8258 problem

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

8258 problem

#1 Post autor: MacGyverek »

Nabylem ostatnio piękny duży zestaw 8258. Niestety po zlozeniu cos nie dziala jak powinno. Podczas skrajnych pozycji ramienia przeskakują mi jakieś zebatki. Czy tylko tak ja mam?? Czy coś jest nie tak w konstrukcji samego trucka?? Według mojej analizy brakuje w zestawie dodatkowego sprzęgła dla dolnej części ramienia. Pogrzebalem na necie i znalazlem pewne rozwiązanie tego problemu. Tylko caly czas mnie meczy pytanie czy LEGO wyprodukowało model z wielkim błędem?? Czy wy tez macie ten problem z przeskakującą zębatka czy tylko ja??

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#2 Post autor: Adriel »

Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 08:26 przez Adriel, łącznie zmieniany 1 raz.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#3 Post autor: MacGyverek »

Dalem te brushe i dalej to samo...Chyba bede musial dodac sprzęgło...Ciekawe co lego mi odpowie??

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#4 Post autor: Adriel »


Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2574
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

MacGyverek pisze:Niestety po zlozeniu cos nie dziala jak powinno. Podczas skrajnych pozycji ramienia przeskakują mi jakieś zebatki. Czy tylko tak ja mam?? Czy coś jest nie tak w konstrukcji samego trucka??
Wszystko jst ok. To przeskakiwanie o którym piszesz jest spowodowane tym, że w aktywatorach (siłownikach śrubowych) jest dodatkowe sprzęgło, które nie dopuszcza do uszkodzenia siłownika. To strzelanie nie jest najlepsze dla naszych uszu, ale wszystko jest ok :)

O wilekim błędzie nie ma mowy, model jest super :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 11:07 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#6 Post autor: MacGyverek »

Tez sie natknalem na to...Tylko nadal mnie martwi odpowiedz...Czemu z takim bledem produkują!! Widze ze nie jestem sam to czemu nie umieszczą na stronie oficjalnej, że takie coś się dzieje!!

EDIT
Nie, nie to strzelanie nie pochodzi od katywatorów...To sa zebatki!!
Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 11:46 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

MacGyverek pisze:Czemu z takim bledem produkują!! Widze ze nie jestem sam to czemu nie umieszczą na stronie oficjalnej, że takie coś się dzieje!!
Ja już w trakcie budowania dodałem komplet bushy na każdą obejmę i problemu nie mam ;)

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#8 Post autor: MacGyverek »

Ja tez dodalem!! Górne ramie - sprzęgło działa przy maksymalnym wysiegu. Przy zamykaniu przeskakuje. Dolne ramie zawsze cos przeskakuje mimi brushy :( Dzis sprobuje przerobic to wg opisu podanego w poście przez kolege. Dziwi mnie to ze:

- sprzegło na podpory jest
- sprzegło na górne ramię jest
- sprzęgło na obrót jest
- sprzęgło na dolne ramie brak

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

MacGyverek pisze:sprzęgło na dolne ramie brak
Gdyby tam było sprzęgło, to XL nie byłby w stanie podnieść ramienia do góry- sprzęgło by przeskakiwało.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#10 Post autor: MacGyverek »

Zobaczymy jak dodam sprzęgło wg tutorialu przeróbki.
Chyba, że macie inne rozwiązanie mojego problemu. Złożone jest na pewno dobrze ;)
Ja przy składaniu mam taka manię, że co chwile sprzwdzam czy wszystko jest sztywne i czy wszystko lekko chodzi.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2574
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:MacGyverek napisał/a:
Czemu z takim bledem produkują!! Widze ze nie jestem sam to czemu nie umieszczą na stronie oficjalnej, że takie coś się dzieje!!

Ja już w trakcie budowania dodałem komplet bushy na każdą obejmę i problemu nie mam ;)
Ja dałem tylko bushe przy XL i jakoś nie przypominam sobie, żeby zębatki strzelały, aktywatory czasem.
Pozdrawiam :)

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#12 Post autor: MacGyverek »

Jeszcze raz sprawdzałem co dokładnie trzaska... tak jak pisaliście trzaski w głównej mierze pochodzą z aktywatorów. Niestety mnie to strasznie przeszkadzało. Tak jakby przeskakiwała zębatka. Zabrałem się więc za przeróbkę podaną w tym temacie. Dodałem jeszcze jedno sprzęgło i zamieniłem miejscami zębatki w ramieniu. Teraz to jest to!!

NIC NIE STRZELA i wszystko bardzo płynnie chodzi!! Polecam zmieniajcie to wg tutorialu ;)
Przeróbki można nawet dokonać na złożonym modelu.

No to ide zamówić dodatkowe części bo musiałem na próbę zwinąć z innego zestawu ;)

ODPOWIEDZ