[MOC] Jubileuszowe nacięcie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Jubileuszowe nacięcie

#1 Post autor: V1 »

Ruiny zadrżały od kolejnego wybuchu. Rudy spojrzał na plac. Drugi czołg dymił, załoga w popłochu uciekała przez włazy.
'On musi być gdzieś tam, psiakrew... walnął gdzieś z boku....' - pomyślał. Przebiegł skulony do sąsiedniego pomieszczenia. Zmienił magazynek i zaczaił się przy pierwszym wypalonym otworze okiennym.
Przez kilka minut omiatał wzrokiem sąsiedni, niemal doszczętnie zburzony budynek. Na zmianę - trochę przez lunetę karabinu snajperskiego, trochę gołym okiem. Nic.... żadnego ruchu, ani śladu wroga. Jedynie ciemny zarys ruin na tle czerwonego od łun nieba.
Usiadł oparty o ścianę. Drżenie podłogi zaczęło się nasilać. 'Oho... jedzie następny'. 'Teraz albo nigdy!'
Klęknął przy oknie. Czołg był coraz bliżej. W hałasie dało się już dosłyszeć grzechotanie gąsienic. Za kilka chwil wyjedzie na otwartą przestrzeń. Wpatrywał się w budynek tak intensywnie, że aż oczy zaczęły mu łzawić. Prawie nie mrugał.
Wtem zauważył jakiś ruch. 'JEST! Mam cię szczurze....'
Na pierwszym piętrze zobaczył niemieckiego żołnierza z panzerfaustem gramolącego się na stos skrzynek. 'Wejdź, wejdź, to twoja ostatnia wspinaczka...'. Poczekał, aż szwab zajmie stanowisko i przestanie się ruszać. Rozległy się krzyki piechoty ostrzegające załogę przed bronią przeciwpancerną - czołg rozpoczął przeprawę na drugą stronę placu.
Rudy zanucił usłyszaną poprzedniego dnia melodię, rytmicznie dotykając cyngla to środkowym, to wskazującym palcem.
Szwab podniósł lornetkę do oczu.
'...wtedy wrócę do ciebie, wróóóócę, do cieeeeebie, wróóóóóóócęęęęę....'

Obrazek

Pocisk z hukiem opuścił lufę.
Rudy usiadł, wyjął nóż i starannie zaczął robić na kolbie następne nacięcie.


Strasznie chciałem coś zrobić z tym ludzikiem, a nigdy nic militarnego nie budowałem. Właściwie to jedna, jedyna myśl kołatała mi się cały czas po głowie - żeby go jak najszybciej uśmiercić. Stąd ta prosta scenka, zrobiona z myślą o jednym, jedynym zdjęciu.

Celownik również jest legowy, postawiony przed obiektywem. Na komputerze dorysowałem tylko przymglone i porysowane szkiełko. Rzecz jak najbardziej do zrealizowania bez komputera, ale jednak trochę szkoda obiektywu :) W efekcie dorysowania szkiełka musiałem poprawić krzyżyk celownika.
TUTAJ zdjęcie BEZ obróbki komputerowej.

Dzięki SZWW za ludzika i za fantastyczny projekt munduru. Szkoda, że w zakładzie zmniejszyli nadruk, ale i tak Helmut jest czaderski :)
LUDZIK
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 20:49 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Jakbyś potrzebował uśmiercić więcej takich ludzików to mam chyba jeszcze z 50 :D
Faktycznie szkoda, że zmniejszyli nadruk, ale i tak wygląda świetnie.
Następnym razem mam nadzieję, że uda mi się dopilnować, żeby nadruk był na całym torsie. Tylko czasu brak żeby wszystko ogarnąć :(

A scenka iście wystrzałowa :)
Zdjęcie bez obróbki nawet lepsze :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Fajny pomysł na zdjęcie tylko ta siatka celownika przypomina mi bardziej artyleryjską niż snajperską ale może po prostu nigdy podobnego nie widziałem do tego typu broni.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Podziwiam, że chce Ci się tyle bawić dla jednego zdjęcia : o)

Panzerfaust jakiś trochę "na odwrót" : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Czy Szwab nie ma przypadkiem buźki hrabiego Dooku?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Świetne zdjęcie. No i opis też. Już Ci kiedyś napisałem, że powinieneś zająć się pisaniem książek.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

zgrredek pisze:Świetne zdjęcie. No i opis też. Już Ci kiedyś napisałem, że powinieneś zająć się pisaniem książek.
A to nie cytat czy wycinek z Kamieni na Szaniec?
Juz z 15 lat nie czytalem (jak by bylo z Szatana z Siodmej klasy, czy Hrabiego Monte Christo to bym wiedzial), dlatego mogem siem mylic. Nieogolony fryc nie pasuje.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Nie no, gdyby to był cytat, to bym o tym napisał.
'Rudy', bo mam kumpla 'Rudym' zwanego, popularne przezwisko.
Rudy z 'Kamieni' nie był snajperem, w ogóle za dużo nie powalczył.
Zgredek - lepiej nie, pozostanę przy małych formach :)
Kris - dzięki, jeden mi wystarczy, dla zdrowego podsycenia nienawiści wystarczy :) Szww mówił, że ma jeszcze rysunek na plecy - dałoby się zrobić pełen nadruk z przodu i z tyłu?

Tak, to morda Dooku. Szwab nieogolony, stary wiarus, zakapior, kryje się miesiącami w ruinach. To początek 1945 roku, kadry nie obchodzi paradny wygląd podwładnych, tylko przetrwanie. Wszędzie żar i pył, woda na wagę złota, nikt nie marnuje jej do golenia, ani do mycia. (*)

Ciamek, chodzi Ci o rączkę tak? Robiłem z głowy, jakoś mi się wydawało, że rączka jest przechylona do przodu, że tak by było wygodniej. Bo połączenie dwóch stożków odpada, to daje za długi pocisk, więc lepiej dać tylko od przodu. (*)

Impresario, nie wiem jak wygląda siatka w lunecie, zrobiłem taką, bo taka była najdelikatniejsza i najprostsza, jaką mogłem na szybko zmontować. (*)


(*) Trudno, tak to bywa, jak cywil-laik wchodzi w realia wojskowości...
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 14:38 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Mr.Z »

V1 pisze:To początek 1945 roku, kadry nie obchodzi paradny wygląd podwładnych, tylko przetrwanie. Wszędzie żar i pył, woda na wagę złota, nikt nie marnuje jej do golenia, ani do mycia. (*)

Ciamek, chodzi Ci o rączkę tak? Robiłem z głowy, jakoś mi się wydawało, że rączka jest przechylona do przodu, że tak by było wygodniej. Bo połączenie dwóch stożków odpada, to daje za długi pocisk, więc lepiej dać tylko od przodu. (*)

Impresario, nie wiem jak wygląda siatka w lunecie, zrobiłem taką, bo taka była najdelikatniejsza i najprostsza, jaką mogłem na szybko zmontować. (*)
Ad.1 Dokładnie tak było. Od początku radzieckiej ofensywy z łuku Wisły (styczeń '45), niemieckie wojsko szło już w rozsypkę. Najlepsze oddziały, najwierniejsi żołnierze, byli w nieustannych walkach po kilka dni non-stop. Bez snu, bardzo często na amfetaminie (nie pamiętam jej ówczesnej nazwy). Do golenia nikt nie miał głowy i warunków.

Ad.2 Ciamkowi nie chodziło o rączkę i słusznie. Głowica kumulacyjna pancerfausta rozszerzała się do przodu. Tak jak to zrobiłeś, bardziej przypomina RPG-7, ale to już inna epoka.

Ad.3. Siatka w lunecie snajperskiej tamtych czasów to na ogół dwie cieniutkie linie, krzyżujące się - więc z lego trzeba by sięgnąć po prostu po sznurek (i tak za gruby)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Bardzo fajny pomysł :) i zdjęcie.
V1 pisze:ale i tak Helmut jest czaderski :)
Ale sam Helmut jakoś kojarzy mi się z Helmet-em (z byłego NRD) :D
cyt. (z pamięci):
"-Jak masz na imię?
- Helmut.
- Helmet. To tak jakby komuś dać na imię abażur.
- A ty jak masz na imię?
- Yoyo..."

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: szww »

wlasciwy ludzik na wlasciwym miejscu... :]

bardzo podoba mi się to zdjecie, szczegolnie ruiny w tle (no i fajnie, ze sie faszysta na cos przydal)

ODPOWIEDZ