8120 Rally Sprinter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

8120 Rally Sprinter

#1 Post autor: Kasia »

Recenzja zestwu 8120 Rally Sprinter

Obrazek

• Theme: Racers / Tiny Turbos
• Year: 2009
• Pcs: 47
• Figs: 0
• MSRP: $5.00
• Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/8120-1

Opakowanie
Puszka z tworzywa sztucznego, może służyć do przechowywania drobiazgów. Ja jednak bardzo nie lubię tego typu opakowań – nie dość, że nieekologiczne, to jeszcze przedrażają, a poza tym żal ich wyrzucić i gdzie potem je wszystkie trzymać?
Ciekawostka – nawet Lego nie ustrzegło się przed błędami na opakowaniu. Puszka oznakowana jest jako wykonana z PETE, zamiast z PET (politereftanlan etylenu).

Instrukcja
Instrukcja taka, jak za starych, dobrych czasów – mała, składana karteczka. Oprócz instrukcji podstawowego modelu, mamy też połowę instrukcji do jakiegoś dziwoląga, którego możemy zbudować z połączenia zestawów 8120 i 8121. Ponieważ w zestawie nie ma ciemnoszarych klocków, automatycznie nie ma problemu z rozróżnieniem koloru.
Obrazek
Obrazek

Klocki
Obrazek
Obrazek
Tylko 47 sztuk, ale za to sporo ciekawych elementów i aż 5 części zapasowych. Z ciekawszych klocków dostajemy:
9 serków
1x Plate 1 x 2 with Clips Horizontal
2x Plate 1 x 2 with Handle Type 2
2x Slope Brick Curved 2 x 4
Jakość klocków jest bardzo dobra. Nie ma wyraźnych śladów po odlewie, a barwa wszystkich elementów jest jednolita.

Model
Obrazek
Mały, bardzo zgrabmy niebieski samochodzik. Zdjęcie przedstawia modelik bez naklejek, gdyż postanowiłam ich nie wykorzystywać. Z naklejkami byłby jak dla mnie zbyt pstrokaty.

Podsumowanie
Nigdy nie byłam zwolenniczą serii Tiny Turbos. Ten zestaw to zmienił. Pomimo małych rozmiarów jest naprawdę uroczy i zawiera w zasadzie same przydatne elementy.

Plusy:
• 9 serków
• Niebieski kolor
• Bardzo zgrabny wygląd

Minusy:
• Stosunek cena/ilość części
• naklejki
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 12:51 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Kaczor

Re: 8120 Rally Sprinter

#2 Post autor: Kaczor »

Kasia pisze:Ciekawostka – nawet Lego nie ustrzegło się przed błędami na opakowaniu. Puszka oznakowana jest jako wykonana z PETE, zamiast z PET (politereftanlan etylenu).
Nie jest to błąd. Skrót PETE jest stosowane wymiennie z PET :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 18:10 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Sorcerous Simon

#3 Post autor: Sorcerous Simon »

Samochodzik zgrabny, ale dla Tiny Turbos to głównie źródło części - bez nich na przykład niektóre nadkola byłyby już dawno nie do zdobycia :(
Ostatnio zmieniony 2009-12-02, 02:04 przez Sorcerous Simon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ