3843 Ramses Pyramid

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

3843 Ramses Pyramid

#1 Post autor: szww »

3843: Ramses Pyramid

Obrazek

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 217
Wymiary pudełka (w przybliżeniu): 28.5 x 27.2 x 6.7 cm
Figurki: mikro: 13
Seria: Games
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 19,59; EUR 29,99;
Dodaktowe informacje:BrickLink, Brickset .


1) Pudełko

Pudełko jest wykonany w sposób typowy dla gier planszowych, czyli z dwóch zachodzących na siebie części. Jakość jest trochę lepsza jak standardowe kartony lego, jednak w porównaniu z typowymi pudełkami gier planszowych wypadają bardzo blado i delikatnie - zamiast porządnego kartonu mamy do czynienia z tekturą falistą. Miłośnicy planszówek mają pełne prawo do rozczarowania.


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wewnątrz opakowania znajdziemy trzy woreczki z klockami, kostkę do gry, plansze 32x32 kropki w kolorze piaskowym, instrukcję budowy oraz broszurę z zasadami gry.

Obrazek

Zbiór zasad opisany jest w 4 językach, zainteresowanych odsyłam do zdjęć anglojęzycznego opisu (uwaga, duże plik):

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

2a) Figurki

W zestawie znajdziemy aż 13 nowych małych figurek (zwanych tez mikrofigurkami). Osobiście uważam, iż są one urocze. Świetnie będą się nadawać do zasiedlenia wszelkich modeli w skali mikro, lub jako niemowlęta standardowych ludzików.

ObrazekObrazek

...i wersja inżynierska... ;)

Obrazek

Ciekawostka: oficjalna nazwa mikrofigurek w nomenklaturze LEGO brzmi "BABY WITH DEC.NO.X" gdzie X oznacza numer nadruku, może więc niebawem miasta lego wzbogacą sie o nowych mieszkańców

Obrazek

2b) Figurki zwierząt

Obrazek
...witaj złotko...

3) Elementy

Obrazek
Spis części z instrukcji.

Najciekawsze elementy zestawu to wspomniane już mikrofigurki, oraz nowa kostka do gry, która wykonana jest ze standardowego klockowego ABS (czerwony rdzeń) oraz z elastycznej czarnej otoczki.

ObrazekObrazek
Kostka do gry wraz z panelami.

Obrazek
Do zestawu dodany jest również standardowy systemowy klucz, który świetnie sprawdza się przy zdejmowaniu paneli kostki.

Pozostałe ciekawe elementy:

Obrazek

Obrazek
Płytki 2x2 z jedną kropka na środku, doskonałe do ustawiania ludzików na chodniku przed kamieniczkami.

Obrazek
Trochę złota.

ObrazekObrazekObrazek
...prawie jak w akademiku... :]

Ponadto znajdziemy garść standardowych elementów:

Obrazek
trochę kafli...

Obrazek
...kilka cegiełek w kolorze piaskowym i ciemno piaskowym, oraz osiem skosów.

4) Model

Piramida jest zbudowana segmentowo, dzięki czemu każdy poziom można szybko i łatwo oddzielić od reszty i obrócić (utrudniając zadanie naszym przeciwnikom podczas gry).

Obrazek

5) Gra

Niestety nie miałem jeszcze okazji porządnie przetestować gry, jednak pozycja zapowiada się być ciekawie łącząc w sobie elementy planszówki, strategii i MEMO.
U opisie autorzy zachęcają do modyfikacji zasad, co wydaje sie być koniecznością dla starszych graczy, gdyż opcja podstawowa znacznie skraca czas rozgrywki.

6) Podsumowanie

Śmiałe wejście LEGO w całkiem nowy obszar gier planszowych wydaje się trafionym pomysłem, należy jednak zauważyć, iż oferta jest skierowana zdecydowanie w stronę młodszych graczy. Gra nie jest zbyt rozbudowana, przez co nacisk wydaje się być położony na miłe spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi niż na sprawdzian naszych umiejętności strategicznych.
Łatwość zmiany planszy wydatnie pomaga w dostosowaniu gry do indywidualnych upodobań, dzięki czemu może być świetną rozrywką dłużej niż standardowa planszówka.

Z punktu widzenia fana LEGO zestaw zachęca paletą elementów zaczynając od nowej kostki i mikrofigurek, kończąc na garści podstawowych, acz przydatnych części typu piaskowych cegiełek i kafli.


Ocena: 8/10


7) ...coś na deser...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:17 przez szww, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Ciekawe jakie pojawią się głosy i opinie o tym zestawie, w sumie można traktować go dwojako: jako dawcę części oraz jako najzwyklejszą grę planszową. W zależności od podejścia wrażenia mogą się znacznie różnic.
Jeżeli traktować go jako dawce części to najważniejszym elementem wydają się właśnie mikrofigurki, i zgadzam się z szww, są przepiękne !
Nie mogę doczekac się pierwszych moc-y wykorzystujących ten element. I najważniejsze: w jaki sposób je wykorzystujących (specyfika nadruków trochę może być tu przeszkodą) ?
Natomiast jeżeli pacząc na to jako najzwyklejszą grę planszową, trudno od LEGO wymagać skomplikowanych zasad i reguł. Nie zapominajmy że odbiorcą docelowym będą głównie dzieci, a biorąc pod uwagę to, iż LEGO próbuje zdobyć nowy segment rynku (oczywiście to stwierdzenie należy traktować z wyrostem) raczej gry będą stricte przeznaczone właśnie dla dzieci, co jest zgodne z ogólnie przyjętym spojrzeniem na te plastikowe zabawki.
Jak na razie zestaw/gra nie jest dostępny na polskim rynku, ciekawe czy opóźnienie z premierą u nas wiąże się z przystosowaniem produktu (czyli np.: przetłumaczenie instrukcji), czy też LEGO sobie nas w ogóle odpuściło...
szww zrobiłeś mi strasznego smaka, tym bardziej że Ramses Pyramid ma dużo wspólnego z Adventurers (takie moje zboczenie ;) ).
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Czy główki są wielkości standardowej główki lego i czy oddzielają się od torsu?

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Niestety nie, to jedna część....

Jako Zestaw- mamy tu wiele nowych części za całkiem niezłą cenę.

Jako Gra- Grałem i musze przyznać że bawiłem się świetnie. No i dochodzi jeszcze możliwość rozbudowania/zbudowania własnych gier (Nie nie mam zestawu ale po przeczytaniu zasad, zaraz zbudowałem własną grę xD)

No pomyślcie- Kupcie kilka takich zestawów- macie gromniastą piramidę do gry xD
Ostatnio zmieniony 2009-08-10, 09:15 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: szww »

kris kelvin pisze:Czy główki są wielkości standardowej główki lego i czy oddzielają się od torsu?
Jak juz lordofdragonss napisal mikroludzik to jeden element, jak bede mial chwile dodam zdjecie porownawcze.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

szww pisze:mikroludzik to jeden element,
No to lipa... kto by chciał dziecko - mumię? : oP
Chyba, że to becik...
Zdrufko, Ciamek

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Dzieki za szczegolowa recenzje. Moze ktos dodalby pare slow o samym graniu?
Tym razem Europa gora, w Ameryce gry jeszcze przez dlugi czas nie beda dostepne.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

lordofdragonss pisze:Niestety nie, to jedna część....
Eeee... przynajmniej nie będę musiał tego kupować....... A tak świetnie wyglądają...
Ostatnio zmieniony 2009-08-10, 15:20 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: szww »

kris kelvin pisze:Czy główki są wielkości standardowej główki lego i czy oddzielają się od torsu?
Dodałem zdjęcia pokazujące skale mikro figurek.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

szww pisze:Dodałem zdjęcia pokazujące skale mikro figurek.
To one faktycznie malusie. Może kiedyś zrobią prawdziwego dzidziusia w jakimś normalnym zestawie...
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

szww pisze:Figurki
Młodociani zamachowcy!:D
Bardzo podobają mi się figurki, naprawdę ładnie to wszystko zrobili. Oczywiście, nic sobie z tego nie kupię, ale wygląda fajnie:)
Dobra recenzja!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Temat zostal podzielony, dyskusja o grach ogolnie zostala przeniesiona do wolnej dyskusji.
Przyznam, ze nie przeczytalem dokladnie tego, co wydzielilem, ale tam, dzie juz zaczynalo sie OT, tam zrobilem ciecie.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

W tym roku Mikołaj u mnie w domu dopisał, dzięki czemu mogę się podzielić wrażeniami także z tego zestawu.
Jako fan także lekkich gier planszowych muszę powiedzieć, że gra jest cieniutka, pomimo sygnowania nazwiskiem Reinera Knizii. Niby zasady są proste, ale instrukcja tak napisana, że 8-letni pimpur ni w ząb nie mógł skumać o co chodzi. Musieliśmy przeczekać całe świąteczne zamieszanie, żeby sobie w skupieniu poczytać i popróbować. Da się grać ale z miodkiem kruchutko. Dużo lepiej wypada "Robo Champ" z tej samej serii.
Jako dawca części też mam mieszane odczucia. Niby są bricki tan i dk tan, duży baseplate i kupa kolorowych stożków i nawet te fajne kopułki, ale po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że większość tych klocków do niczego mi nie będzie potrzebna. Chyba najlepszymi częściami tutaj są "megajumpery" i czarne tilesy.
A kostkę i mikroludki pimpur wykorzysta do własnych gier.
Ostatnio zmieniony 2010-12-26, 02:10 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ