[WIP] Ulica (jeszcze bez nazwy) ala Długi Targ

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[WIP] Ulica (jeszcze bez nazwy) ala Długi Targ

#1 Post autor: Hippotam »

Wymyśliłem sobie uliczke na makietę planowaną do Łodzi. Nie wiem czy ta impreza dojdzie do skutku ("Spokojnie, spokojnie, będzie dobrze, zaufajcie mi"), ale już na tyle zaangazowałem się w projekt, że na pewno dojadę do końca. Ponieważ potrwa długo i będę potrzebował masy dobrych rad, zakładam wątek już teraz.

Uliczka będzie mocno inspirowana tym zdjęciem:
Obrazek
choć jak zwykle nie będę się jakoś kurczowo trzymał wyglądu oryginału.

Założenia sa takie:
- Kamieniczki wąskie (średnio 16 studów), ale wysokie (o.k 40 bricków)
- Lanserskie kolory (md blue, tan, dark red, dark blue, sand green, dark green, tan, brown plus niepewne: pink, earth orange)
- Fronty kamieniczek identyczne z tyłem (z dokladnoscia do kilku detali, np bram)
- skrajne kamieniczki będą narożne, z trzema scianami "dekoracyjnymi"

No i pora na początek. Zdjęcia są linkami;
Obrazek

i inne ujęcie (widać dachy):
Obrazek

Niebieska kamieniczka wygląda już prawie docelowo, brązowa to eksperyment, Gorna, trójkątna częśc to tymczasówka, zbudowana w pare minut "na próbę".
Ostatnio zmieniony 2009-03-01, 21:06 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Fajny projekt.
Niebieska super, nadaje sie od razu. Brazowa to chyba troche inny styl, za bardzo "castle" ci sie zrobilo.

crises

#3 Post autor: crises »

Ładnie, bardzo ładnie. Białe wykończenie niebieskiej kamienicy wyszło bardzo dobrze, pomimio "IRCowych" obaw jak ten biały będzie wyglądał. Domki nie są kropka w kropkę jak te z Długiego Targu, ale to im tylko wychodzi na dobre. Te oryginale są, hmm, trójosiowe (zgrredek, dobrze piszę?), a Twoje z racji 16 studowej szerokości muszą być dwu.
Co do bram/wejść. Drzwi w niektórych prawdziwych kamienicach (tych na fotce) prowadzą do klatek schodowych, czasami jest to jakby korytarz na przestrzał wychodzący na podwórko, a czasami są to po prostu wejścia do sklepów. Może będzie Ci to pomocne w dalszym budowaniu.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Niebieska kamienica jest bardzo ładna - szczególnie z tą deską klozetową na zaszczytnym miejscu : oP

Brązowa jest za to... no niby ładna, ale jakoś tak... jakby trąci tandetą z tego typu dekoracjami nad oknami. W dodatku wyglądają na zbyt masywne i przytłaczające.

Ale to tylko moje zdanie, w sumie taka kamienica może być ciekawą atrakcją dla turystów ; o)

Moje uwagi:
1. Spróbowałbym jakoś zrobić, żeby ta biała dekoracja wystawała przed ścianę tworząc okap
2. Zrobiłbym rynnę - po jednej do każdej kamienicy.
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Nexus 7 pisze:za bardzo "castle" ci sie zrobilo.
Castle to moje drugie imie ;-)
Ciamek pisze:Brązowa jest za to... no niby ładna, ale jakoś tak... jakby trąci tandetą z tego typu dekoracjami nad oknami
Tak, mam takie samo odczucie. Może na parterze zrobie knajpe "Medieval Burger" z ogródkiem.
Ciamek pisze:1. Spróbowałbym jakoś zrobić, żeby ta biała dekoracja wystawała przed ścianę tworząc okap
Mówisz o tej na górze? O pol studa pewnie?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Hm, a mi się w brązowej podoba szare zwieńczenie dachu, natomiast zameczki na ścianie frontowej już trochę mniej.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Hippotam pisze:Mówisz o tej na górze? O pol studa pewnie?
Tak : o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze:Fajny projekt.
Brazowa to chyba troche inny styl, za bardzo "castle" ci sie zrobilo.
Dokładnie tak samo myślę. Zbyt castlowa jest, choć to tylko projekt jak zauważyłeś.
Kwestia gustu, ale brąz z jasnoszarym mi w ogóle nie pasuje estetycznie.
Błękitna za to już teraz wygląda świetnie. Nic bym nie zmieniał i nie ulegaj pokusie dodawania na siłę "detali architektonicznych" :D.
Ostatnio zmieniony 2009-03-01, 22:25 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

Dam tej brązowej jeszcze szanse, zobacze jak będzie wyglądac w otoczeniu wiekszej liczby kamienic. Na razie naszkicowałem góre - tak to sobie mniej-więcej wyobrażałem. Zdjałem tez tarcze, bo robiło się za gęsto:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Nexus 7 pisze:Brazowa to chyba troche inny styl, za bardzo "castle" ci sie zrobilo.
Może to neogotyk? Albo odrestaurowana w gotyckim stylu?
Może murki nad oknami nie wydawałyby się tak ciężkie, gdyby nie wystawały ze ściany. Może zrobić je z kafli "przylepionych" do ściany?

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

A moim zdaniem brązowa ma coś z neogotyku. Gdyby wywalić te tarcze, zrobić mury gołe ceglaste (czerowne) i wstawić kalsyczne okna. Das wird ein preussisch Mauer House. Oczywiście to tylko sugestia, każdy postrzega inaczej.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Dlaczego ala Dlugi Targ, a nie od razu Dlugi Targ?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Bo to będzie raczej Krótki Targ.

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

Misterzumbi pisze:Dlaczego ala Dlugi Targ, a nie od razu Dlugi Targ?
Bo:
- standart makiety jest 16x16, a trzyosiowe kamienice mi w to nie wejdą, poza tym - potrzebowalbym znacznie wiecej klockow niz przy obecnych zalozeniach
- i tak pewnie odjade wygladem daleko od pierwowzoru. Nie mam tez ambicji robienia dokładnego modelu - ja tylko się inspiruje.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:standart makiety jest 16x16
A czemu nie miałbyś trzech kamienic dwuosiowych zamienić na dwie trzyosiowe?

ODPOWIEDZ