[MOC] Czerwona Kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Czerwona Kamienica

#1 Post autor: ImpreSariO »

Dawno nic konkretnego nie pokazywałem więc postanowiłem to zmienić. Ta kamienica to w sumie MOC relaksacyjny bo powstał w jeden dzień. Jakieś 10 godzin budowania po odjęciu kilku przerw. Mam mieszane uczucia co do finalnego efektu. Uparłem się aby połączyć czerwony z szarymi detalami i niezbyt przekonywująca mi to wyszło. Próbowałem z dark green zamiast czerwonego ale nie starczyło mi części na ostatnie piętro. Budynek oczywiście spełnia normy Cafe Cornera i można go łączyć z wszystkimi budynkami z serii Modular House. Wnętrza nie zrobiłem z powodu braku materiału i trochę tego żałuje bo chciałem to zgłosić do konkursu Andzi. Koniec biadolenia czas na zdjęcia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta fot za Flickrze!

Krytykować ;)
Ostatnio zmieniony 2009-06-18, 16:14 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Qworg »

Bardzo fajnie wyszło to połączenie szarego z czerwonym. Ciekawie tez wyglądają te szare wstawki pod oknami. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to tylko te drzwi słabo wypadają w tej kamienicy. I ciekawi mnie czym jest to coś na nogach na dachu.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Ładny parter, ładny dach, ładne kwiatki przy oknach w charakterystycznie twoim stylu i tylko ten czerwony mi nie leży.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Qworg pisze:I ciekawi mnie czym jest to coś na nogach na dachu.
To jest wieża ciśnień. Nigdy się jeszcze w Polsce nie spotkałem z taka mała dachową, natomiast jest to charakterystyczne dla architektury w miastach amerykańskich.
smyk pisze:i tylko ten czerwony mi nie leży.
Mi też nie podchodzi ale się uparłem :)

Volans

#5 Post autor: Volans »

Kamienica jest ciekawa. Może połączenie kolorów mało realistyczne, ale efekt ładny.
Dużo ciekawych detali na dachu (fajny zbiornik i ten... transformator?), ale wyjście na dach (chatka :D) za bardzo bije po oczach.
Zielone drzwi na dole to już przesada, tak samo jak niebieskie daszki - trochę nie pasują.
Ogólnie bardzo ładny budynek.

Dlaczego na chodniku są takie pasy :D ?

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Volans pisze:i ten... transformator
Klimatyzator (wymiennik ciepla), kolejny element charakteystyczny dla amerykanskich dachow.

Fajna kamienica. Mi czerwony z szarym pasuje, na tyle ze chyba sobie cos zbuduje :-)
Pare elementow jest swietnych: glowne wejsce (oprocz koloru drzwi), calych dach, okna. Parter rzeczywiscie zrobil sie nieco pstrokaty.

PS. od razu widac ze to Ameryka, pieniadze leza na ulicy :-)))

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

Bardzo ladna kamienica, dobre szczegoly :)
I oczywiscie piekny kolor, bo czerwony!!

A teraz zamontuj pfy, np. na dachu do klimy :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Bardzo podoba mi się ten budynek. Połączenie czerwonego z szarym czy białym jest jak najbardziej na miejscu, bo takie budynki są często spotykane - ceglany mur z wytynkowanymi elementami. Fajne są te kwiatki w oknach. Szkoda, że po tej stronie szyby.
Jedyne co mi się tu gryzie to te ozdóbki między oknami. Sugerują jaką oś symetrii, a parter jest całkiem niesymetryczny. Według mnie lepiej byłoby bez ozdóbek i równe odstępy między oknami. Choć jeśli to ma być Ameryka, to tam wszystko jest możliwe.
I duży plus za szczęściarza.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

W sumie jak na to patrzyłem wczoraj to mi się ta kolorystyka średnio widziała, ale po przespaniu wygląda całkiem, całkiem.
Fajne te wszystkie pierdółki na dachu, no i te okna bardzo mi się podobają, kiedyś będę musiał spróbować takie klockowe zrobić w jakimś domku.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Ładna, stylowa kamienica. Jedno co mnie się nie mniej podoba to dach w stylu amerykańskim. Wg mnie bardziej urokliwe są nasze z bałaganem i wszechobecnymi antenami SP.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#11 Post autor: tomey »

Kamienica całkiem przyjemna, ale dach wymiata :D Jakby jeszcze zrobić "las" antent byłoby cudnie ;]
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

lugomina pisze:A teraz zamontuj pfy, np. na dachu do klimy :)
Hahaha padłem XD W sumie jakiś micromotor dałoby radę tam wcisnąć.
tomey pisze:Jakby jeszcze zrobić "las" antent byłoby cudnie ;]
Akurat tutaj wszyscy maja kablówkę :P

Dziękuje za komentarze z którymi w większości się zgadzam.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#13 Post autor: aro_kal »

Brzydkie to nie jest. Serca w to włożyłeś sporo. Podobają mi się zagłębienia pod oknami. Kwiatki też ładne. Podoba mi się wejście na dachu i sama klatka schodowa. Tylko żeby ta czerwień była bardziej soczysta, tak bardziej ... czerwona. Cholera, wredne aparaty. Potrafią spaprać czasami urodę dobrej konstrukcji. Się zastanawiam, czy te niebieskie wstawki (baldachimy?) nie mogłyby być w innym kolorze.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14 Post autor: ImpreSariO »

aro_kal pisze:Się zastanawiam, czy te niebieskie wstawki (baldachimy?) nie mogłyby być w innym kolorze.
Całość to taki kolorowy eksperyment i osobiście nie uważam tej kamienicy za coś czym mógłbym się chwalić. Jak wspomniałem na początku jest to MOC relaksacyjny i zbudowałem go tylko dla treningu. Chciałem po prostu pokombinować i wyszło dziwnie. Cieszę się jednak że kamienica mimo swej pstrokatej gamy kolorów przypadła wam do gustu.

ODPOWIEDZ