[MOC] 8049 - Model C

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

[MOC] 8049 - Model C

#1 Post autor: djtermoz »

Ponieważ nabyłem ten zestaw parę tygodni temu zdecydowałem się zbudować taki "one-set MOC" czyli nowy model zrobiony z części pochodzących tylko z jednego zestawu.

Obrazek

Wiedziałem, że będzie to ciężarówka na 6-ciu kołach, mniej pomysłu miałem natomiast na to co umieścić z tyłu. W ostateczności powstał tam dość prosty dźwig z chwytakiem na kłody drewna. Całość wpisuje się więc dość dobrze w stylistykę i tematykę zestawu 8049.

Model jest prosty jak konstrukcja cepa więc za bardzo nie będę tego opisywał. Posiada kolebki na wszystkich osiach, przednia oś jest skręcana za pomocą światła na dachu kabiny, a z tyłu znajduję się dźwig na obrotnicy sterowanej za pomocą pokrętła z tyłu samochodu. Model jest całkiem "bawialny" w sensie, że się nie rozpada za szybko w trakcie zabawy, choć ze względu na zawieszenie tylnych kół na półosiach całość jest trochę zbyt elastyczna i w czasie pompowania rama sie lekko ugina. Chwytak posiada wystarczającą siłę żeby pewnie uchwycić i pociągnąć te 3 patyczki które zobaczycie na zdjęciach.

Fotki na Brickshelfie: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Filmiku nie będzie bo i tak w sumie nie ma co w nim pokazywać.

Galeria (jak się już Brickshelf namyśli)
Ostatnio zmieniony 2010-01-17, 18:11 przez djtermoz, łącznie zmieniany 1 raz.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#2 Post autor: Mistakes »

Twoja wersja jest świetna. Ładnie wymodelowana, bawialna i jeszcze to tylne zawieszenie... Naprawdę dobra robota!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

A nie dałoby się zrobić mu łamanego podwozia? Bo teraz bardzo przypomina trzyosiowe skiddery (tylko wymieniłbym przednie koła na te większe) ale skrętna oś psuje ogólne wrażenie ;)

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

Pewnie by się dało. Nie pomyślałem o tym. Gdyby mu tak wyciągnąć obrotnicę spod dźwigu i dźwig założyć na sztywno, a obrotnicę użyć do łamania podwozia to... pewnie jakiś skidder by z tego wyszedł.
Ale ja się tego już nie podejmuję bo na warsztacie mam coś innego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

djtermoz pisze:Pewnie by się dało. Nie pomyślałem o tym. Gdyby mu tak wyciągnąć obrotnicę spod dźwigu i dźwig założyć na sztywno, a obrotnicę użyć do łamania podwozia to... pewnie jakiś skidder by z tego wyszedł.
Ale ja się tego już nie podejmuję bo na warsztacie mam coś innego.
A jak ogólne wrażenia na temat zestawu? :)

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#6 Post autor: djtermoz »

M_longer pisze:A jak ogólne wrażenia na temat zestawu? :)
Zestaw jest genialny ale piszę to dlatego, że do tej pory nie miałem nawet kawałka nowej pneumatyki. Z tego względu nabycie tego zestawu było po prostu koniecznością.

Plusy:
+ Oba modele (główny i dodatkowy) są bardzo dobrze zaprojektowane. Model dodatkowy mógłby pewnie być nawet osobnym modelem głównym.
+ Duża ilość fajnych części - siłowniki penumatyczne, mała pompka, dwa zawory, aż 6 moich ulubionych kół na oponach 56x26, kilka nowych osi 4 ze stopem, itp.

Wady:
- Jedno z tych większych kół ma trochę za duży luz i zbyt lekko siedzi na osi. Nie wiem czy to wada produkcyjna ale ja tak trafiłem.
Innych wad wg mnie brak!

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

djtermoz, MOC prezentuje się naprawdę interesująco i stanowi ciekawą alternatywę dla modeli głównego oraz dodatkowego (który moim zdaniem jest najbardziej udany).
Aż prosi się, aby szeregi recenzji zasilił opis tegoż właśnie zestawu, może się skusisz?

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ