[MOC] Morska 4

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Morska 4

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Przedstawiam kamieniczkę zbudowaną do Gdyni. Choć w końcu stała osobno.
Kilka patentów pochodzi z pierwszej, jaką zbudowałem. Nie miałem czasu na wymyślanie niczego nowego - zacząłem ją budować ok. 10 dni przed Gdynią.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
(Gra w gumę i fikołki na trzepaku plasują to raczej w 'oddechu historii' niestety.)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Patent na rynnę (technic piny na flexie) - Maciek Drwięga.

[ Galeria - widoki ogólne ]
[ Galeria - widoki szczegółowe ]
Ostatnio zmieniony 2009-09-09, 18:23 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#2 Post autor: lugomina »

PO - E - ZJA!!

Co z tego ze "stare patenty"??? Klasyk normalnie, gra mistrzowska na wczesniej uczulonych strunach ;)

Ta dziatwa.. ten TRZEPAK.. kazdy detalik dopracowany. Front kamienicy z tymi ozdobami typowymi nad oknami, ta antena satelitarna :) Domofon z kropeczkami :)

No wprost naogladac sie nie moge. Dziekuje Ci V1 (jak ta laska co pisala listy do Omo kiedys;)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Bałem się, że jak dowieziesz kamieniczkę do domu w takim proszku w jakim przywiozłeś ją do Gdyni to nie będzie chciało Ci się jej znów składać.
V1 pisze:Choć w końcu stała osobno.
I bardzo dobrze, bo postawienie jej z innymi kamieniczkami nie pozwoliłoby zwiedzającym oglądać jej z każdej strony. A jest co oglądać. Choć naoglądałem się jej w Gdyni, bo akurat była w moim rewirze patrolowym to i tak kilka rzeczy mi umknęło; żarówka w lampie, wycieraczka, klamka z zęba, faktura drzwi. Już w Gdyni zachwycałem się grą w gumę, niebieskimi izolatorami, piłką na dachu i porzuconym misiem. Świetny patent na dach.
Gra w gumę i szklane niebieskie izolatory zalatują komuną, a antena satelitarna i klimatyzatory to czasy późniejsze. Ale to nieistotne drobiazgi.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#4 Post autor: Filozof »

Ja w całej pracy najbardziej uwielbiam dach!
Na 100% będę go musiał pożyczyć ;)
Mnogość detali poraża...
Przypadkowo zahaczyłem w Gdynii o tą budkę na dachu, na szczęście udało mi się ją poskładać (przy czyjejś pomocy ;D)
Jedna z moich ulubionych prac w Gdynii!

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Wiesz, że to nie moja działka, ale robię to (znaczy piszę) dlatego, że opublikowałeś w krótkim czasie tak wiele ładnych prac. Nie ma co - świetny powrót do życia. Już myślałem, że sobie pióra wkręciłeś w łańcuch i do klocków już nie powrócisz.

Szalenie mi się podoba ten cały ruch, życie jakie wokół kamienicy się dzieje. Czuć, że to stary budynek, zamieszkany przez ludzi w różnym wieku, nie zajmujących się tylko pracą i spaniem, ewentualnie odwiedzinami "łojców" co każdą sobotę. Ja właśnie z czegoś takiego się wywodzę. Bawiliśmy się na trzepaku, rysowaliśmy strzałki na chodnikach by bawić się podchody, graliśmy w kapsle (trasówkę i zbijaka), ganialiśmy w berka, chowanego, a jak koledzy nie widzieli to potrafiliśmy się nawet dołączyć się do gry w gumę z dziewczynami. To oczywiście były dodatki, bo Bóg nam dał boisko obok domu (dziś stoi tu wspaniały i kunsztowny budynek, składający się z brył podobnych do prostopadłościanu, zamieszkany przez ludzi, których twarzy nie znamy, bo ich jedyna bytność w tym miejscu kończy się na przejściu z samochodu w podziemnym garażu do windy). Łezka się w oku zakręciła. Do tego stopnia, że chyba nauczę moją siostrę grać w gumę. Dziś dzieci bawią się komórami i innymi badziewiami. Nie widzą żadnej magii w zwykłym patyku. Nie wiedzą co to oranżada, ptyś, jabłka z drzewa, a nie ze sklepu. Ech, bida...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

lugomina pisze:wprost naogladac sie nie moge
"Święte" słowa...

Również i dla mnie ta praca to absolutna rewelacja!
Trudno byłoby zliczyć wszystkie "ach" i "och", toteż po prostu dam sobie spokój z wyliczaniem, bo podoba mi się tu dosłownie wszystko.
Ja już mam murowanego faworyta na "MOC Miesiąca", a Wy?

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#7 Post autor: makorol »

Łał....
Tyle szczegółów, że dech zapiera. Nawet domofon jest ! Kurcze, świetna praca, fajnie, ze znowu budujesz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

lugomina pisze:Ta dziatwa.. ten TRZEPAK.. kazdy detalik dopracowany. Front kamienicy z tymi ozdobami typowymi nad oknami, ta antena satelitarna :) Domofon z kropeczkami :)
o tak....
V1 pisze:(Gra w gumę i fikołki na trzepaku plasują to raczej w 'oddechu historii' niestety.)
Ej! aż takimi dinozaurami nie jesteśmy! :)
Ostatnio zmieniony 2009-08-29, 19:22 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#9 Post autor: dzulian »

Praca jak zwykle na bardzo wysokim poziomie
Co tu dużo gadać detale jak zwykle pierwsza klasa i pomysłowość też na bardzo wysokim poziomie.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

lolas

#10 Post autor: lolas »

Przegladajac pierwsze zdjecia z Gdyni zobaczylem te kamieniczke i od razu wiedzialem kto jest autorem. Taka ilosc detali i niekonwencjonalnych rozwiazan nie pozostawiala watpliwosci ;-)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Bardzo dziękuję za tak pozytywne odpowiedzi.

Zapomniałem dopisać - patent na rynnę ściągnięty od Maćka Drwięgi.

Zgredek - tak, pomieszane, ale tak bywa, jeśli nie w W-wie, bo się nie przyglądałem, to na pewno na południu Polski. Zresztą klimatyzatory to pierwsza rzecz, która m iprzyszła do głowy, żeby czymś zapełnić boczną elewację, i po prostu musiały tam się znaleźć :)

Szarik - no nie wiem, od ok.1990 roku ani razu nie widziałem dziewczyn grających w gumę. Chyba że źle patrzyłem, bo ta akurat gra niespecjalnie mnie kręci :)

Lugomina - ten domofon sprawił mi w sumie najwięcej roboty, bo koniecznie miał się mieścić w ścianie o grubości 2 dinksów, żeby z drugiej strony było gładko. A w sumie niepotrzebnie.

Aro - ale nie wszystkie dzieci tak mają, potrafią i dzisiaj bawić się czymkolwiek, i mieć mnóstwo dziwnych pomysłów. Oczywiście jak się je wcześniej skutecznie przegoni sprzed telewizora :)
Czy oranżady i ptysia trzeba aż tak żałować? Co do jabłek - faktycznie, słyszałem że od paru lat np. antonówki i papierówki wymarły - nikt ich nie hoduje, bo to nieopłacalne.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:antonówki i papierówki wymarły
I kosztele... <wzdycha pragnąc przywołać w pamięci ich smak i zapach>

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

zgrredek pisze:V1 napisał/a:
antonówki i papierówki wymarły
I kosztele... <wzdycha pragnąc przywołać w pamięci ich smak i zapach>
No coś Ty. Wczoraj jadłem papierówki.

Praca jest super, rower na balkonie to świetny pomysł:)
Ach, i ten dach....
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#14 Post autor: Filozof »

V1 pisze:Co do jabłek - faktycznie, słyszałem że od paru lat np. antonówki i papierówki wymarły - nikt ich nie hoduje, bo to nieopłacalne.
Kurde, ciekawe co papierówka robi na moim ogrodzie? :D

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#15 Post autor: Ither »

Ej właśnie, przecież ja mam papierówki. Antonówek to nie, ale wujcio ma na działce :P no chyba, że mowa o dużych sadach, a nie pojedynczych drzewach, to rzeczywiście, dawno nie widziałem ich w sklepie. Ptysie były ohydne, oranżada klejąca. Wolałem chio chipsy :D

ODPOWIEDZ