[WIP] Ulica (jeszcze bez nazwy) ala Długi Targ

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

#16 Post autor: Hippotam »

zgrredek pisze:A czemu nie miałbyś trzech kamienic dwuosiowych zamienić na dwie trzyosiowe?
Bo by musiały być wyzsze o jedno piętro żeby to jakoś wyglądało podobnie. Mając w planie osiem kamieniczek boje się że bym tego nie udżwignął finansowo...

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#17 Post autor: tobiasz »

A mi się właśnie ta zamkowa kamieniczka podoba - brązowy kolor dobrze wygląda z szarym i te murki nad oknami całkiem fajnie wyglądają, jedyny minus w obu kamieniczkach to wg mnie wejścia - jakieś takie trochę za wysokie się wydają - zamiast tego można tam by było wstawić np. małe drzwi zamkowe albo zrobić bramę na wjazd do podwórka, ale ogólnie bardzo fajnie - sam nabrałem ochoty na kolejną kamieniczkę

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#18 Post autor: lugomina »

Hipciu, niebieska kamieniczka klozetowa jest rewelacyjna!
Do brazowej czekolady beda zas pasowac turkusy, ewentualnie tez biel :)
Brawo za pomysl, szczuple kamieniczki sa przepiekne. Tak jak modulowe miastko Crisesa, w razie desperacji tez mozesz pójsc w mikroskale :)

No i oczywiscie czekam na Power Kamieniczki - jedna lime i druga orange. Obok siebie :)
tobiasz pisze:jedyny minus w obu kamieniczkach to wg mnie wejścia - jakieś takie trochę za wysokie się wydają -
Bój sie Lega, tobiasz! W Gdansku nie byles czy jak? Wysokie progi, na których mozna rymnac dziobem o podloze, to szacowna wizytówka starego miasta :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

Aktualizacja, na dowód że codzienie idac umyć zęby dokładam po parę klocków:

Obrazek

Więcej na Flickr

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

ładnie ładnie :)
Cb1100RR

Fistach

#21 Post autor: Fistach »

Zaczyna to jakoś wyglądać :) W sensie że jest już trochę więcej tych kamieniczek.

Nie podoba mi się to, że wszystkie mają takie same dachy (kształtowo) No oprócz brązowo szarej, która jak do tej pory jest najciekawsza.

Czekam na dalsze aktualizacje.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

Nie podoba mi się to, że wszystkie mają takie same dachy (kształtowo) No oprócz brązowo szarej, która jak do tej pory jest najciekawsza.
Bo to taki "typ" kamienic ?
Cb1100RR

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#23 Post autor: caro »

Zaczyna robić się ciekawie :) Mają piętra czy są puste w środku ?
Powoli Astra GSI

Fistach

#24 Post autor: Fistach »

Bo to taki "typ" kamienic ?
to ja wiem, tylko mówie że to mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#25 Post autor: zgrredek »

Pomimo różnych kolorów i ornamentów to kamienice są zbyt podobne do siebie. Takie same okna, szczyty o podobnym kształcie, choć różnie wykończone i te poziome paski na tej samej wysokości. Może wstawić ten brązowy do środka, żeby przełamał monotonię.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

A rynny, a rynny?
Na łączeniach...
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#27 Post autor: Hippotam »

Dzięki za uwagi.

Kolejność kamieniczek nie jest ostateczna, planuję zbudować ich więcej, na pewno jedną wąską (1 okno) i może jedną szerszą (3 okna).
Faktycznie - są bardzo podobne. Nie mam jeszce wizji całości, zbuduję więc z grubsza wszystko i później będę przerabiał - dodawał/odejmował po bricku wysokości, zmieniał detale i kształt szczytów.

Flexy na rynny już zamówione ;-)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#28 Post autor: Hezar »

Zarówno przed, jak i po aktualizacji poszczególne kamieniczki prezentują się wyśmienicie, a całość wygląda ze wszech miar obiecująco.
Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#29 Post autor: Mikolaj »

Tanowa kamienica jest niesamowicie paskudna:))
Nie podobają mi się te wystające łuki na oknami, wygląda przez to dziwacznie. Poza tym, pozostałe kamienice są dwukolorowe - przez to ta piaskowa, jednokolorowa zdaje się być uboga.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ