Regulamin forum LUGPOLu

Zapoznaj się z regulaminem zanim napiszesz swój pierwszy post.
Zablokowany
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

Regulamin forum LUGPOLu

#1 Post autor: shaggie »

REGULAMIN

Postanowienia ogólne:
1.1 LUGPOL jest prywatną inicjatywą Jana "Jahoo" Biela-Abreu, Michała "Erica Traxa" Skorupki oraz Marcina "Żbika" Żbikowskiego, utrzymywany jest z dobrej woli, więc wszelkie uwagi i zastrzeżenia będą rozpatrywane wyłącznie jako wolne wnioski.
1.2 Administratorzy pokrywają koszty utrzymania serwisu internetowego LUGPOLu - zwłaszcza domeny i serwera, dbając o możliwie wysoki poziom techniczny tych usług - ze środków własnych. Każdy z użytkowników ma prawo do całkowicie dobrowolnej składki na rzecz LUGPOLu - kto uważa nasz serwis za wartościowy, przydatny, ciekawy, kto czuje wewnętrzną potrzebę wsparcia naszych wysiłków, może dokonywać wpłat w dowolnej wysokości i z dowolną częstotliwością. O szczegóły należy pytać administratorów.
1.3 Decyzje adminów są ostateczne i nieodwołalne.
1.4 Admini przyjmują na siebie odpowiedzialność za prawidłowe działanie Forum oraz jego organizację, dokładają także wszelkich starań, aby przestrzegane były zapisy regulaminu, obowiązujące przepisy prawa oraz ogólnie przyjęte zasady netykiety; administratorzy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za treści głoszone przez innych użytkowników Forum.
1.5 Administratorzy zastrzegają sobie prawo do moderacji (zmiany treści, usunięcia) postów bez podania przyczyny.
1.6 Prawo rejestracji na Forum przysługuje osobom, które ukończyły 18 rok życia.*)
1.7 Podczas rejestracji na Forum wymagane jest podanie daty urodzenia.
1.8 W myśl obowiązującej Ustawy o prawie autorskim, każda wypowiedź czy konstrukcja przedstawiona na tym forum i/lub stronach www.lugpol.pl jest utworem, który podlega ochronie prawnej.

Zasady wypowiedzi:
2.1 Na forum obowiązują zasady netykiety, dobrego wychowania i kultury wypowiedzi. Forum czytywane jest często przez osoby nieletnie, obowiązuje więc całkowity zakaz używania słów wulgarnych i umieszczania materiałów obraźliwych, obscenicznych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem.
2.2 Każdy forumowicz ma obowiązek dbać o poprawność ortograficzną i stylistyczną swoich postów - dysleksja nie jest wymówką.
2.3 Przed napisaniem postu sprawdź dokładnie, czy podobny temat nie został już poruszany. Następnie upewnij się, że kierujesz wypowiedź do odpowiedniego działu.
2.4 Wznawianie starych wątków (starszych niż 1 miesiąc) poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego do danego tematu jest zabronione.
2.5 Nie wolno umieszczać dwóch postów jeden za drugim w odstępie czasu mniejszym niż trzy dni. Zamiast tego użyj funkcji "zmień", by uzupełnić treść pierwszego postu.
2.6 Nie wolno wstawiać do postów zdjęć rozpychających układ forum (większych niż 800x600) a także publikować zdjęć o niewspółmiernie dużej objętości - Poradnik szybkiego zmniejszania wagi zdjęć
2.7 Dopuszczalny rozmiar podpisu (sygnaturki) to cztery wiersze.
2.8 Emotikony i uśmieszki są dla ludzi, ale nie wolno ich nadużywać!
2.9 Zabronione jest ponadto umieszczanie krótkich, nic nie wnoszących postów o treści typu "zgadzam się!", "też tak myślę!" lub wypowiedzi zupełnie pozbawionych sensu.
2.10 Wszystkie posty naruszające wymienione tutaj zasady zostaną zmoderowane, zaś w przypadku powtarzających się nagminnie naruszeń regulaminu, autorzy tych postów zostaną ukarani.
2.11 Na forum nie dyskutujemy na tematy polityczne, religijne i światopoglądowe.

Kary:
3.1 Autor postu naruszającego regulamin zostaje upomniany.
3.2 Jeśli nadal publikuje wypowiedzi sprzeczne z regulaminem - konto zostaje trwale usunięte z forum.

Poradniki na temat wstawiania oraz obróbki zdjęć:
FAQ początkującego AFOLa | Pomniejszanie i publikacja zdjęć na forum | Galeria naszych MOCy - brickshelf.com | Galeria naszych MOCy - gardenium.org

W razie potrzeby, w każdej chwili możesz poprosić Moderatora lub Administratora o pomoc.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Twój problem, opisz go w odpowiednim temacie - postaramy się pomóc.

____________________________________________________
*) Postanowienia zawarte w tym punkcie nie mają mocy wstecznej.
Ostatnio zmieniony 2020-11-01, 09:55 przez shaggie, łącznie zmieniany 44 razy.
shaggie.

Zablokowany