[MOC] Ochotnicza Straż Pożarna

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Ochotnicza Straż Pożarna

#1 Post autor: pit »

Dzień dobry!
Jakiś czas temu pokazywałem na forum żuka w wersji z paką. Potem zacząłem bawić się z nadwoziem typu furgon i tak dłubałem sobie przy nim ze dwa lata :) .
Jak już skończyłem, to pomyślałem, że ponieważ sam żuk już kiedyś był, więc postanowiłem tej wersji dorobić "tło". Stąd pomysł na remizę.
Zastanawiałem się, czy to zamieścić w "Oddechu historii" czy "Tu i teraz", ale w sumie jeszcze pewnie w niejednej wiejskiej remizie stoi i jest używany żuk właśnie.
Do rzeczy - sam budynek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej
Obrazek Obrazek Obrazek
i życie towarzyskie na "zapleczu"
Obrazek Obrazek
Co do samego żuka, jest to z pewnością mój najdłużej leżący w szufladzie MOC :) .
Może nie oddaje tak dobrze oryginału, jak ten Jeracowy, ale postawiłem na bawialność. W kabinie mieszczą się dwa minifigi, a w przedziale ładunkowym jeszcze jeden miniś, dwie skrzynki z wyposażeniem i motopompa.
Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w galeriach: remiza i żuk.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Świetne auto, świetny budynek, świetny kibelek i świetna motopompa. Czy coś świetnego pominąłem?
No... Może brakuje wielkiego napisu "Ochotnicza Straż Pożarna w ...."
Ostatnio zmieniony 2009-05-03, 21:07 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

na tym zdjęciu z życia towarzyskiego dodaj jeszcze pod tym gościem załatwiajcym swoje potrzeby ze dwa roundplaty w kolorze tr-yellow :) ogólnie sympatyczny YOC (your own creation) :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#4 Post autor: dzulian »

Remizja :) BOMBOWA

Szczerze oddany klimat OSP
Wielkie brawa, Żuczek kapitalny dobrze że straż Nyskami nie jeździła bo to byłby chyba kłopot.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ramzes »

Żuk bardzo ładnie wygląda, nie mówiąc już o motopompie, aż się łezka w oku zakręciła, gdy przypomniałem sobie chwile spędzone na ćwiczeniach czy zawodach...
Remiza trochę za bardzo przypomina wiejski domek, nie ma syreny, czy wieży do suszenia węży, sali balowej - obowiązkowym wyposażeniu każdek remizy.
Ale to takie moje drobne uwagi, ogólnie jest pięknie:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Najbardziej podoba mi się wychodek!
Oprócz Żuka oczywiście : o)

Świetnie, że można do niego zapakować ludziki - jak wiadomo ja to bardzo lubię ; o)
Szkoda tylko, że drzwi jeszcze nie ma.

Szkoda jeszcze, że cegły nie są ciemnoczerwone - ale tu już się czepiam.

No i fajna pompka!
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Żuk najlepszy z całości rzecz jasna :) Od razu widać co to. No i "sławojka" niczego sobie.
Zdecydowanie powinien być wielki napis na budynku, albo chociaż plakat na ścianie "Zapałki w rękach dziecka = pożar".

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

zapałki + dziecko = pożar
pożar - zapałki = dziecko
: o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

zgrredek pisze:No... Może brakuje wielkiego napisu "Ochotnicza Straż Pożarna w ...."
Tak, o tym napisie, kurka, to sobie myślałem. A potem sobie przypomniałem, jak już załadowałem zdjęcia.
misiek pisze:na tym zdjęciu z życia towarzyskiego dodaj jeszcze pod tym gościem załatwiajcym swoje potrzeby ze dwa roundplaty w kolorze tr-yellow :)
O tych klocuszkach to zawsze jest wspomniane, gdy ktoś pokazuje podobną sytuację :) Jak mogłem zapomnieć?
Ramzes pisze:Remiza trochę za bardzo przypomina wiejski domek, nie ma syreny, czy wieży do suszenia węży, sali balowej - obowiązkowym wyposażeniu każdek remizy.
Z tego, co pamiętam, taka mniej więcej, niewielka remiza stoi u mojej ciotki we wsi. Nie chciałem zbyt tego rozbudowywać, choć przeszedł mi przez głowę pomysł zrobienia minifigom zabawy. Ale zaraz znaleźliby się tacy, co im płotu ze sztachetami brakuje :)
Ciamek pisze:Szkoda tylko, że drzwi jeszcze nie ma.
Szkoda jeszcze, że cegły nie są ciemnoczerwone - ale tu już się czepiam.
Też bym chciał... O ile z drzwiami mógłyby być problem, to ciemnoczerwonych cegieł trochę by się przydało. Tak choć co poniektórą wymienić, jak jest na kominie.

Dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Mr.Z »

Żuczek, wychodek i odrapana remiza - LODZIO MIODZIO!

Klimat leniwego popołudnia bardzo adekwatny.

Tylko Ci dzielni sikawkowi jacyś tacy zbyt gładcy i dziarscy. Zwłaszcza ten blondynek - skrzyżowanie Luka Skywalkera z rasowym hitlerjugend. A przydałyby się mordki bardziej swojskie, spojrzenia nieco zamglone... ;-)
No i P. Waldek czyli narodowy obersikawkowy mógłby w srebrnym kasku poparadować. Główka jakiegoś minifiga-cyborga powinna pasować jak ulał...

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Swietna atmosfera! Zuk rewelacyjny. Zazdroszcze umiejetnosci.
Jakby Ci sie chcialo to przydalby sie jeszcze sklep GS-u i zuk z zaopatrzeniem.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Świetne. I żuczek, i remiza. Prawie taka sama stoi we wsi gdzie mam działkę. BEZ wielkiego napisu, obdrapana i z kibelkiem na zapleczu.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Klimatycznie!

Ale Zuk moglby byc o plytke dluzszy zaraz za tylnym nadkolem, i odpryski tynku w ciemnym czerwonym, albo brazowym?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Nasze swojskie klimaty, obdrapane ściany, pijak za wygódką. Super.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

PatrykZ pisze:pijak za wygódką
To nie żaden pijak tylko ochotniczy strażak, który nie zdążył na akcję, bo nie mógł wyjść z kibelka i z tego powodu ma doła, którego stara się zneutralizować przy pomocy piwa.

ODPOWIEDZ