4996 Beach House

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

4996 Beach House

#1 Post autor: Kasia »

Obrazek
Recenzja 4996 Beach House

Seria: Creator
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 522
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/4996-1

Już od dłuższego czasu planowałam napisanie tej recenzji, jednak przez nawał pracy i problemu z komputerem nie mogłam uczynić tego wcześniej, a przecież taki zestaw jak ten zasługuje na recenzję.

Opakowanie

Dużych rozmiarów opakowanie tekturowe, wypełnione klockami mniej więcej w połowie, na tyle solidne, że można w nim przechowywać stare katalogi, instrukcje itp. Na potrzeby zestawu jednak mogłoby ono być o 1/3 mniejsze.

Instrukcja

Każdy z modeli posiada osobną instrukcję, czyli otrzymujemy trzy książeczki. Pierwsza, licząca 76 stron, zawiera standardowe ostrzeżenia o niebezpiecznym dywanie i niemieszaniu klocków pochodzących z różnych woreczków oraz reklamy. Druga książeczka, również siedemdziesięciosześciostronicowa zawiera instrukcję budowy drugiego domku oraz te same reklamy co pierwsza. Trzecia, dużo cieńsza (48 stron) nie zawiera już żadnych reklam. Okładki pierwszych dwóch książeczek wykonane są z grubszego, błyszczącego papieru. Instrukcja trzeciego modelu wykonana jest w całości z tego samego rodzaju papieru.

Klocki

W zestawie tym nie mamy zbyt wielkiej różnorodności części, jednak zaletą jest ich dużą powtarzalność. Otrzymujemy przede wszystkim sporą ilość bricków w kolorze żółtym oraz trochę czarnych dachówek. Inne ciekawe elementy to:
Obrazek 1 sztuka w kolorze EarthOrange
Obrazek 9 sztuk w kolorze białym
Obrazek 5 sztuk w kolorze białym
Obrazek 6 sztuk w kolorze Clear
Obrazek 6 sztuk w kolorze DkStone
Obrazek po 36 sztuk w kolorze MdStone i DkStone

Modele
Jak większość zestawów z serii Creator, zestaw umożliwia budowę trzech modeli. Pierwszy, podstawowy, to piętrowy domek z małym ogródkiem (stoliczek, krzesełka, grill i trochę zieleni). Jak to już stało się tradycją w zestawach z tej serii, wszystkie sprzęty wykonane są z podstawowych elementów (budujemy drzewo, kwiatki, krzesełka, skrzynkę na listy itd.). Creatory pokazują, że nawet posiadając tylko najprostsze części, można z nich zbudować wspaniałe konstrukcje. Sam domek, poza znajdującym się na parterze kominkiem, nie posiada wyposażenia wnętrz. Piętro może być w bardzo łatwy sposób zdjęte – trzyma się tylko na trzech studach, jednak połączenia jest na tyle trwałe, że można spokojnie przenosić domek trzymając go za dach i mieć pewność, że konstrukcja się nie rozpadnie.
Obrazek
Drugi model to również piętrowy domek, niestety nie jest on już tak udany jak model podstawowy. Należy jednak zwrócić uwagę na bardzo ciekawie wykonaną kuchnię.
Obrazek
Trzeci model to dwupiętrowa kamieniczka. Model mało ciekawy, szczególnie razi bardzo dużo niezagospodarowanej przestrzeni, jednak warto przyjrzeć się wystrojowi wnętrza pokoju na pierwszym piętrze. Znajdziemy tam ciekawie wykonane biurko, krzesło oraz komputer.
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie

Zestaw uważam za bardzo udany. Znakomicie nadaje się jako uzupełnienie serii City, która jest bardzo uboga w wszelkiego rodzaju budynki. Stanowi też doskonałe źródło podstawowych elementów, których nigdy nie za wiele.
  • Za:
  • Duża ilość bricków
  • Przystępna cena
  • Przeciw:
  • Nie znajduję ;)
Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=380922
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 18:42 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#2 Post autor: rh »

Kasia pisze:a przecież taki zestaw jak ten zasługuje na recenzję.
Zdecydowanie tak :) Zestaw jest bardzo przyjemny, mi się udało go zdobyć za ok. 100 zł (już dokładnie nie pamiętam), a jest w nim sporo części i jest moim zdaniem bardzo udany.

Co prawda mogę mówić jedynie o pierwszym domku, ponieważ innych nie budowałem. Wiele napisałaś o pierwszym z nich, jednak jedną ważną rzecz pominęłaś. Schody. Jest to jeden z nielicznych standardowych domków wyposażonych w nie :)
Kasia pisze: jednak zaletą jest ich dużą powtarzalność.
Nie zaprzeczę :)
Ostatnio zmieniony 2009-05-12, 11:47 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Kasia pisze:Na potrzeby zestawu jednak mogłoby ono być o 1/3 mniejsze.
I prezentowałby się o 1/3 mniej okazale na półce ;)

Nadal nie rozumiem dlaczego przy grillu jest klucz. Noży/sztyletów zabrakło?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

M_longer pisze:Nadal nie rozumiem dlaczego przy grillu jest klucz. Noży/sztyletów zabrakło?
Ten klucz słuzy do nabicia na niego mięsa i odwrócenia go, by się przysmażył z drugiej strony:)

Bardzo ładna recenzja. Zestaw naprawdę udany.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#5 Post autor: grevious27 »

Mikolaj pisze:Ten klucz słuzy do nabicia na niego mięsa i odwrócenia go, by się przysmażył z drugiej strony:)
Mi się zdaję że grill jest tak zawodny, więc jest tam klucz aby go szybko naprawić :D
Zestaw udany i tani. Minusem może być to że nie ma żadnych roślinek, są tylko round bricki ale to jest już czepianie się :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

Zupełnie zapomniałem wspomnieć o udku kurczaka / indyka. Nie jest ono w kolorze Earth Orange a Dark Orange. Niestety peeron jest obecnie mało wiarygodnym źródłem informacji, i to praktycznie pod każdym względem (ilość / rodzaj elementów, ich kolor, a także podstawowe dane jak np.: rok produkcji).
A sam domek naprawdę uważam za dość ciekawy model, jest o wiele bardziej urozmaicony niż jego (niejako) poprzednicy: 4886 Building Bonanza, 4954 Model Town House oraz 4956 House i to mimo mniejszej ilości części !
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ