SERIA Forestmen & Dark Forest

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#16 Post autor: vedder »

Super opis! Również jak kogoś interesuje polecam film The Adventures of Robin Hood moim zdaniem najlepsza ekranizacja przygód Robina a książkę Wesołe przygody Robin Hooda pamiętam z dzieciństwa super lektura przeczytałem ją kilka razy. Ja też lubię tą serię z wymienionych zestawów miałem 6042, 6066 te sprzedałem jakieś dziesięć lat temu i zostały mi tylko figurki z 6103. Całkiem możliwe że seria niedługo powróci.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#17 Post autor: Kirysowaty »

No co mogę dodać? Jeden z najlepszych opisów, jakie widziałem.
Stoją u mnie na półeczce "Wesołe przygody Robin Hooda" (niestety, jakaś skrócona wersja, połowę rozdziałów usunęli), a także Tadeusza Kraszewskiego "Robin Hood", która to książka umiejscawia historię Robina wyraźniej na tle konfliktu Normanowie - Sasi.
Nie mam niestety żadnego oryginalnego zestawu z tej serii, poza jedną podniszczoną figurką forestmana, okrągłą tarczą oraz walającymi się gdzieś w szafce podróbkami dwóch mniejszych zestawów Dark Forest (SHIFTY)...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

rh

#18 Post autor: rh »

Świetny opis! Jak zawsze zresztą. Ciekawa seria, naprawdę niezłe pomysły, oryginalne wykonanie. Typowe klasyczne zestawy, bez wielkich udziwnień, z wielką umownością. Wg mnie rewelacja, mimo że tak naprawdę prosta seria.

Gratulacje i podziękowania za taki opis :)

Chociaż zastanawia mnie jedno. Chwalisz Forestmenów, natomiast Dark Forestowym zestawom poświęcasz więcej treści na opisy. Trochę to dla mnie enigmatyczne.


ps: grafika świetna.
ps2: ale bym się chętnie dorwał do tych Twoich przecinków, ale cóż, czerwonych postów nie wolno edytować :(

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

Fajny opis, bardzo lubie ta serie... Lubie czasem cos kupić w tych klimatach (mała armia forestmenow rosnie).
kami pisze:kiedyś parę sztuk widziałem w sklepie u Pana Wojtka
Mozesz sprecyzowac o jakiego Pana Wojtka chodzi?

rh

#20 Post autor: rh »

Hippotam pisze:Mozesz sprecyzowac o jakiego Pana Wojtka chodzi?
Obstawiam, że sklep pana Wojtka z Gdańska, w którym i my się raz zatopiliśmy w klockach ;)

kami
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-19, 22:06
Lokalizacja: Gdańsk

#21 Post autor: kami »

rh pisze:
Hippotam pisze:Mozesz sprecyzowac o jakiego Pana Wojtka chodzi?
Obstawiam, że sklep pana Wojtka z Gdańska, w którym i my się raz zatopiliśmy w klockach ;)
Tak dokładnie ten sklep :)
Nawet mi raz wspominał, że kiedyś miał taki kompletny zestaw 6071 na sprzedaż.
Niestety tylko raz mu się taki trafił :(
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 21:56 przez kami, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Qworg »

nori pisze:Robin of Sherwood (1984-1986)
Serial ten to ścisła czołówka tego co nakręcono kiedykolwiek o tym bohaterze. Jeśli ktos jeszcze tego nie obejrzał to ma trochę do nadrobienia. Choć w tej chwili pewne rzeczy mogą trochę razić to i tak wciąga o wiele mocniej niż większość obecnych produkcji.
Co do recenzji samych zestawów: Nori, powinni ci tego zabronić..... czymś takim podbijasz ceny na allegro, doprowadzasz ludzi na skraj bankructwa, rozbijasz rodziny i robisz ze zwykłych ludzi... afoli.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

rh

#23 Post autor: rh »

Qworg pisze:Nori, powinni ci tego zabronić
Nie! Nie! Nie! Nori ma pisać i tyle ;)
Qworg pisze:Jeśli ktos jeszcze tego nie obejrzał to ma trochę do nadrobienia
Ciekawe czego ja jeszcze nie muszę nadrobić ...

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#24 Post autor: Kirysowaty »

Nie wiem, czy ktoś wspomniał... Figurka Robin Hooda ma się pojawić w serii "kolekcjonerskich" figurek-niespodzianek.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#25 Post autor: Piterko »

A myślisz, że ile razy to już było wspomniane? :D Dlatego tak ludzie czekają na powrót forestmenów z większą nadzieją.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#26 Post autor: nori »

Małe uzupełnienie opisu, oprócz paru zmian kosmetycznych, dodałem dwa słowa o najnowszym filmie Robin Hood (2010) oraz po słowie na temat VMC v5 i numeru 14 z 8683.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ