peron: http://www.peeron.com/inv/sets/2554-1?withpics=yes
Bricklink: http://www.bricklink.com/catalogItemInv ... tID=2554-1


Wstępik:
Zanim zacznę, chciałbym przeprosić wszystkich, że nadal nie opublikowałem recenzji serii Castle, pisze prace ustną z Polskiego. Jednak będąc dziś na stacji, zawołała mnie ekspedientka i wręczyła mi zamówione przed kilkoma dniami pudełko, ucieszyłem się niezmiernie, i jak najszybciej chciałem się z wami podzielić tym "specjalem" z 1997. Nadal nie wiem co on robi w najnowszym katalogu, jednak polecam wziąć, jeśli tankujecie w Shellu :)

Pudełko:
Obrazek
Obrazek
Pierwsze co widzimy to wielkie logo Shell, i scenkę na której trwa walka miedzy Teamem 5 i Teamem 1 sponsorowanym(sądząc po kolorach) przez Shell, po drugiej stronie kilka propozycji w co możemy zmienić dany zestaw.Ach.... Pamiętam czasy kiedy każde pudełko miało takie coś...
A swoją drogą, czy mi się zdaje, czy minifigi w kaskach biegną prosto pod samochód? xD

Zawartość:
Obrazek
Po wysypaniu pudełka wypada Instrukcja, płytka, naklejki (aż trzy! :) ), mini katalog (To dziwne uczucie patrzeć dziś na mini katalog z 1997 roku...), no i trzy stare dziurkowane woreczki. Luzem wypadają jeszcze dwa podwozia"nowego" typu, linka z klockowymi zakończeniami i linka z pistolecikiem.

Ciekawe części:
Obrazek
Z tymi częściami nigdy nie miałem wcześniej styczności, lub sa warte zainteresowania.
Cudowny zestaw narzędzi w OldDarkGrey, flaga zadrukowana szachownicą z dwóch stron, zielona płytka z kawałkiem drogi(wystąpiła tylko w czterech zestawach w tym tylko jednym nie promocyjnym), nadrukowane title z cyferkami(ej gdzie dwójka?),oraz z wskaźnikami.Dostajemy też żółty element służący do podawania "kablosznurka" i niebieski lewarek. Na koniec mój ulubiony element, mianowicie linka, która była bardzo rzadka w starych zestawach, a jako dziecko bardzo chciałem mieć...

Minifigi:
Obrazek
Kryjcie się! OkularoKlony atakują!
Tak to wielki minus, nie mogli dać chociaż jednej normalnej buźki?
Dwie niebieskie i trzy czerwone koszule wyścigowe- dostępne tylko w tym zestawie.
Zwróćcie uwagę na małą wyścigówkę na żółtym tle!

Wyścigówki:
Obrazek
Dwie wyścigówki, różniące się jedynie kolorem i nadrukowaną cyferką z przodu(kolejny "exclusive" dla zestawu). Bardzo ładnie zbudowane, trzymają klimat F1 Racing.

Wózek z paliwem:
Obrazek
Mały zgrabny wózeczek, nic dodać nic ująć. Niestety minifig musi go pchać, ponieważ nie ma żadnych uchwytów. Węża nie da się wciągnąć do środka, z drugiej strony jest zaczep do którego przyczepiamy pistolecik, gdy go nie używamy.

Pit Stop:
Obrazek
Bardziej wygląda jak przydrożny zakład mechaników... Mimo to butle z powietrzem i flagi są miłym akcentem, niestety znak STOP i flaga Shella to naklejki.
Dodatkowo otrzymujemy gaśnicę, i stojak na narzędzia i "to coś" na dwie dodatkowe opony.

Pozostałości:
Obrazek
Tak dobrze widzicie, w pozostałościach są dwa małe zadrukowane title!
------------------------------------
Bonus:
Obrazek
"Ej, ten nowy całkiem nieźle się spisuje!"
Plusy:
+Za darmo!
+Nadal dostępny
+Bardzo fajna płytka
+Dodatkowe zadrukowane title
+ładne klasyczne wyścigówki
Minusy:
- 5 tych samych twarzy w jednym zestawie?!
-znak STOP i flaga Shella to naklejki.
- Identyczna budowa wyścigówek
Ostatnio zmieniony 2009-02-16, 17:51 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Goldbrick

#2 Post autor: Goldbrick »

To jest cały czas dostępne na Shell'u?!
Rewelacja jak na produkt "darmowy" (w rzeczywistości płacisz w cenie benzyny).
Typowy zestaw z lat 90. - kanciaste konstrukcje, wszystkie figsy z takimi samymi głowami.
Nie ma co oceniać:)
Jedyny minus to że nie zaznaczyli że czerwona wyścigówka to Ferrari (jakieś naklejki by się przydały)
Ostatnio zmieniony 2009-02-16, 17:48 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#3 Post autor: kenobi8 »

Wow, jak to się uchowało tyle lat. Szkoda, że u mnie nie ma Shella, już by tata tam tankował :P
Podajesz za minus buźki, ale w '97 za dużego wyboru nie było.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

kenobi8 pisze:, ale w '97 za dużego wyboru nie było.
Pierwsze słyszę. Był bardzo duży wybór...

Model jest świetny, bardzo podobają mi się ubranka minifigów.
lordofdragonss pisze:Dwie wyścigówki, różniące się jedynie kolorem i nadrukowaną cyferką z przodu
Wtedy, jak dobrze pamiętam, wszystkie były tak samo budowane... W moim 6335 są trzy identyczne:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Zestaw ten jest do odebrania na stacji 14 dni po zamówieniu. Wiec mają te zestawy tam gdzieś, hen, w siedzibie Shella. I od trzech lat jest to jedyny zestaw Lego w katalogu Smart...

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#6 Post autor: Adrian »

Strona z katalogu SHELLA z tym zestawem:
https://www.shellsmart.com/smart/catalo ... 42&pType=c
Pb 95 - 1litr 1 punkt SMART
Shell Diesel Extra - 1litr - 1 punkt SMART
Shell Power Gas - 1litr - 1 punkt SMART
Shell V-Power Racing 99+ - 1litr - 5 punktów SMART
Shell V-Power - 1litr - 2 punkty SMART
Drogi ten zestaw ;) Ale tankować gdzieś trzeba, więc dlaczego by nie Shell...

Swoją drogą.... nie wie ktoś jaka jest różnica w cenach benzyny na Shellu w porównaniu do innych pobliskich stacji? Sam aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia... Bo jeśli ceny są porównywalne lub minimalnie wyższe to nie ma problemu. Gorzej, jeśli różnica jest już dość spora.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Adrian pisze:Ale tankować gdzieś trzeba, więc dlaczego by nie Shell...
Bo na Neste mam sporo taniej :P

No i powiem,ze zestaw bez specjalnego polotu i zajezdza mi tu zestawikami sprzed 10-15 lat, co w tym przypadku nie jest na jego korzysc :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#8 Post autor: greenblue »

Kubrick pisze:No i powiem,ze zestaw bez specjalnego polotu i zajezdza mi tu zestawikami sprzed 10-15 lat, co w tym przypadku nie jest na jego korzysc :P
A jak dla mnie jak najbardziej na korzyść. Jest taki na Allegro obecnie do kupienia. Klasyka dla tych, którzy lubią lata 90-te.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

To dziwne uczucie patrzeć dziś na mini katalog z 1997 roku...
Błąd. Z 1998 roku. A ja w Saucer Centurionie miałem nowiutki, pachnący katalog z 1994.

Gdyby kilku z tych okularników miało standardowe griny...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Kirysowaty pisze:
To dziwne uczucie patrzeć dziś na mini katalog z 1997 roku...
Błąd. Z 1998 roku. A ja w Saucer Centurionie miałem nowiutki, pachnący katalog z 1994.

Gdyby kilku z tych okularników miało standardowe griny...
Wszystkie zestawy mają gwiazdkę oznaczającą nowość z 1997, i w tym samym roku wyszedł też Pitstop, w środku są Nurkowie, Ufo, Aquariders i Stingrays, no i Western, nie ma żadnego z zestawów 1998

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#11 Post autor: greenblue »

Zdaje się, że błąd jest w Collector's Guide, bo tam ten zestaw jest w roczniku '98 (s. 376).
Na to źródło powoływałeś się Kirysowaty?
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Zawsze tankuję na shellu. Teraz wiem po co zbierać punkty :)

ODPOWIEDZ