[MOC] I ty zostań kolonizatorem!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] I ty zostań kolonizatorem!

#1 Post autor: crises »

Etap 1 Werbunek

W tym etapie nalezy pokazac scenke werbunku przyszlych kolonizatorow.
I ty zostań Kolonizatorem! Ciekawe przygody, niecodzienne wyzwania, duże zyski, mało pracy. Dołącz do nas. zostaw swoje nudne życie z tyłu i zacznij wyprawę w nieznane!"
No i dałem się skusić. Tak to wszystko pięknie i kolorowo wyglądało. Własny domek w miłej okolicy, lekka praca, a wynagrodzenie ponadprzeciętne. Oprócz mnie było sporo innych chętnych. Gdybyśmy wiedzieli co nas spotka, ta poczekalnia świeciła by pustkami.

Obrazek

Po przejściu przez czerwone drzwi nie było już tak różowo.
Obrazek

Otwieram zgłoszenia na konkurs, ale nie mam siły dużo pisać. Mam nadzieję, że scenki czytelne. Uwadze polecam gablotki/wyświetlacze i "szczałki" na ścianie. Obie dioramki mozna zestawić obok siebie - drzwi są wspólne.

Flickr
Brickshelf

Pozdrawiam,
crises

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#2 Post autor: djtermoz »

Bardzo ladne ale co to za dwie czarne kule wielkosci arbuzow ktore ta pani nosi na szelkach na piersiach? Lekarz zalecil dzwiganie pilek lekarskich?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł na wstęp do kolonizacji. Już niecierpliwie czekam na ciąg dalszy. To będzie jak powieść w odcinkach. Wykonanie też świetne. Dużo fajnych patentów. Bardzo trafnie podobierane ludziki. Duży plus za ludzika, który głowę obrócił prawie o 180 stopni. Czy ta "tettona" będzie główną bohaterką twojej opowieści?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

djtermoz pisze:Bardzo ladne ale co to za dwie czarne kule wielkosci arbuzow ktore ta pani nosi na szelkach na piersiach? Lekarz zalecil dzwiganie pilek lekarskich?
Ta Pani to taki cichy werbownik. Udaje, że jest zwykłym ochotnikiem czym skłania płeć przeciwną do szybszego podjęcia decyzji (Oooo! Koleżanka też na ochotnika?! Może się bliżej poznamy w czasie podróży?) :)

Świetne, strzałki to już u Ciebie norma. Podobają mi się też cyborgi po drugiej stronie drzwi.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Noo trzeba przyznać że pani w czarnym ma `czym oddychać` xD

Scenka świetna. Strzałki fajne chodziaż szkoda że ta dalej od drzwi się trzyma tak po prostu :) celowo użyte ciemniejsze serki czy nie miałeś już MdStone?

Mam nadzieję, że obrazy drukowane a nie cięty katalog?:D

Świetna gra napisów: Welcome a z drugiej strony to hell :) Jako spację wolałbym jednak czarnego tile 1 x 1.

Pierwsze mechy czy co to jest, które mi się podobają /z klocków/ . Osobiście nie przepadam za kaskami z classic space.

Powodzenia życzę tym co przeszli na `drugą stronę` :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Świetne :D Tylko w drugiej scenie te ludziki stoją na jakiejś platformie ? Po co ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajne scenki. Super mechy. Brakuje tylko niebieskich drzwi, przez które można by uciec XD
Powodzenia na kolonizacji.
Ostatnio zmieniony 2009-03-21, 10:32 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Jak zwykle bardzo wysoki poziom - praca cieszy oko właściwie w każdym szczególe.
Całość bardzo przemyślana, scenki świetne konstrukcyjnie, widać też dużą dbałość o szczegóły.
Pani z "silikonowymi" atutami znalazła się tu zapewne nieprzypadkowo, czekam zatem z niecierpliwością na ciąg dalszy ;)

Pozdrawiam (:

P.S. I nawet katalog Lego 2009 okazał się przydatny ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Fajne i dopracowane (a nie to co moje) :)
Ciekawy pomysł z tymi obrazkami w ścianach w pierwszej części... natomiast nie rozumiem do końca drugiej części :/ - jak dla mnie to jakiś krótki opis by nie zaszkodził ;)

crises

#10 Post autor: crises »

zgrredek pisze:Czy ta "tettona" będzie główną bohaterką twojej opowieści?
Zależy jakie zadania Nexus wymyśli w kolejnych etapach. Wprowadziłem kilka postaci i zobaczymy, które z nich wystapią dalej.
Fistach pisze:Scenka świetna. Strzałki fajne chodziaż szkoda że ta dalej od drzwi się trzyma tak po prostu :) celowo użyte ciemniejsze serki czy nie miałeś już MdStone?
Serków jasnoszarych nie mam w ogóle, więc muszę używac ciemnych. Groty obu strzałek trzymaja się na przysłowiowe "słowo honoru"...
Fistach pisze:Mam nadzieję, że obrazy drukowane a nie cięty katalog?:D
Wycinanka. 100% LEGO w LEGO, nawet obrazki.
Fistach pisze:Jako spację wolałbym jednak czarnego tile 1 x 1.
Też początkowo chciałem tam dać tile, ale w końcu zdecydowałem się na dziurę. Miało być bardziej "syfnie" i nieprzyjaźnie.
caro pisze:Świetne :D Tylko w drugiej scenie te ludziki stoją na jakiejś platformie ? Po co ?
spacelord pisze:natomiast nie rozumiem do końca drugiej części :/ - jak dla mnie to jakiś krótki opis by nie zaszkodził ;)
Po przejściu przez bramę, przyszłych kolonizatorów czeka daleka podróż. Stoją na platformie, z której zostaną zabrani przez statek latający. Początkowo chciałem zrobić fragment jakiegoś trapu, którym ludziki wsiadały by do wnętrza jakiegoś transportera. Ostatecznie uznałem, że fragment pojazdu nie będzie dobrze wyglądał, a na cały nie miałem już niestety siły.

Dziękuję z uwagi i komentarze.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

crises pisze:Wycinanka. 100% LEGO w LEGO, nawet obrazki.
To bardzo dobry pomysł : o)
Jak byłem mały to sobie wyciąłem w podobnym celu plakat WANTED z Maxem Timebusterem.


Bardzo podobają mi się lampy i kanapa, chociaż nie wiem jak z drugiej strony wygląda.

Cyborgi bardzo fajne.
Ale mógłbyś odwrócić kogoś z tych ludzi, tak żeby wypatrywali tego statku. Bo teraz to patrzą się wszyscy do tyłu.

Bardzo dobra scenka. Czekam na ciąg dalszy : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Cudowne mechy! Te 2 robochlopy w czesci Hell podobaja mi sie najbardziej :)

Strzalki, gablotka, drzwi, wykrywacz metali, obrazki, kanapy, przeszklona biurwokracja nowoczesna i ogólny klimat tez super! Wez to zglos to mocy miesiaca, tyle drobiazgowej pracy :)

Tylko ta pani balonowa wyglada jakby sie lubila przewracac na twarz ;) Takie duze krysztaly sprawdzaja sie tylko na lezaco w scenie z Sulfurixem.. na stojaco pani wyglada jakby miala czyjes 2 glowy albo bomby przyczepione na chama do torsu..
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 15:47 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Może w dalszej części okaże się, że ten biust to lipa i po prostu coś tam przemyciła.

crises

#14 Post autor: crises »

Ciamek pisze:Bardzo podobają mi się lampy i kanapa, chociaż nie wiem jak z drugiej strony wygląda.
Kanapa lepiej wygląda z tyłu. Przodu nie widać, więc nie siedziałem nad nim za długo.
Ciamek pisze:Ale mógłbyś odwrócić kogoś z tych ludzi, tak żeby wypatrywali tego statku. Bo teraz to patrzą się wszyscy do tyłu.
Bo tak na dobrą sprawę po przejściu przez drzwi i zobaczeniu jakie to "miłe" cyborgi ich witają ,przyszłym kolonizatorom odeszła chętka na podróże. Stoją teraz zbici w ciasną gromadę jak te owieczki na rzeź i ani im w głowie wyglądanie statku.
lugomina pisze:na stojaco pani wyglada jakby miala czyjes 2 glowy albo bomby przyczepione na chama do torsu..
Nie wiem co bardziej makabryczne - głowy, czy bomby, ale...
zgrredek pisze:Może w dalszej części okaże się, że ten biust to lipa i po prostu coś tam przemyciła.
to warte jest zapamiętania i rozwinięcia.

Dzięki za uwagi i pomysły..

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#15 Post autor: Legate Scimitar »

Heh, nie wiem czy zostało jeszcze coś w tych scenkach co nie zostało skomentowane, ale mnie szczególnie podobają się gabloty w pierwszej scence, strzałki i cała druga ;)
A co do cyborgów to mam jakiś wstręt... Myślałem że to prędzej jacyś Colonial Marines w zbrojach :P
Ostatnio zmieniony 2009-03-23, 11:21 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ