7749 Echo Base

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

7749 Echo Base

#1 Post autor: vedder »

Obrazek

Data produkcji: 2009
Ilość elementów: 155 + 8 zapasowych
Figurki: 5 + zwierzak
Seria: Star Wars Classic
Wymiary kartonu: 28x26x6,2
Cena: Shop AT Home 99 pln (ale pewnie się zmieni), sklepy w kraju: jeszcze nie ma, Allegro od 179 pln

Spis części:
Peeron
Bricklink

Dodatkowe informacje:
Brickset
Lugnet


1.Pudełko
Wykonane z grubego kartonu z nowym-starym logo z przodu. Nadaje się do trzymania w nim klocków.
Przód

Obrazek

Tył

Obrazek

Boki

Obrazek Obrazek Obrazek

2.Instrukcja
Jedna mała 48 stronicowa książeczka.

Obrazek

Zdjęcie pokazujące najnowsze figurki ze świata SW.

Obrazek

Składamy figurki

Obrazek

Totalna nowość Tauntaun

Obrazek

Spis części

Obrazek Obrazek

3. Po wyjęciu z pudełka.
Mamy cztery woreczki z klockami.

Obrazek

Tauntaun jest zapakowany osobno.

Obrazek

4.Model
Nie ma, co ukrywać, że nie ma tutaj wiele do zobaczenia jak dla mnie to typowy Battle Pack liczba 150 części mówi sama za siebie. Nie jest to zestaw, który kupimy dla klocków.

Działko rebeliantów otwiera się. Możemy tam ukryć figurkę. Mamy tam dwie rakiety które wyskakują jeśli mocno popchniemy tylną część wieżyczki rebeliantów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Działko imperium

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozostałe klocki

Obrazek


5.Figurki
Oto jedyny powód, dla którego warto kupić ten zestaw rzadkie figurki Snowtrooperów i rebeliantów z bazy Echo, Hana Solo w stroju zimowym i Tauntauna. W zestawie są cztery sztuki ręcznej broni trzy krótkie i jedna długa plus lornetka.

Przód

Obrazek

Tył

Obrazek

Hełm Stormtroopera jest połączony z plecakiem.

Obrazek Obrazek

Przedstawiciel obcej fauny. Może ruszać przednimi łapami, ma odczepiane rogi, pasuje do niego standardowe siodło od konia.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystkie figurki w tym zestawie mają korpusy malowane jednostronnie.

6. Plusy i minusy.
+ rewelacyjne figurki, niezmiernie rzadkie okazy (dla kolekcjonera)!!!
+ nowa figurka zwierzaka ze świata SW
- klocków tutaj niewiele
- jak zauważono na zachodnich forach, gabaryty pudełka w porównaniu do ilości klocków są tutaj zatrważające na niekorzyść klienta, ponieważ zostajemy wprowadzeni w błąd jakoby ten zestaw był większy niż jest w rzeczywistości
-cena: ja zapłaciłem 99 złotych, ale zestaw dostępny był w Polskim S@H przez jeden dzień potem został usunięty i stał się niedostępny dla naszego kraju, biorąc pod uwagę politykę Lego i to jak podwyższyli cenę Campera (7639) z 60 złotych na 83 można się spodziewać, że zrobiłem niezły interes, bo pewnie teraz cena 7749 podskoczy do 140 złotych

7. Ocena
Planowałem kupić ten zestaw od momentu, kiedy zobaczyłem jego zdjęcia w sieci. Nie jest, więc dla mnie jakimś zawodem wręcz przeciwnie takich figurek nie miałem do tej pory i zestaw uważam za udany. Nie ma tutaj praktycznie nic do budowania. Jest to taki lepszy Battle Pack. Jedyny minus to cena, która biorąc pod uwagę licencję dla Lucasa jest wysoka. Gdyby zestaw kosztował 80 złotych wtedy kupiłbym jeszcze dwa. Galeria zdjęć http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=387273 . Niedługo recenzja 8038!
Ostatnio zmieniony 2009-09-26, 22:35 przez vedder, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Poprawiłem linki i nieco uporządkowałem układ samej recenzji.

Sam zestaw zainteresuje chyba tylko kolekcjonerów, bo jego zakup na części jest wybitnie nieopłacalny.

Ale warto zauważyć, że ma dwa nowe halfcylindry w kolorze białym. Problem z ich zakupem na BL polega na tym, że jakiś cymbał który robił inventory nie wiedział co ma w ręku i zakwalifikował je jako stare halfcylindry...
Ostatnio zmieniony 2009-06-13, 19:41 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Minifigi są świetne! Gorzej z tą przerośniętą jaszczurką :P
( z tego co pamiętam to długo nie pożyła w filmie:)

Dzięki za recenzje!
Miło się czyta, wiedząc że nigdy się nie kupi tego zestawu :D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Ale tragiczne pójście na łatwiznę z tymi głowami klonów... to nawet te pierwsze klony rodem ze spider bike'ów miały okulary...

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Chyba chodzi ci o Storm/snoowtropeerów bo klonami to one nie są.
A trend czarnej głowy utrzymuje się już od paru lat. Cóż, jak to ktoś w jakiejś aukcji powiedział "sprzedaję figurki MURZYNÓW" xD

Han solo z dobrym polarnym kapturkiem, rodem z Arctic i tauntaun - musze mieć ten zestaw.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Ither pisze:Ale tragiczne pójście na łatwiznę z tymi głowami klonów
Jakich klonów?

A sprawie halfcylindra coś się ruszyło, jest już na BL, ale czeka na autoryzację :/
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=85941

A tutaj małe porównanie starego halfcylindra z nowym:

Obrazek

http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... c05830.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... c05830.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... c05831.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... c05832.jpg

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

szturmowców, tak szturmowców. przepraszam za pomyłkę.

taki trend jest? tym, gorzej...

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Największym plusem tego zestawu jest TaunTaun, który jak widać staje się coraz bardziej znany...
Obrazek
I jest jedynym powodem dlaczego chcę dorwać ten zestaw(100 zł?, trudno przeżyję... Nigdy nie kupowałem setów licencjonowanych ale ten stanie się idealnym prezentem na Gwiazdkę.
Ostatnio zmieniony 2009-06-14, 07:39 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Nie ma to jak płacić 100 zł za 153 klocki - ROTFL

Słaby ten zestaw aczkolwiek minifigi są bardzo ładne.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Nie ma tego na polskim Shop at home!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#11 Post autor: grevious27 »

Zestaw wart uwagi głównie dla kolekcjonerów i fanów sw.
Tyle ciekawych i rzadkich figurek. No i Tauntaun (fajny lecz trochę za duży).
Why so serious?

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#12 Post autor: Filozof »

V1,
vedder pisze:-cena: ja zapłaciłem 99 złotych, ale zestaw dostępny był w Polskim S@H przez jeden dzień potem został usunięty i stał się niedostępny dla naszego kraju
Żal mi na ten zestaw 100zł. Han Solo w wersji Hoth i i Tauntaun - kuszą. Snowtroopery - kuszą. Rebelianci wersja Hoth - kuszą. Niestety cena odpycha.
Moim zdaniem działko nieźle odwzorowane.
Wątpię abym kupił ten zestaw za taką cenę...

Recenzja napisana czytelnie, i bardzo Ci dziękuje za nią - rozwiałeś moje wątpliwości wobec tego zestawu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Filozof pisze:Żal mi na ten zestaw 100zł.
To było tanio...
Teraz będzie tylko droższy.
Filozof pisze:Han Solo w wersji Hoth i i Tauntaun - kuszą. Snowtroopery - kuszą. Rebelianci wersja Hoth - kuszą. Niestety cena odpycha.
Skoro cena całości jest za duża, to może wolisz kupić sobie figi na sztuki? :>
Han Solo
Rebeliant
Snowtrooper
Tauntaun

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

Kupowane przez Allegro za 100. W sklepiedałbym 159 zł (za 153 klocki :D)

Pudło o rozmiarach Loot island a klocków jeszcze mniej... co jest? Instrukcja to mała książeczka, Tauntaun oddzielnie.
Zdecydowanie figurki to jedyny powód do kupienia. A no i Tauntaun. Namiastka skały z prostym wichajstrem, który ma niby wyrzucać ludziki w powietrze. Jak się tylko utrzymają na tym to istotnie, podrzuca do góry :D
Wieża - jasny punkt tego zestawu - banalna budowa, można się schować w środku (żeby zginąć, bo At at rozwali tę konstrukcję w czasie krótszym niż lot Sokoła Milenium przez Kessel [12 parseków]). Ta strzelająca wieżyczka Snowtroopera jest taka sobie - myślę, że lepiej wyjdzie, jak zrobimy z niej Seeker Drone Droida.

Minus - czemu nie ma Chewbaccki! Czemu nie ma Luka z mieczem świetlnym (Leć do Jodyny Luke!), ani wampy? Może będzie drugi "battle pack"?
Drugi minus - to już naprawdę wszystko? Jak ktoś wydaje ciężko zarobione 150 zł chyba ma prawo oczekiwać więcej?
Zestaw nazwałbym raczej "Hoth Battle" bo wydany dawno temu "Echo Base" był już znacznie bardziej przypominający bazę. I był Seeker droid. I nawet jakiś C3.

Podsumowanie: Tauntaun i Han Solo w kubraczku, snowtrooperzy i rebelianci w zabawnych wielkich goglach (nad głową - wyglądają cool, załóż im na twarz - ale wiocha : D) to w zasadzie wszystkie plusy. Owszem, jest nawet i skrzynka w mało spotykanym kolorze, są jakieś namiastki bawialności.. ale za zestaw dałbym max 80 zł. Dałem o 20 za dużo. Ale raz w sumie można.

Aneks:
Albo nie mam siły, albo źle skonstruowałem, ale te flick-fire missilesy jakoś nie chcą lecieć. Wypychają się leciutko a potem wypadają. No z taką siłą to Rebelianci wygrają na pewno xD

Na koniec:

http://www.peeron.com/inv/sets/7666-1?showpic=7810 - I nie można było tak po raz drugi? I mały snowspeeder i brama i seeker droid... a no i wieża też jest xD
Ostatnio zmieniony 2009-09-17, 16:03 przez Piterko, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#15 Post autor: Filozof »

Piterko pisze:Kupowane przez Allegro za 100. W sklepiedałbym 159 zł (za 153 klocki :D)

Pudło o rozmiarach Loot island a klocków jeszcze mniej... co jest? Instrukcja to mała książeczka, Tauntaun oddzielnie.
Zdecydowanie figurki to jedyny powód do kupienia. A no i Tauntaun. Namiastka skały z prostym wichajstrem, który ma niby wyrzucać ludziki w powietrze. Jak się tylko utrzymają na tym to istotnie, podrzuca do góry :D
Wieża - jasny punkt tego zestawu - banalna budowa, można się schować w środku (żeby zginąć, bo At at rozwali tę konstrukcję w czasie krótszym niż lot Sokoła Milenium przez Kessel [12 parseków]). Ta strzelająca wieżyczka Snowtroopera jest taka sobie - myślę, że lepiej wyjdzie, jak zrobimy z niej Seeker Drone Droida.

Minus - czemu nie ma Chewbaccki! Czemu nie ma Luka z mieczem świetlnym (Leć do Jodyny Luke!), ani wampy? Może będzie drugi "battle pack"?
Drugi minus - to już naprawdę wszystko? Jak ktoś wydaje ciężko zarobione 150 zł chyba ma prawo oczekiwać więcej?
Zestaw nazwałbym raczej "Hoth Battle" bo wydany dawno temu "Echo Base" był już znacznie bardziej przypominający bazę. I był Seeker droid. I nawet jakiś C3.

Podsumowanie: Tauntaun i Han Solo w kubraczku, snowtrooperzy i rebelianci w zabawnych wielkich goglach (nad głową - wyglądają cool, załóż im na twarz - ale wiocha : D) to w zasadzie wszystkie plusy. Owszem, jest nawet i skrzynka w mało spotykanym kolorze, są jakieś namiastki bawialności.. ale za zestaw dałbym max 80 zł. Dałem o 20 za dużo. Ale raz w sumie można.

Aneks:
Albo nie mam siły, albo źle skonstruowałem, ale te flick-fire missilesy jakoś nie chcą lecieć. Wypychają się leciutko a potem wypadają. No z taką siłą to Rebelianci wygrają na pewno xD
Mam zdanie podobne do twojego :)
Kupiłem zestaw za 80zł + 10zł przesyłka.
Teraz tylko czekam na te Battlepacki z Hoth co się mają w 2010 pokazać, bo moja makieta jest jak narazie uboga ;)

ODPOWIEDZ