8275 Motorized Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

#136 Post autor: Fistach »

Ceny 470zł -395 zł Najtaniej chyba na allegro;)
Idzie kupić za mniej niż 400 zł obecnie na allegro przykład:
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
Faktycznie szkoda, że wszystkie wyprzedane :D

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#137 Post autor: Scaner »

Jest na Allegro za 450, na tańsze się chyba nie zanosi. Ceny będą teraz po świętach maleć czy raczej rosnąć?
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#138 Post autor: SeezSQ »

zdecydowanie maleć.. chyba wyżej podskoczyć nie mogą :P w styczniu zaczną się pozbywać "nadwyżek" z magazynów..
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#139 Post autor: ManiekManiak »

Nie wytrzymałem i kupiłem. Tam wiadomo kiedy cena spadnie? a tak już mam i jestem happy. 4h składania, do 01:30 dziś siedziałem i na sam koniec zamiast cieszyć się śmigającym buldkiem... się okazało że mam w domu tylko 2 paluszki AAA. No nic, juz zakupione i śmigam.
Spostrzeżenia: szkoda, że lewa gąsienica nie targa atrapą silnika, poza tym skubaniec skręca w prawo. A może to właśnie z winy atrapy silnika? w końcu jakiś opór generuje i prawa gąsienica "jedzie" wolniej. Poza tym git malina:D Szkoda go rozbierać, ale trzeba testy mostów robić do TrTr:)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#140 Post autor: szarikm »

ManiekManiak pisze:Spostrzeżenia: szkoda, że lewa gąsienica nie targa atrapą silnika, poza tym skubaniec skręca w prawo. A może to właśnie z winy atrapy silnika?
Przekop wątek. O ile dobrze pamiętam, to znaleziono rozwiązanie tego problemu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#141 Post autor: M_longer »

Właśnie skończyłem składać swojego buldka (tak, widzę która jest godzina...). Ale był tego wart :))

Zabawa jest przednia. Przepchnąłem wszystko co miałem pod ręką; walizki na klocki (puste), pojemniki na drobnicę, buldek całkiem nieźle radził sobie nawet z przestawianiem własnego pudła po pokoju ;)

Zauważyłem że skręcanie i obroty w miejscu na dywanie powodują trzaskanie gąsienic (zwiększone tarcie podłoża). Ale na gładkich powierzchniach porusza się dużo żwawiej :)

Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem 8275 to niech się przestanie zastanawiać i kupuje.
Świetny jest :D

A teraz zzzzz...

kapalek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-25, 11:13
Lokalizacja: wielkopolska

#142 Post autor: kapalek »

czy ów "buldek" (system pf) ma płynną regulacę predkości?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#143 Post autor: M_longer »

kapalek pisze:czy ów "buldek" (system pf) ma płynną regulacę predkości?
Nie ma. Płynna regulacja prędkości ma nadejść wraz z nową seria Trains. A to już niedługo, bo w kwietniu :D

Ale uwierz, brak płynnej regulacji jakoś nie będzie Ci początkowo przeszkadzać ;)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#144 Post autor: greenblue »

Płynna regulacja już jest, brak jest tylko odpowiednich pilotów do PF-ów. Ale jak ktoś ma mindstormsy i umie trochę programować, to może taką regulację mieć już teraz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#145 Post autor: Nerevar »

Odświeżę trochę temat, dodając swoje przemyślenia o buldku.

Jest to mój drugi zestaw po dark age (pierwszy był cross), więc ilość innowacji klockowych mnie naprawdę zaskoczyła.

Wygląd genialny, konstrukcja wytrzymała i solidna ( może poza lemieszem, kominem i odwróconymi skosami przy belkach kabiny - te irytują szczególnie jak się go przenosi jedną ręką).

Bawialność nieporównywalna właściwie z niczym co miałem kiedyś - ta moc i full RC :), eh jak porównać z ledwo jadącym Barcode truckiem to jak niebo a ziemia.

Swoją drogą to niezwykłą moc mają te silniczki, pamiętając jak to kiedyś te stare ledwo sobie radziły, zrobiłem mini pojazd z nastawieniem na prędkość i przełożeniem odpowiednim to skosiłem trochę zęby beveli - od teraz będę uważał :D

Jakość klocków trochę mnie zdziwiła - inny plastik (mam nadzieje że solidniejszy, bo wizualnie gorszy), i te odlewy (kropki). Swoją drogą dziwne kolory mają teraz niektóre części - po co komu czerwone axle 2, niebieskie axle-piny itp. ?

Największym minusem moim zdaniem jest stabilność gąsienic, buldek płynnie skręca i obraca się w jedną stronę. Manewrując w drugą słychać przeskakiwanie gąsienic z prowadnic (szczególnie na dywanie)... zna ktoś jakiś trikas konstrukcyjny zapobiegający temu ?

Ale ogólnie całkiem udany model :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-13, 23:27 przez Nerevar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#146 Post autor: M_longer »

Nerevar pisze:ta moc i full RC
IR. RC to zupełnie inny układ.
Nerevar pisze:Swoją drogą dziwne kolory mają teraz niektóre części - po co komu czerwone axle 2, niebieskie axle-piny itp. ?
Teoretycznie mają pomagać w szukaniu części podczas budowania. W praktyce biją po oczach gdy model w którym są użyte ma inny kolor...

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#147 Post autor: Nerevar »

M_longer pisze:
Nerevar pisze:ta moc i full RC
IR. RC to zupełnie inny układ.
Chodziło mi że zdalnie sterowany ;]
M_longer pisze: Teoretycznie mają pomagać w szukaniu części podczas budowania. W praktyce biją po oczach gdy model w którym są użyte ma inny kolor...
Mnie to niezbyt pomaga, ale rozumiem że zestawy dla dzieci są kierowane. Jednak kolorystyka tych części powinna być bardziej ujednolicona..
Ostatnio zmieniony 2009-03-14, 11:22 przez Nerevar, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#148 Post autor: makorol »

RC może znaczyć Radio Control i Remote Control.
Pozdrawiam, Makorol.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#149 Post autor: Nerevar »

Jak ktoś chce sobie pojeździć oryginalnym buldkiem i denerwują go spadające z prowadnic gąsienice to mam małego FIXa.

Potrzeba
-8 beveli 12 zębnych
-8 axli "4"
-8 3/4 pinów (tych dkgrey)

Przerabiamy 4 nasze prowadnice na takie (UWAGA !, na obrazkach są axle 5l i 6l, należy stosować 4l - ja użyłem takich jakie miałem pod ręką ale z dłuższymi niż 4l będzie haczyć :) )

Obrazek

Obrazek

Następnie montujemy je we wskazanych miejscach (zakreśleniem zaznaczyłem strony prowadnic po których powinien znaleźć się bevele, natomiast iksem - napędzane koła)

Obrazek

I gotowe, teraz można jeździć po dywanie czy czym się tam chce, gąsienice już nie przeskakują.

Opcjonalnie można przerobić tak wszystkie prowadnice i dodać bevele po obu stronach ale to nie jest konieczne, poza tym potrzeba by ich całkiem sporo.
Ostatnio zmieniony 2009-04-16, 20:38 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#150 Post autor: Fistach »

Jak mam być szczery to buldek jako jedyny zestaw który złożyłem i który postał dłużej niż 20 minut (aż baterie padły) to nie zdarzyło mi się, żeby gąsienice spadły.
Ostatnio zmieniony 2009-04-17, 14:08 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ